Skocz do zawartości

NCS ...nie udane kodowanie e60 ...


BMW6969

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam odpowidzi na forum dot. mojego problemu i nie moge znalesc ...chyba słabo szukam ...

 

Kodowanie e46 przed i po FL ...nie ma zadnych problemów ..za to w e61 mam problem ..mianowicie tuż po wybraniu mudułu LMA ..z czytuje cały moduł ...intersowało mnie ustawienie :

 

WELCOME

aktiv

 

WL_NSL itp chciałem dac na aktiv tak aby na powitanie zapalały sie wybrane światła...po podmienieniu plików .MAN

 

wciskam SG_CODIREN ...5sek mija i buuummm...

 

 

 

co zrobić ..

 

 

pacjent : e61 05.2007 LCI , modul CAS .

 

NCS- 3.1

 

http://img1.poczta.o2.pl/?cmd=getpart&link=hpVzgWkqJn3X00NXRQAkksCMkiGJnAAsqAAkODMoPDMANlNiNzNwfDNZJTMsNjN2PTMAdCOfGGc2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 sek i wyskakuje ten bład .... i plik .trc w WORK-sie ma znow 194 kb(cale auto)

 

 

ps. sciągnąlem wlasnie STANDART toola 2.12..--> wyczyścił mi cała baze ...zainstalowałem BMW CODING TOOLs ...i robie UPdate SP_daten (49) ... ale inpa dalej nie widzi wgranych modeli...hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze miałem włączony, robiłem wszystko to samo co przy kodowaniu w e46 i tylko tu spotykam z błędem ... a inne moduły koduje bezproblemu ..gdzies wyczytałem że trzeba mieć włączone światła na Automat..ale to tez nie pomogło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soryyy ,myslałem że widzicie link do zdjęcia...;/

 

 

juz pisze ...:

 

 

ERROR IN CABD!Look at CAB1.err end error.log!

 

COAPI-1043:error during processing CBD-file LM2_E6X.C35

 

 

 

 

zainstalowalem na nowa inpe ..ale jakas wersja 3.01 ..i robie za pomocą BMW SP-daty wgrywam..poki co bylem i z e46 polaczyl sie bez problemu ...teraz nie wiem czy jak włącze STANDART TOOLS 2.12 i wybiore aktualizacje tylko NCS-a czy znow cos sie usunie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj ST 2.12 + inpa i sprawdź czy INPA działa OK.

Wtedy ściągnij sp daten v49,3 lub nowsze do bmw e60 i zamień trzy foldery z plikami SP DATEN i będzie działać. Błąd 1043 to albo SP DATEN lub Windows, ale u Cb stawiam na SP Daten które nie obsługują Ci e60.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam kolegow. Jestem nowy na forum i jesli pisze w zlym dziale lub robie cos zle prosze o poprawienie. Mam problem z zakodowaniem DRL w moim e60. mianowicie wszystko jest ok do momentu gdy probuje wcisnac EXECUTIVE JOB w celu zgrania parametrow. Wyskakuje blad ; error in CABD! Look at CABI.ERR and ERROR.LOG! A_E60LM2; CODIERINDEX=21h. Dodam tylko ze kodowanie cyfrowego wyswietlania kilometrow w module KOMBI poszlo bez problemu...orientuje sie ktos co moze byc problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chciałem pobawić się programami i zakodować sobie parę ciekawych funkcji bo nic tak nie cieszy jak zrobienie czegoś o własnych siłach :D No i niestety mam ten sam problem... co prawda mam zakodowane Day running light w i-drive ale włączaja mi sie na automacie ksenony a nie przygaszone długie. Zmieniałem polecenia w notatniku, zapisałem jako .MAN i gdy klikam EXECUTIVE JOB to wywala błąd. Próbowałem na wiele sposobów i lipton :cry2: Dodam, że profil ustawiałem zgodnie z instrukcjami na forach. Macie jakąś podpowiedź?? z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem w e60 lci próbowałem go połączyć przez NCS (wczesniej kodowałem juz e46 lci). Po ustawieniu profilu wciskam F1, F3 klikam E60 później CAS i wyskakuje mi :

 

Fehler:

Folgendes Merkmal ist im Fahrzeugauftrag ungultig $2SB

 

 

Ktoś wie w czym moze byc problem? Dodam że INPA działa bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w zbyt starym NCS'ie, używasz albo 3.0.8 albo 3.1.0 i wyposażenie jest nowsze niż program potrafi rozpoznać. Zainstaluj Standard Tools 2.12 i wtedy spróbuj, na pewno pomoże :)

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.