Skocz do zawartości

[E61] JAKIE DYSTANSE ?


TONY 12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,bardzo prosze o rade jakie dystanse zamontowac do e61 .Nadmienie ze posiadam orginalne felgi i ogumienie w rozmiarze 225/50r17 .Zmiana felg na wieksze nie wchodzi w gre poniewaz dostalem w prezencie nowe opony w tym rozmiarze.Dla poprawy wygladu mam zamiar zalozyc na przod dystans 10mm na strone a na tyl po 20mm . Czy takie rozwiazanie ma sens? czy roznica 20mm na tylniej osi wzgledem przedniej bedzie miala negatywny wplyw na trakcje. Kolejne moje pytanie to czy dystans o grubosci 20mm przykrecamy razem z kolem czy powinien miec wlasne sruby montazowe do piasty? Z gory dziekuje za wszystkie cenne porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans to zmiana (wydłużenie) ramienia - zwiększa się obciążenie dla: łożysk piasty, sworzni wahaczy, tulei wahaczy i wreszcie dla samego amortyzatora

- dystans to zwiększenie rozstawu kół - zmiana okręgu zataczania przy skręcie czy zawracaniu - i większe opory i siły działające na układ kierowniczy

- dystans przelotowy to najgorsze rozwiązanie jeśli chodzi o bezpieczeństwo - masz koło odsunięte od tarczy piasty za pomocą przelotowego plasterka, który wymusza wydłużenie śrub/szpilek. Od razu działają znacznie większe momenty gnące i siły ścinające działające bezpośrednio na śruby (znów dłuższe ramię - tym razem samej śruby/szpilki)

 

jeśli już się upierasz na zmianę rozstawu kół proponuję:

- dystans posiadający własne szpilki/śruby, tzn, dystans przykręcasz do tarczy piasty śrubami/szpiklami oryginalnymi a sam dystans ma kolejne swoje śruby/szpilki, do których przykręcasz koło.

 

Moze Lepiej inne 17' felgi z odpowiednim ET ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
przyłóż coś pod kątem prostym do rantu błotnika i podłoża -zmierz ile jaki dystans można założyć aby opona nie wychodziła za obrys błotnika

w sumie masz racje :] ale nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie czy na 2 osiach musi byc rowno czyli jak zaloze do tylu to przod tez musi miec tyle samo czy nie koniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłóż coś pod kątem prostym do rantu błotnika i podłoża -zmierz ile jaki dystans można założyć aby opona nie wychodziła za obrys błotnika

w sumie masz racje :] ale nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie czy na 2 osiach musi byc rowno czyli jak zaloze do tylu to przod tez musi miec tyle samo czy nie koniecznie?

 

Dobrze by było żebyś robił jeden ślad a nie cztery :P Ale przednie felgi pewnie mają inne ET niż tylne więc i tak musisz stosować różne dystanse. Ja mam 19stki Alpina i na przód bez dystansu natomiast tył 20mm przykręcane i wygląda idealnie.

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja założyłem dobrej firmy przykręcane dystanse do piasty tył 30mm autem nosiło wrzykiem ,dodałem 22mm przód i jest ok ustawiłem dodatkowo zbieżność ,z przodu dałem celowo 22 bo 20tki na styk wykręcały się szpilki i bałem się że odepcha od piasty ,lepiej się prowadzi gorzej do manewrowania i brudny samochód bo syf wyrzuca na boki, wygląd optyczny super opony mam 225/50/17 i felgi z dedykowanym et
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem dobrej firmy przykręcane dystanse do piasty tył 30mm autem nosiło wzykiem ,dodałem 22mm przód i jest ok ustawiłem dodatkowo zbieżność ,z przodu dałem celowo 22 bo 20tki na styk wykręcały się szpilki i bałem się że odepcha od piasty ,lepiej się prowadzi gorzej do manewrowania i brudny samochód bo syf wyrzuca na boki, wygląd optyczny super opony mam 225/50/17 i felgi z dedykowanym et
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem dobrej firmy przykręcane dystanse do piasty tył 30mm autem nosiło wezykiem ,dodałem 22mm przód i jest ok ustawiłem dodatkowo zbieżność ,z przodu dałem celowo 22 bo 20tki na styk wykręcały się szpilki i bałem się że odepcha od piasty ,lepiej się prowadzi gorzej do manewrowania i brudny samochód bo syf wyrzuca na boki, wygląd optyczny super opony mam 225/50/17 i felgi z dedykowanym et
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.