Skocz do zawartości

F10 Opcja ConnectedDrive w Polsce!


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak na dobrą sprawę samochód jest z uwagi na obecność tej karty możliwy do zlokalizowania tak jak telefon komórkowy :?:

Jeżeli tak jest, to zastanawia mnie jakie trzeba mieć "plecy" by odpowiednie słuzby namierzyły samochód np. w sytuacji kradzieży ???

 

Może za posiadanie ConnectedDrive będą zniżki w AC :twisted2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 479
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć!

 

To mój pierwszy post więc przywitam się ze wszystkimi czytelnikami :)

W marcu odbieram moje pierwsze BMW, wybrałem 428i

 

Wybrałem wszystkie opcje z ConnectedDrive poza Concierge oraz Internet.

Mam nadzieję, że rezygnacja z pozycji "Internet" będzie skutkować tylko tym, że nie będę mógł przeglądać internetu, korzystać z google itd,

a nie że nie będą mi działać wszystkie funkcje które zamówiłem :D?

 

Sprzedawca zapewniał, że samochód i tak ma dostęp do internetu dla wybranych funkcjonalności, a dodatkowa opcja "internet" to tylko możliwość swobodnego surfowania.

 

Czy możecie potwierdzić?

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będziesz miał dostęp do Internetu nie mając usługi Internet :) za pośrednictwem pokładowego SIM'a.

 

Będziesz mógł korzystać np. Apps'ów :wink:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest update softu pokładowego na stronie http://www.bmw.com/com/en/owners/connected_drive_services/mobile_devices/bluetooth_software_update.html

Na naszej krajowej stronie BMW jeszcze nie jest dostępny :arrow:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

rowniez posiadam auto exAG i nie moge dodac pojazdu do konca conencted drive.

komunikat: Ten pojazd nie posiada urządzenia telefonii komórkowej.

 

czy ktos juz moze cos wiecej wie na ten temat co zrobic zeby to zaczelo smigac w PL

co wymienic/dodac/aktywowac/itd/etc/itp ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na lokalizacji usług ConnectedDrive. SIM'a na pokładzie masz z DE. Na portalu usługi są lokalizowane w PL do VIN'u i SIM'a w samochodach z polskiej dystrybucji. I z tego właśnie wynika ten problem.

Sprawa do załatwienia w ASO.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiałem się czy to ma prawo działać. Taki SIM pobiera/wysyła dość sporo danych serwisowych do ASO. Serwis jest zdefiniowany i zlokaliwoany w ramach usługi w danym kraju. Zatem gdyby możliwe było korzystanie z pełni mozliwości serwisowych w ramach ConnectedDrive za pomocą SIM'a z aktywacją w DE to transmisja danych odbywałaby się z wykorzystaniem roamingu z auta w PL poprzez operatora w DE do serwisu w PL. Nie twierdze że jest to niemożliwe ale znajomi który mają auta exAG dzwoniąc na BMW Assist zaczynają rozmowę słysząc GutenTag :wink: Sądzę że ttrzeba zmienić lokalizację serwisu i wymienić SIM'a na PL. Znam osoby które przez to przeszły ale bolało finansowo :arrow:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że ttrzeba zmienić lokalizację serwisu i wymienić SIM'a na PL. Znam osoby które przez to przeszły ale bolało finansowo

 

moglbys podpytac sie tych znajomych o jakies konkrety ? moze najpierw o jakich pieniadzach wogole rozmawiamy bo nie wiem czy bede zainteresowany sie w to bawic...

no i od czego zaczac... bo w ASO znajac zycie to tylko rece rozloza i powiedza ze sie nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o finansową kwestię to wychodzi 40-50% więcej niż cena zestawu do F10/F11 wg konfiguratora.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet ConnectedDriveAdvancedPlus wg konfiguratora to chyba około 4.5 tys PLN.

Znajomy rozszerzył wersje podstawową do Plus'a i zmienił lokalizację na PL. Całość prawie 8k PLN :twisted:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam u siebie pakiet BMW ConnectedDrive oraz Intelligent Emergency Calling i TeleServices. Co muszę mieć dodatkowo aby działało mi BMW Remote?

Ile mnie to będzie kosztować?

I gdzie to załatwię?

 

BMW 3 GT 2014 z polskiej dystrybucji + iPhone 5S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore usługi ConnectedDrive są standardowo aktywne. W moich autach mam ConnectedDrive wersji Plus ale niektórych usług nie widzę pomimo że sa aktywne i wiem że działają. Na pewno aktywacji na portalu wymaga np. opcja Remote Services. Jeśli masz pakiet bazowy i zarejestrowałeś się na portalu BMW to kolejne opcje możesz sobie dokupić, pojawią się na portalu i wówczas włączasz i wyłączasz wedle życzenia :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dokupić muszę gdzieś poza stroną bo tam nie ma takiej opcji. Telefon? W salonie? Ile to kosztuje?

I w ramach jakiej usługi można wysyłać trasę do nawigacji? Chyba, ze np przez USB można to robić niezależnie od ConnectedDrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na Infolinie a tam przede wszystki po VIN'ie powiedzą Ci co możesz dodać. Jeśli masz bazowy ConnectedDrive to w zasadzie jest to kwestia aktywacji i ewentualnie oprogramowania w iDrive. Bardzo prosta sprawa do zrobienia. A operację wykonasz już w ASO. Niestety nie działa to jeszcze jak Apple AppStore :8)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś kpina! Sprzedawca zapewniał mnie, że w każdej chwili będę mógł skorzystać z opcji ConnectedDrive (dokupić). Tymczasem na infolinii powiedziano mi, że jeżeli nie zrobiłem tego od razu to w tej chwili nie mogę i jest to kwestia najbliższych kilku miesięcy. MIESIĘCY!!! WTF??!! :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz opcję ? Pakiet ConnectedDriveAdvanced ? Czy dodawałeś coś jeszcze ?

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do konca tego miesiaca strona ma dzialac.

W serwisie nie bedziesz dogrywac zadnej opcji, tylko z poziomu samochodu instalowac dodatkowe opcje typu - Internet, Remote Services, Concierge Services, RTTI, Online Entertainment itd.

Wpiszesz przez idrive(lub przez portal http://www.bmw-connecteddrive.pl) Twoja karte kredytowa i system sam pobierze i zainstaluje wybrane wczesniej przez Ciebie opcje

"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę zakładał specjalnie nowego wątku dla błahostki którą zauważyłem, a tutaj sami znający temat więc pewnie zaraz ktoś mi powie co to jest/było.

 

Otóż dzisiaj pierwszy raz od prawie dwóch lat posiadania samochodu zauważyłem w małem szarym prostokącie na ekranie nawigacji (tam gdzie godzina, kreski zasięgu telefonu i nazwę stacji radiowej w RDS) symbol coś jakby kuli ziemskiej )globusa?) i dwie strzałki. Było kilka sekund i zniknęło - co to jest :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.