Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

sprawdz ustawienia może włożyłeś jakieś urządzenie do portu usb i zmienił się port Com na inny jak również opóźnienie zmieniło się z powrotem na 16 a powinno być 1

lub też zmieniłeś na inny port USB też tak się czasami zdarza że zmieni ustawiania w menadżerze urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z inpa, zainstalowałem wszystko wg instrukcji z pierwszej strony plus spolszczenie (ale jest jakaś porażka bo mam po niemiecku), problem tkwi w tym że nie pokazuje mi statusu baterii i zapłonu, i dalej jak wybiorę silnik to wali mi ciągle takie coś:

http://s18.postimg.org/fe8de4g15/Bez_tytu_u.jpg

jak już wejdę w błędy to nie wyskakuje te okienko ale skasowałem błędy (miałem od świec żarowych+jeszcze jakiś), odpaliłem auto i znowu powróciły (być może mam walnięty sterownik świec, to chcę sprawdzić), tylko że tam w tych błędach są zapisane przebiegi i nie wiem czy to nie jest przebieg przy którym zapisało ten błąd i po odpaleniu i sczytaniu znowu błędów przebiegi były takie same, wygląda to tak:

http://s23.postimg.org/x1w8mwvxn/IMG_20151216_195439.jpg

 

Do tego jeszcze robiłem adaptację akumulatora niby przebiegło wszystko ok ale jednak nie ufam że to się zakodowało przez brak wyświetlania statusu baterii i zapłonu i przez te błędy.

Podpowiecie jak pozbyć się tych błędów inpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam problem z konfiguracją NCS Expert.

1. Zainstalowałem

2. Inpą łączę się z BMW E91

3. Pokopiowałem według opisu pliki do NCS

4. Klikam : Datei

5. Klikam : Profil laden -->Expertenmodus-->OK

6.Klikam : Profil editiren-->wpisuje hasło repxet-->OK

 

No i tutaj powinno pokazać się okienko tak jak widziałem na YT i ono się nie pokazuje.

Spotkał ktoś się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Mam problem z konfiguracją NCS Expert.

1. Zainstalowałem

2. Inpą łączę się z BMW E91

3. Pokopiowałem według opisu pliki do NCS

4. Klikam : Datei

5. Klikam : Profil laden -->Expertenmodus-->OK

6.Klikam : Profil editiren-->wpisuje hasło repxet-->OK

 

No i tutaj powinno pokazać się okienko tak jak widziałem na YT i ono się nie pokazuje.

Spotkał ktoś się z czymś takim?

Masz ncsexper 4.0.1 jak nie masz modyfikowanego pliku w BIN/ NCSEXPER.exe to nic ci sie nie pokaże, jak masz profil expertmodus to masz jeszcze dwa pozostałe

w ncs 4.0.1 , wykorzystaj je do kodowania zamiast tworzyć nowe (te filmy były robione na NCS 3.0.8 lub 3.0.1 ),

a w nowszym z STANDARD tools 2.12 na win 64bit jak pisałem nie można,

do kodowania plikiem man użyj Revtor's NCS Expert profile

do zmiany FA profilu exoertmodus

a do CAR/KEY memory (kodowanie kluczy ) uzyj profilu Expert man ,

a jak ci tak bardzo zależny na edycji profili to napisz na PW lub nie masz profili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś zainstalował i śmiga prawidłowo z windows 10? :)

 

Ja wszystko robiłem wg pierwszego postu dwa razy i program działa ale za każdym razem nie chce łączyć się ze sterownikami... łączy się właściwie tylko ze skrzynią biegów ;/ kabel K + D CAN a samochód 2004r. Muszę zmostkować 7 i 8 pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś zainstalował i śmiga prawidłowo z windows 10? :)

 

Ja wszystko robiłem wg pierwszego postu dwa razy i program działa ale za każdym razem nie chce łączyć się ze sterownikami... łączy się właściwie tylko ze skrzynią biegów ;/ kabel K + D CAN a samochód 2004r. Muszę zmostkować 7 i 8 pin?

Ja i mi działa na win 10 PRO 64bit , a problemem jest rejestr , a dokładnie braki w serial (zobacz obdsetup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zainstalował i śmiga prawidłowo z windows 10? :)

 

Ja wszystko robiłem wg pierwszego postu dwa razy i program działa ale za każdym razem nie chce łączyć się ze sterownikami... łączy się właściwie tylko ze skrzynią biegów ;/ kabel K + D CAN a samochód 2004r. Muszę zmostkować 7 i 8 pin?

