Skocz do zawartości

Wtryski z e60 3.5d do e39 ?


Mrozu320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam słyszałem od pewnej osoby ze zakładała wtryski z e60 3.5d do e 39 m57 bo ponoc sa wydajniejsze itd.Interesuje mnie ok 300km i jest to mozliwe przez dołozenie chyba ciełej albo zimnej str turbiny od e60 nie pamietam dokładnie. Troszke wiekszy icek modyfikacje wydechu i mysle ze jestem w stanie osiagnac ok 250-300km.Czy robił ktos z was tego typu zabiegi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nawet jak ma manual, to coś czuje że będzie problem z podłączeniem tych wtrysków, bo przecież M57 ma wtrysk CR 1-gen., a e60 maja już 2-gen., więc to by coś za łatwe było jakby pasowało p&p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego? co ma wspolnego podłączenie wtryskow z automatem.

To, że automat ledwo ogarnia fabryczną moc i moment, a jak planujesz nawet 250KM, to bankowo się rozleci w niedługim czasie, a 300KM to jestem pewny że padnie "na dniach".

 

To że wtryski wyglądają podobnie, nie znaczy że komputer będzie je poprawnie obsługiwał, i tu jest problem, bo może się okazać że oryginalny z naszych e39 nie da rady.

W dodatku co ci da wymiana samych wtrysków, skoro pompa CR będzie do nich za słaba?

CR2 ma wyższe ciśnienie na szynie, a nie bardzo mi się widzi że seryjną pompą aż tyle nadgonisz.

1 generacja wtrysku szła w silnikach M57, 2 szła od M57N, czyli np e46 204KM, więc e39 ma ten starszy układ zasilania.

Z tego co pamiętam, nowsze 3.0d (e60) są bardziej odprężone, no i ciśnienie wtrysku mają inne (większa moc, mniejsze spalania, wyższa kultura pracy), jak to się zachowa w naszym silniku ciężko przewidzieć.

Nie żebym cię zniechęcał, próbuje tylko uświadomić z czym możesz mieć problemy, ale próbuj działać, może akurat przetrzesz drogę dla potomnych :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

A co z turbem?

Może coś większego?

Tylko jak wsadzisz duże dmuchadło, to będzie potężna turbo dziura na dole, i będziesz miał konkretnego laga jak będziesz chciał od dołu przycisnąć.

Chyba żeby w całości zaadaptował coś od e60.

Jak coś, to wrzucaj od razu koszty, i jaki efekt :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.