Skocz do zawartości

E87 automatyczne otwieranie klapy bagażnika


nervvus116

Rekomendowane odpowiedzi

Sprężyny to 1S19032.Prawdopodobnie masz inny problem taki jak u mnie.

Pewnie masz założone inne amorki od klapy ktore sa ciut krótsze i sprężyna do końca sie nie ściska.U mnie było to samo i klapa tez uchylała sie troche.Masz dwa wyjścia albo kupno dłuższych sprężyn albo zrobienie podkładek.

Ja wybrałem druga opcje i zastosowałem podkładki pod nogi mebli z OBI.Dziala wyśmienicie :-)

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam problem z tym patentem. Otóż zakupiłem jeden siłownik Skody i on działa prawidłowo, natomiast na oryginalnym co 5 otwarcie (około) odpada od klapy wypina się i spada siłownik na lampę, nie wiem czy to wina uchwytu czy wina sprężyn( mam 2 niebieskie chociaż zamawiałem fiolety). Zastanawiam się czy demontaż jednej z spreżyn na oryginale spowoduje to że nie będzie mi ten siłownik wypadać. Jak rozwiązać problem? czy ten siłownik się jakoś montuje specjalnie czy tą blażkę która jest na gwincie trzeba jakoś " docisnąć" żeby trzymała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważaj koelgo żeby siłownik nie rozłożył sie w trakcie otwierania klapy i nie wsunął w tylną lampe mi akurat sie tak stało i kawałek lampy sie uszczerbał;( więc radze nie kombinować z tą blaszką tylko kupić nowy siłownik! a co do tematu powyżej ponad rok jazdy z buzereem i nic sie nie odkształciło ale z boku w szczelinach widać spręzyny....

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W Będzinie mogę Ci założyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde założyłem te sprężynki (niebieskie) na seryjne teleskopy i bagażnik otwiera się tylko do połowy swojej maksymalnej wysokość... dalej trzeba mu pomóc ręką.

 

Co można zrobić żeby otwierał się do końca po otwarciu guzikiem? Ktoś wspominał żeby wsadzić teleskop od Skody? Tylko jakiej?

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek leniu! Wszystko wyjaśnilem zielone sprężyny i 1 siłownik ze skody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zielone ale jeszcze gorzej było...

 

Myślałem, że będzie ok z samymi sprężynami bo niektórzy tak robili i im hulało :)

 

Założę jeszcze ten teleskop od Skody i zobaczymy :D

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zielone + jeden ze skody chyba ze 2 lata i chodzi perfekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
U mnie problem natury wystepuje taki ze mam jeden nowy silownik od skody i jeden nowy od bmw i po zalozeniu koszulki termokurczliwej, aby zakryc ten kolor sprezyn to klapa nie chce wybijac do samej gory, tylko wybije do 10-20 cm i klapa stoi, tempreratura na zewnatrz od 0 do -3. Zobaczymy jak zdjalem te koszulki termokurczliwe bo podejrzewam ze one je blokuja na samym poczatku. Jak klape otworze raz to potem za kazdym razem sie otwiera, az do momentu kiedy auto nie postoi z 12h i z powrotem za pierwszym razem klapa nie otwiera sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn siłownik od bmw jest juz wysłuzony i nie trzyma swoich parametrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim octavia + bmw plus 2 sprezyny plus podkladki regulacyjne dzialało do -25'C nawet z osniezona klapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym na 1 stronie wątku... czytac temat w calosci ludzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym na 1 stronie wątku... czytac temat w calosci ludzie...

 

Pisałeś że wg ciebie jest to sprężyna o numerze 1S 19032 jesteś pewny że to ten numer i mogę zamawiać, czy tylko ci się wydaje że to ta sprężyna, gość w sklepie prosi o konkretny numer katalogowy więc chciałbym być pewny co zamawiam.

 

Jak ta sprężynę przymocować do siłownika żeby nie latała bo lepienie tego na termokurczki zalatuje mi lekkim druciarstwem nie chciałbym też zakładać żadnych dystansów ani podkładek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki termokurczliwe sa po to zeby tej zielonej sprezyny nie bylo widac i tyle, rownie dobrze mozesz ja pomalowac na czarno. Sprezyna zeby nie spadala to zakladasz dwie podkladki gumowe kupisz np w obi 3/4 cala. Jakbys caly watek przeczytal to bys wiedzial co cypisek napisal.

ISO 10243

Nr katalogowy 1S 19032

 

 

 

PS: podkladki sa po to zebys zima nie narzekal ze sie klapa nie otwiera, bo metal sie w zimnie kurczy i po to masz te podkladki. Mozesz kupic caly zestaw za 50 euro, jest gdzies link podany w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku koszulki termokurczliwe sa po to zeby tej zielonej sprezyny nie bylo widac i tyle, rownie dobrze mozesz ja pomalowac na czarno. Sprezyna zeby nie spadala to zakladasz dwie podkladki gumowe kupisz np w obi 3/4 cala. Jakbys caly watek przeczytal to bys wiedzial co cypisek napisal.

ISO 10243

Nr katalogowy 1S 19032

 

 

 

PS: podkladki sa po to zebys zima nie narzekal ze sie klapa nie otwiera, bo metal sie w zimnie kurczy i po to masz te podkladki.

 

zrób zdjęcie i pokaż mi jak ty to zrobiłeś, albo jak to powinno wyglądać z podkładkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.