Ja i mi działa na win 10 PRO 64bit , a problemem jest rejestr , a dokładnie braki w serial (zobacz obdsetup)

 

 

Faktycznie, mam dwa warning przy value start I value tag - jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pasek start > uruchom > regedit.exe > kliknij OK a resztę viewtopic.php?f=97&t=223979&start=525#p2142729

proszę czytać nie tylko ostatnie posty kliknij na wartość i zmień na taka jaką proponuje (pierwsza liczba ) i gtowe,

ale te dwa to nie problem jak jest więcej to tak , sprawdź czy w menadżerze urządzeń windows USB serial COM x ma taki sam port COM jak EDIABAS/BIN/ OBD.ini

w tych dwóch miejscach jest ten sam port com i opóźnienie ustawione na 1 sekunde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kto odpłatnie podejmie się zainstalowania INPY na moim laptopie.

Kupiłem interface na allegro od firmy VIAKEN w dniu wczorajszym. Przeczytałem cały temat od dechy do dechy. Instalowałem INPE zgodnie z instrukcją tekstową na pierwszej stronie, a także filmem umieszczonym na Youtube z 3 strony.

Instalowałem ponownie zgodnie z instrukcją filmową ze strony 33. Poprzestawiałem COM, latecy wszystko...

Jednakże tak czy siak nie działa. Nie wiem może interface mam zepsuty, ale to jest praktycznie niemożliwe. Wczoraj kupiony, a duża część osób ma od firmy VIAKEN i im działa.

Poszukuje osoby najlepiej z Warszawy która odpłatnie zainstaluje mi na laptopie oprogramowanie.

Jeżeli jest taka chętna osoba z Warszawy która ma swój działający interface (żeby wykluczyć niedziałający mój kabel) to proszę o kontakt.

Sprawa dość pilna 605 420 338 lub szeejn@gmail.com

 

Ps. Dzisiaj będę formatował laptopa, żeby był totalnie czysty do instalacji INPY.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

INPA zainstalowana, wszystko śmiga i hula jak należy.

Oczywiście INPA nie zainstalowana przeze mnie, a dzięki koledze Din76, któremu w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować. Din76 cierpliwie wysłuchał moich problemów, spokojnie wytłumaczył i zainstalował. Odpowiadał też na moje nudne pytania, jako laika w instalowaniu takich rzeczy. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, to i ja dorzucę swoje problem z ncs :D

ncs, probowalem rozne pliki podmieniac mam wersje 4.0.1 wgrywalem profile od wersji 3 no i nie dzialaja, wgralem od 4 i tez nie działają, tj po wpisaniu hasla do profilu nie wyskakuje to drzewko z key itd, jakies propozyje? jak nie tu dla potomnych to na pw poproszę

z góry dzieki za pomoc, pozdro!

Edytowane przez xnihoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Robiłem według poradnika zamieszczonego tutaj, robiłem według poradnika lubiebmw...

Interfejs mi wywala IFH 0003 - wiem że jest to błąd z komunikacją/ustawieniami kabla.

 

Otóż, na poprzednim laptopie wszystko mi działalo bez zarzutu, zainstalowałem na nowym laptopie INPE i cały czas wywala mi błąd.

Interfejs działa pod VAGiem, wcześniej działał i mi teraz niestety nie. Podłączyłem też ponownie do starego laptopa, ale robiłem w nim aktualizacje systemu (samą aktualizacje, pliki zostały) - wywala mi ten sam błąd IFH 0003.

 

Próbowałem według różnych sposobów, kombinując z zamianą plików, dogrywając sp daten, instalując według różnych poradników.

Próbowałem też z kombinacją portów COM, ustawieniem Latency, ustawieniem obd.ini, ediabas.ini oraz ich podmianą.

 

Wszystko to na marne - mija już 3 dzień odkąd nie mogę sobie poradzić stąd mój post.

 

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Łącze się za pomocą okrągłego gniazda - tam też podpiąłem interfejs Vgate bluetooth, żeby obsługiwał mi LiveData i wszystko śmiga (Torque Pro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

Po 2 dniach rozkładam już ręce i nogi.

 

Kupiłem kabel ten:

http://allegro.pl/interfejs-bmw-k-d-can-inpa-dis-full-serwis-96-14-i5017581837.html

 

Pierwszego dnia po prostu ściągnąłem z neta INPA zainstalowałem wg tutka ktory był dołączony do kabla. Po podłączeniu wyskakiwało tysiące błędów najpierw IFH-0018 a poźniej ciągłe o braku jakiś skryptów, ładowaniach ich itd.

 

Dziś znalazłem ten temat, przeczytałem go i dalej nic.

Zrobiłem wszystko wg instrukcji z pierwszej strony i nic. batery i ignition cały czas się nie świecą. Dopisałem UBATT=OFF w obd.ini i teraz stale świeci batt.

Zaktualizowałem daten z chyba piątej strony tematu od kolegi który wrzucił w wersji 52 daten do mojej e39. Dalej nic nie pomaga.

