Skocz do zawartości

DPF a programowe usuniecie


aduś201685049484

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Czy do usuniecia programowo dpf jest potrzebna jakaś hamownia czy coś czy tylko jak bym robił wirusa. Chodzi mi czy trzeba po usunięciu robić jakieś testy itp.

Ja wtym tygodniu wywalam mojego mechanicznie ale na program jadę do pewnej firmy i chce wiedzieć co muszą zrobic żeby mnie w balona nie zrobili Wirusa nie robię bo 163 jest wystarczające na co dzień a na tor automatem nie będę jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Łęczycy robią to za 250zl ale usuwasz mechanicznie sam. Chyba że chcesz przy tym wirusa to może być i 1000.Zależy co dokładnie chcesz. Myślę że 250 zl to uczciwa stawka bez ruszania twojego softu. Myślę że w twoich okolicach koszty będą podobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie mam pytanie ponieważ wczoraj usunęli mi dpf programowo i oczywiście fizycznie i niby wszystko jest ok ale jak uruchomię naszą apke to pokazuje nadal że sadza rośnie, popiuł 0 ale wyświetla zaplanowaną regenerację. Błędy żadne się już nie wyświetlają co do dpf ale apka zachowuje się jak by dpf był.

Ktoś miał taki przypadek.

Dodam że kat został a czujniki są podłączone normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kopcił na biało.

nie prawda

to dlaczego diesle z przed ery dpf nie kopcą na bialo?

bedzie kopcil na bialo jak wtryski sa padnięte lub nie fachowo zostanie wyprogramowany filtr.

Macie tu koledzy kilku naprawdę dobrych fachowców co zęby zjedli na tych dieslach TC, G-CS... po co szukacie pozornych oszczędności?

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem panowie do twórcy naszej apki i stwierdził że apka może coś tam wskazywać ponieważ czujniki nadal sa i pokazują to i owo co nie znaczy że w ogóle nastąpi jakaś regeneracja skoro dpf został usunięty programowo.nie mniej jednak trzeba obserwować bo jeżeli jednak coś wystartuje to lipa coś wyszła z tym usunięciem.

Regeneracja pokazuje że nadal zaplanowana, sadza rośnie sobie powoli tak jak bym wsadził nowy filtr. Ciśnienie pokazuje 0 - 5.

Co do wtryskow są ok i korekty mam max do 0.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem panowie do twórcy naszej apki i stwierdził że apka może coś tam wskazywać ponieważ czujniki nadal sa i pokazują to i owo co nie znaczy że w ogóle nastąpi jakaś regeneracja skoro dpf został usunięty programowo.nie mniej jednak trzeba obserwować bo jeżeli jednak coś wystartuje to lipa coś wyszła z tym usunięciem.

Regeneracja pokazuje że nadal zaplanowana, sadza rośnie sobie powoli tak jak bym wsadził nowy filtr. Ciśnienie pokazuje 0 - 5.

Co do wtryskow są ok i korekty mam max do 0.15

Mam wyprogramowany dpf, sadza też rosła na początku, teraz stoi w miejscu jak dobrze pamiętam, regeneracja zaplanowana od samego początku, jeżdżę już tak 3 lata i nic się nie dzieje. Także bez paniki, widocznie tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem panowie do twórcy naszej apki i stwierdził że apka może coś tam wskazywać ponieważ czujniki nadal sa i pokazują to i owo co nie znaczy że w ogóle nastąpi jakaś regeneracja skoro dpf został usunięty programowo.nie mniej jednak trzeba obserwować bo jeżeli jednak coś wystartuje to lipa coś wyszła z tym usunięciem.

Regeneracja pokazuje że nadal zaplanowana, sadza rośnie sobie powoli tak jak bym wsadził nowy filtr. Ciśnienie pokazuje 0 - 5.

Co do wtryskow są ok i korekty mam max do 0.15

wtrysków nie sprawdza sie porzez korekty! tylko na maszynie do tego dedykowanej!

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgodzę się że wtryski sprawdza się na maszynie.. Żadna nowość. Ale żeby wzbudziły mój niepokuj to zgodnie z zaleceniami serwis bosch korekty muszą obiegać w przedziale od 1.5 do 2.5.Tak mi powiedział Pan z 30 letnim doświadczeniem z serwisu bosch. A ponieważ mam max 0.15 i żadnych objawów dotyczących układu paliwowego to nie szukam innych awari. Wystarczy mi że man problem z braniem oleju i narazie na tym się skupiam.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie ponieważ wczoraj usunęli mi dpf programowo i oczywiście fizycznie i niby wszystko jest ok ale jak uruchomię naszą apke to pokazuje nadal że sadza rośnie, popiuł 0 ale wyświetla zaplanowaną regenerację. Błędy żadne się już nie wyświetlają co do dpf ale apka zachowuje się jak by dpf był.

Ktoś miał taki przypadek.

Dodam że kat został a czujniki są podłączone normalnie.

Również potwierdzam że to normalne zachowanie po usunięciu DPF.

U mnie już od 2 lat planuje wypalanie i nie może tego zrobić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgodzę się że wtryski sprawdza się na maszynie.. Żadna nowość. Ale żeby wzbudziły mój niepokuj to zgodnie z zaleceniami serwis bosch korekty muszą obiegać w przedziale od 1.5 do 2.5.Tak mi powiedział Pan z 30 letnim doświadczeniem z serwisu bosch. A ponieważ mam max 0.15 i żadnych objawów dotyczących układu paliwowego to nie szukam innych awari. Wystarczy mi że man problem z braniem oleju i narazie na tym się skupiam.

Pozdrowionka.

u mnie na 4 lejacych wtryskach sadza rosla lawinowo a korekry były mniejsze od 1! a silnik chodził jak szwajcarski zegarek

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam. Panowie a jak wygląda sytuacja spalania ? Czy jeżeli auto nie ma wyprogramowanego DPF w sofcie może palić więcej ? Posiadam 525d 197km poprzedni właściciel powiedział że DPF jest usunięty ale nie wyprogramowany wyświetlał się błąd po każdym uruchomieniu auta. Sprawdziłem apka btool i pokazywało 87% zapełnienia cały czas raz 83 raz nawet 90. Auto jeździlo normalnie nie traciło mocy. Wymieniłem po miesiącu termostaty. Włączyłem ręcznie wypalanie btoolem ładnie wypaliło sądzę teraz brak komunikatu o DPF. Lecz wydaje mi się tzn auto zaczęło więcej palić czy to jest spowodowane tym że załącza się cykliczne wypalanie ? Niby w aplikacji są x na regeneracji itp. Dadzą była 23 pojeździłem trochę teraz jest 2,4. Czyli jak by się sam wypalił. Też z 2 razy słyszałem buczenie z tyłu auta . I jak raz przyspieszałem to tak jak by auto głośniej chodziło. Mam manual więc czuć ta różnice. Zastanawiam się nad softem wyprogramowania DPF bo zmartwiło mnie to że auto zaczęło więcej palić. Z góry dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.