Skocz do zawartości

Ile ważą BMW - czy to prawda?


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was prośbę w związku z poszukiwaniami nietypowego samochodu. Chciałem kupić BMW 5 sedan z 2 litrowym, 136 konnym dieslem, jednak koledzy z tego forum odradzili mi ten silnik, ze względu na jego awaryjność. Dlatego szukam dalej. Warunek, który musi przyszłe moje auto spełnić, to jego Maksymalna Masa Całkowita, która według dokumentów musi się mieścić w przedziale 1995 kg - 2000 kg. Właśnie tyle musi być w papierach bym mógł ciągnąc przyczepę kempingową o DMC 1500 kg i nie przekraczał zestawem razem 3500 kg.

Moją uwagę przykuwa jeszcze seria 3 w kombiku z silnikiem 150 konnym. Jednak według katalogu, auto to ma Maksymalną Masę Całkowita 2005 kg, czyli o te 5 kg za dużo. Tu strona z której to odczytałem: http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/bmw/seria-3/e46-1998-2008-kombi_e46/320d-diesel-5d-150km-skrzynia-manualna/

Moje pytanie jest takie, czy zdarzają się przypadki, że auto ma w papierach Maksymalną Masę Całkowitą mniejszą, niż ta podana np. na tej stronie internetowej:

Bo jeżeli tak jest, to po prostu będę dzwonił do wszystkich sprzedających ów trójki i zaczynał od pytania jakie jest ich MMC. Ma to jednak sens tylko wtedy, kiedy rzeczywiście niektóre sztuki ważą mniej niż według wartości katalogowych.

Czy możecie ewentualnie porównać jaka jest Maksymalna Masa Całkowita Waszych aut zapisana w dowodzie rejestracyjnym w rubryce F i porównać ją z danymi ze katalogów. Tego: http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/bmw/

lub tego: http://autokatalog.autoscout24.de/bmw/ Tu dane odczytuje się po wybraniu odpowiedniego modelu, rocznika, silnika i następnie klikając na okienko Technische Daten.

Wasza informacja w tej sprawie byłaby dla mnie bardzo cenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E46 320d 150km w moim przypadku - dmc=2005 kg.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak mam w dowodzie, zrozumiałem, że chcesz mieć takie właśnie potwierdzenie..może w 318d jest mniej, chociaż jest to wątpliwe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje auto Maniek ma wartość katalogową i dziękuję, że to sprawdziłeś w dowodzie. Jednak są marki i modele, wśród których poszczególne sztuki mają różną Masę Całkowitą. Np. Audi A4 w tym samym roczniku, z tym samym silnikiem ma różne masy. Pytając Was o dane z dowodów rejestracyjnych chcę ustalić, czy w BMW również jest taka zmienność, czy wszystkie setki i tysiące sztuk danego modelu mają masę taką samą? W salonie BMW powiedzieli mi, że masy te mogą być różne. Tu jednak szukam potwierdzenia, że tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten wątek jest stary i nieco inny. Tutaj proszę Was, abyście podawali swoje Maksymalne Masy Całkowite z dowodu rejestracyjnego i informacje o modelu, aby można było porównać i stwierdzić, czy są sztuki, które wartość tą mają mniejszą, niż podaje internetowy katalog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie w przypadku auta sprowadzanego te dane sa wpisywane na przeglądzie kolego i tylko od tego czy można wpisać tyle ile potrzebujesz (tego nie wiem :? ) jest tamten wątek.Twoim sposobem to możesz się naszukać ,zadzwonić i nic to nie da ...ale życzę powodzenia :cool2: :cool2:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22 czerwca tego roku jest to w Polsce niemożliwe. Za granicą owszem, ale nie w Polsce. Przyczepę mam zbyt mocno doinwestowaną by ją zmieniać na lżejszą (wiązałoby to się z dużymi stratami finansowymi przy tej operacji). Naszego Passata możemy zmienić, bo dziś wożone w nim jest tylko powietrze, a i wiek ma już sędziwy. Stąd też próba znalezienia E46 ważącej o 5 kg mniej niż katalogowe 2005 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do 3,5tony możesz prowadzić na B

 

B + E to auto do 3,5t + przyczepa nie przekraczająca masy rzeczywistej ciągnącego pojazdu - czyli w praktyce zestaw nie może przekraczać 7ton

 

Prawo jazdy B+E to jedno ale trzeba jeszcze pamiętać o opłatach za drogi, które znacznie wzrosną jak zestaw przekroczy 3,5tony, a z campingiem raczej nie jeździ się wokół komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.