Przy instalacji mam odznaczoną opcję serial to usb.

 

Przy pierwszej próbie, jeszcze miałem w menu e39, ale wywalało błędy.

Po tutku kolegi Mlodzik18 nawet nie mam nic w menu by się w nim poruszać.

 

http://images77.fotosik.pl/302/34215f872e6826a1.png

 

Słyszałem, że na forum jest tutek kolegi trandolf z odpalaniem INPA na VMce pod winxp. Użyłem funkcji szukaj ale coś nie umiem go znaleźć. Jakby ktoś mógł rzucić linka, chociaz na prv albo powiedzieć co robię źle to oddaje siostrę za to.

 

bmw e39 / win 8.1 / w menadżerze urządzeń nie widzę braku jakichkolwiek sterowników po podłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyskakującymi błedami. NCS przy próbie odczytu lub kodowania wywala błędy:

Fehler in CABD! Siehe CABI.ERR und ERROR.LOG!

COAPI-2020: SG antwortet nich IFH-0009: SG nich angeschlossen oder meldet sich nicht ULF2_60

COAPI-2020: SG antwortet nich: CODIERDATEN_LESSEN

 

Zależnie od samochodu oraz modułu zmieniają się numery COAPI oraf IFH np.: COAPI-2021 oraz np. IFH-0010, dzieje się tak przy rożnych modułach CAS MASK MULF itp. Próbowałem w kilku samochodach E87 E60 LCI E84. NCS w wersji 4, róźne profile itp.

 

Zainstalowałem BMW Standard Tools 2.12 + SP Daten V49.0 na netbooku z Windows 7 Starter

Zastanawia mnie czy podczas instalacji dobrze zrobiłem, że zaznaczyłem ptaszek przy "USB to serial adapter" czytałem na forum i widzę, że jedni piszą żeby było to zaznaczone inni, że nie.

 

Inpa łączy się z modułami, ale czasami też jest problem i wywala błędy.

 

W menadzerze urządzeń kabel ustawiony na COM1:

Liczba bitów na sekundę : 9600

Bity danych: 8

Parzystość: Brak

Bity stopu: 1

Sterowanie przepływem: Brak

 

W zaawansowanych ustawieniach:

Odobiór: 4096

Transmisja: 4096

Czas opóźnienia: 1 msek

Timeouty

odczyt: 0

zapis: 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podpowiedzieć bo nie jestem pewien co do punktu

 

49.0_sp-daten_E89_lite.rar \DATEN (LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN\E89 (jeśli chcecie inne auta niż E89 to ściągacie inną wersję SP-daten (np. do E46) i tworzycie katalog np. E46, a z resztą postępujecie analogicznie.

 

Czy wg opisu mam skopiować zawartość folderu DATEN do C:\NCSEXPER\DATEN\ a w nim przygotować sobie folder np E60 i te same pliki zamieścić jeszcze raz w C:\NCSEXPER\DATEN\E60 czy chodzi o całą zawartość 'SP-daten-E60 5.40.rar' wgrać do do C:\NCSEXPER\DATEN\E60? (W moim przypadku pobrałem plik 'SP-daten-E60 5.40.rar').

E60 3.0D 2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam czy ma ktoś sprawdzoną inpe dla e39? siedzę już z tydzień i nie mogę znaleść nic co działa albo ja nie potrafię tego zainstalować mógłby mi ktoś podesłać jakiś link z chomika z góry dziękuję. win7 64 bit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podpowiedzieć bo nie jestem pewien co do punktu

 

49.0_sp-daten_E89_lite.rar \DATEN (LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN\E89 (jeśli chcecie inne auta niż E89 to ściągacie inną wersję SP-daten (np. do E46) i tworzycie katalog np. E46, a z resztą postępujecie analogicznie.

 

Czy wg opisu mam skopiować zawartość folderu DATEN do C:\NCSEXPER\DATEN\ a w nim przygotować sobie folder np E60 i te same pliki zamieścić jeszcze raz w C:\NCSEXPER\DATEN\E60 czy chodzi o całą zawartość 'SP-daten-E60 5.40.rar' wgrać do do C:\NCSEXPER\DATEN\E60? (W moim przypadku pobrałem plik 'SP-daten-E60 5.40.rar').

Masz skopiować zawartość folderu DATEN do C:\NCSEXPER\DATEN\ a w nim przygotować sobie folder np E60 i te same pliki zamieścić jeszcze raz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Windows 7 działa, jednak...

 

 

...oprócz niezgodnych wersji itd (do przeżycia akurat) gdy wchodzę w status/parametry live, to mam tylko jeden odczyt po czym wyskakuje błąd. Jak kliknę "kontynuuj pracę", znowu jeden odczyt i ponownie błąd. Tak w kółko. Nie mam więc odczytu danych live tak naprawdę. Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.