Skocz do zawartości

e53 błąd 4x4 po rozładowanym AKU


1Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj czyściłem maszynkę słuchając muzykę itp. W konsenkwencji doprowadziłem do rozładowania akumulatora ( pierwszy raz to mi się stało). W trakcie odpalania zrobiła się choinka z kontrolek i aku padł. Po naładowaniu 10min X odpalił bez problemu ale świeci się po środku kontrolka 4x4. Próbowałem ją zdezaktywować przyciskiem DSC ale nie pomaga. Dodam, że reduktor się poci i nie wiem czy nie spadł poziom płynu ? Dziwne bo 4x4 nigdy się nie zapalało. Jakieś sugestie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

4x4 to zwykle czujnik kata skretu w kierownicy. Bez dokladnej diagnozy kompem - mozna wrozyc z fusow. Czujnik do wymiany, koszt czujnika okolo 1600zl (o ile pamietam) a na alledrogo mozna za jakies 270zl juz kupic.

Niestety demontaz i montaz sa dosc upierdliwe, wiec kwota wymiany to 400zl (w tym adaptacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papik , nie pitol.problem kontrolki 4X4 po rozładowanym akumulatorze to nic innego jak tylko to co pisali koledzy kilka postow wyżej- skrecic do oporu w prawo i w lewo kierownicą i problem znika, wiec proszę nie mącic w naszych przemeczonych życiem glowach.......A dlaczego koledze ArtPol - owi nie pomoglo????może się dowiemy jak kolega się obudzi i opisze jak się uporał bo nie wierze ze od września ujezdza iksa z zapaloną kontrolką 4X4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie :nienie: , może nie tu ale odpowiedziałem w temacie triady. W sumie zbieg okoliczności, bo stało się to po rozładowaniu aku. Powodem była taśma/czujnik położenia kierownicy i problem z adaptacją. Pozdrawiam. A przy zwykłym rozładowaniu aku pomaga skręt do oporu,potwierdzam. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papik , nie pitol.problem kontrolki 4X4 po rozładowanym akumulatorze to nic innego jak tylko to co pisali koledzy kilka postow wyżej- skrecic do oporu w prawo i w lewo kierownicą i problem znika, wiec proszę nie mącic w naszych przemeczonych życiem glowach.......A dlaczego koledze ArtPol - owi nie pomoglo????może się dowiemy jak kolega się obudzi i opisze jak się uporał bo nie wierze ze od września ujezdza iksa z zapaloną kontrolką 4X4.

 

Pitolenie, pitoleniem ale mialem racje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.