Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

Na infolinii poinformowano mnie, że usługi takie jak Internet zostają przedłużane bezterminowo (ciekawe słowo w kontekście sklepu) do czasu uruchomienia sklepu. Można podać maila do powiadomienia o planowanym (bez)terminie uruchomienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli kiedy? rok 2016 - 2017 ? Do tego czasu to ja dwa razy samochod sprzedam i na pewno nie skorzystam
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol roku temu dolozyli mozliwosc wgrywania zrzutow ekranu z komputera a teraz dolozyli mozliwosc wgrania max 5 grafik o rozmiarze 1 MB na podzielonym ekranie. Same pierdoly
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie działa :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Kilka tygodni temu kupiłem F01 2013 LCI z rynku niemieckiego , auta używam w Norwegi miałem problem z ConnectedDrive ale po zarejestrowaniu auta na niemieckiej stronie wszystko działa oprócz przeglądarki internetowej. Próbowałem na różne sposoby udostępnić internet z telefonu Galaxy S5 i nic , wyświetla się komunikat : opcja nie dostępna za granicą .Na forum jest dużo tematów ale nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji jak to uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Kilka tygodni temu kupiłem F01 2013 LCI z rynku niemieckiego , auta używam w Norwegi miałem problem z ConnectedDrive ale po zarejestrowaniu auta na niemieckiej stronie wszystko działa oprócz przeglądarki internetowej. Próbowałem na różne sposoby udostępnić internet z telefonu Galaxy S5 i nic , wyświetla się komunikat : opcja nie dostępna za granicą .Na forum jest dużo tematów ale nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji jak to uruchomić.

Właśnie dlatego Ci to nie działa. Masz aktywny Internet do kiedy? Nową subskrypcję na Internet kup rejestrując samochód w Connected drive w Norwegii a następnie kup go przez sklep w samochodzie.

 

Wtedy będzie działac w Norwegii Ale już nie poza tym krajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , ale chodzi mi o dostępność internetu w europie , przemieszczam się często między pięcioma państwami i chciałbym mieć wszędzie internet. Tak jak z telefonem wyjeżdżasz za granicę i masz internet kwestia ceny roaming . Myślałem , że to jakiś prosty zabieg a tu :( ludzie latają w kosmos a internetu nie mogę mieć w samochodzie , moim zdaniem BMW dało ciała w tej kwestii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez zniknal widget "Panoramio" ? Usluga jest zastapiona obrazkami ktore samemu mozna wgrac na konto ( do 5 sztuk ). Slabo...

Ostatnio zauwazylem, ze nie mam dostepu do pogody, czy to w BMW Online czy na widget'ie. Zabieraja mi uslugi, a sklepu dalej nie ma

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , ale chodzi mi o dostępność internetu w europie , przemieszczam się często między pięcioma państwami i chciałbym mieć wszędzie internet. Tak jak z telefonem wyjeżdżasz za granicę i masz internet kwestia ceny roaming . Myślałem , że to jakiś prosty zabieg a tu :( ludzie latają w kosmos a internetu nie mogę mieć w samochodzie , moim zdaniem BMW dało ciała w tej kwestii.

 

Z ciekawości: w jaki sposób (z czego) korzystasz z Internetu w samochodzie?

Teraz roaming mobilny w EU jest w znośnych cenach - to nie lepsze rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez zniknal widget "Panoramio" ? Usluga jest zastapiona obrazkami ktore samemu mozna wgrac na konto ( do 5 sztuk ). Slabo...

Ostatnio zauwazylem, ze nie mam dostepu do pogody, czy to w BMW Online czy na widget'ie. Zabieraja mi uslugi, a sklepu dalej nie ma

Dokładnie tak zniknęło . Jest tylko street view.

 

Pogoda u mnie działa w kratkę. Raz jest na drugi dzień informacja ze brak danych mimo że wiadomości lub inne usługi działają więc połączenie z Internetem jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , ale chodzi mi o dostępność internetu w europie , przemieszczam się często między pięcioma państwami i chciałbym mieć wszędzie internet. Tak jak z telefonem wyjeżdżasz za granicę i masz internet kwestia ceny roaming . Myślałem , że to jakiś prosty zabieg a tu :( ludzie latają w kosmos a internetu nie mogę mieć w samochodzie , moim zdaniem BMW dało ciała w tej kwestii.

No niestety tak to właśnie jest.

 

Jeśli zarejestrujesz się na niemieckiej stronie będąc poza Niemcami to w samochodzie będziesz miał sklep i tam możesz kupić sobie Internet.tylko że...... Oczywiście będzie działać tylko w Niemczech.

 

Czyli Internet jest ograniczony do terenu kraju gdzie był kupiony.

 

Nie wiem czy działa wtedy korzystanie z przeglądarki z danymi z telefonu a nie z wbudowanego modemu w samochodzie.

 

To musi się wypowiedzieć ktoś kto ma w samochodzie przeglądarkę.ja nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przeglądarkę, głowy sobie uciąć nie dam, ale w/g mnie przeglądarka działa tylko po karcie SIM wbudowanej w auto. Nie ma czegoś takiego jak podpięcie telefonu i nawigowanie z internetu telefonowego na ekranie auta.

 

Ale jak mam być szczery to raczej nie przewiduje używać przeglądarki w aucie. 100x szybciej działa to w telefonie, w sensie wpisanie adresu np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pogoda u mnie działa w kratkę. Raz jest na drugi dzień informacja ze brak danych mimo że wiadomości lub inne usługi działają więc połączenie z Internetem jest

U mnie od kilku dni pogoda przestała działać - przez 90% czasu jest tylko nazwa miejscowości + infomacja "Brak danych".

A przez kilka ostatnich miesięcy działało właściwie bez zarzutów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o mało głowy nie straciłeś. Dlaczego niby "nie ma czegoś takiego jak podpięcie telefonu..." skoro jest. Sens jest faktycznie wątpliwy, ale możliwość taka istnieje.

 

Ano dlatego, że po co BMW ma pozwalać na korzystanie z ich przeglądarki na głównym ekranie nie płacąc dla nich abonamentu i obchodząc wszystko przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś wygłówkował :mad2:

To pokombinuj jeszcze po co jest w opcjach przesyłanie danych prze bt.

BMW nie jest internet providerem. Polityka od Apple póki co trochę się jeszcze różni. Ile by niby mięli zarabiać na pośredniczeniu pomiędzy klientem a operatorem komórkowym?

I tak wszystko sprowadza się w tej dyskusji do tego, że prawie kładziesz głowę a specjalnie nie wiesz o czym piszesz :mrgreen: bo cały connected drive w zasadzie jed do niczego. Jedyna chyba funkcja przydatna to przesłanie trasy do nawigacji. Office podobnie. Smsy czasem można odczytać.

 

.....i nie filozuj tutaj tylko lepiej odpisz jak te ciśnienia liczyłeś w oponach bo to może być ciekawe :shock: nie mogę się doczekać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie, że tak mi się wydaje, i patrząc na to co piszą o tym na bimmerfest to raczej faktycznie tak jest.

 

Zgadzam się natomiast z tym, że connected drive to dla mnie głownie fajny bajer to programowania nawigacji i nic poza tym.

 

A co do liczenia różnicy ciśnień to z prawa clapeyrona i daltona. Liczyłem to 10 lat temu na studiach, albo i więcej, a zapamiętałem to tylko dlatego, że na ćwiczeniach z termodynamiki, ktoś się zapytał o pompowanie kół azotem (a wtedy pompowanie azotem było istnym hitem w Polsce) i mieliśmy okazję to sobie policzyć wspólnie z wykładowcą, jak również wspólnie wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda u mnie działa w kratkę. Raz jest na drugi dzień informacja ze brak danych mimo że wiadomości lub inne usługi działają więc połączenie z Internetem jest

U mnie od kilku dni pogoda przestała działać - przez 90% czasu jest tylko nazwa miejscowości + infomacja "Brak danych".

A przez kilka ostatnich miesięcy działało właściwie bez zarzutów...

 

U mnie dokładnie tak samo - przestała działać pogoda, w menu zniknął concierge. Przy okazji wizyty w Bawarii w Katowicach zgłosiłem ww.

Za 2 tygodnie mam umówiona wizytę na wymianę chłodnicy i przy okazji wgrają soft do samochodu - podobno pomoże;)

Swoją drogą nie wiem jak w innych salonach bo nie bywam ale w Katowicach zatrudnili człowieka, który zajmuje się tylko i wyłącznie idrivem i funkcjami connecteddrive.

Gość ma ipada z softem i tłumaczy co i jak przy okazji sprawdza czy wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przeglądarkę, głowy sobie uciąć nie dam, ale w/g mnie przeglądarka działa tylko po karcie SIM wbudowanej w auto. Nie ma czegoś takiego jak podpięcie telefonu i nawigowanie z internetu telefonowego na ekranie auta.

 

Ale jak mam być szczery to raczej nie przewiduje używać przeglądarki w aucie. 100x szybciej działa to w telefonie, w sensie wpisanie adresu np.

 

 

Masz rację - internet działa jeśli masz wykupioną opcję S6ARA Internet - po karcie SIM zabudowanej w samochodzie. Nie ma możliwości aby telefon działał jak hot spot i/lub samochód korzystał z 3G bądź LTE z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.