Skocz do zawartości

Niunia i Oli - E60 535D ALPINA D5S - Alcantara i NBT str 42


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

noooo grubo z tymi heblami! :cool2:

 

a co do CICa to jedynym kierunkiem ,w miarę ori, w który możesz pójść jest pewnie NBT, zgadza się? :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 733
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obecnie zestaw hebli przyjmuje powoli barwy właściwe do mojego auta czyli AlpinaBlau2

 

A ja zmuszony jestem wymienić zimowy setup na taki co da radę pochłonąć te heble no i ....

 

Takie coś wylądowało dziś na balkonie

 

 

 

DSC_1558.jpg

 

A w środku

 

DSC_1554.jpg

 

DSC_1555.jpg

 

DSC_1556.jpg

 

Wiem że to nie oryginał ale dla mnie ważniejsza była pojemność bębna a ceny takich 19 w ori kładą na kolana

 

Po powrocie z urlopu przezbroimy oponki z poprzednich na te i zrobimy przymiarki aby dobrać odpowiednie dystanse do spasowania

 

Jak wrócę z urlopu dodatkowo dotrze kolejny elektroniczny gadget do fury więc beeeeedzie czym się chwalić

 

No i jako że te felgi wlatują na moją fure moje zimowe 19" są na sprzedaż więc jak ktoś byłby zainteresowany to pisać śmiało

 

 

 

OLi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale kto mu na przeglądzie to sprawdzi i zakwestionuje? Polska to nie Niemcy. Tam to byłby rzeczywiście problem. Gorzej, że teraz to w kasku Oli musi jeździć, bo ostrzejsze hamowanie i twarz na kierownicy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu ale ty też nie masz już seryjnych hebli :)

 

Co do przeglądu to spokojnie damy radę

 

Co do tarcz to zgadza się 400x36 :)

 

A naklejka jaka mi chodzi po głowie to taka

 

http://allegro.pl/naklejka-hamulce-tarczowe-fiat-125p-duzy-kant-i6466636399.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z autem nic się przez ostanie dwa tygodnie nic nie działo jedynie zawiozło nas na wakacje a dokładniej na lotnisko i teraz do teściowej czyli jakieś 700 km.

 

Dziś zasłużyło na umycie i po ustrzeliłem kilka fotek 

 

_20160916_214220.jpg

 

_20160916_212934.jpg

 

_20160916_213056.jpg

 

_20160916_213359.jpg

 

_20160916_213450.jpg

 

_20160916_213534.jpg

 

_20160916_213938.jpg

 

_20160916_213800.jpg

 

_20160916_213154.jpg

 

Dodatkowo pomalowało się co miało się pomalować /dzięki Waluś/ oczywiście w jedyny słuszny kolor czyli AlpinaBlauII

 

IMG_20160914_143149.jpg

 

IMG_20160914_151409.jpg

 

IMG_20160914_151445.jpg

 

I jeszcze sporo przesyłek czeka na odbiór więc będzie co robić przy aucie i uaktualniać informacje tutaj.

 

To tyle kolejne newsy już w przyszłym tygodniu.

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piękna jest!

Mimo, że nie jestem fanem tego typu felg to tutaj pasuje kozacko!

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem a troszkę się podziało w tym czasie.

 

Najważniejsze był urlop i odpocząłem sobie z Anią :)

 

Wracając do auta.

 

Jako że nie miałem założonych tylnych osłon na fotele /tych górnych/ a napatoczyło się takie oto cudo nie omieszkałem zamontować i oto efekty:

 

DSC_1666.jpg

 

DSC_1668.jpg

 

Obudowa ori a w środku zestaw monitorów ALPINE /a jak nazwa tez ma znaczenie hahahaha/oczywiście z jednostką centralna do której mogę podpiąć co mi wpadnie do głowy. Na razie nic nie podpiąłem ale chodzi mi po głowie pomysł wymiany tych monitorków na jakieś nowsze dotykowe z ANDROIDEM. Ale to może w zimowe wieczory się pobawię.

 

Kolejny i chyba ważniejszy mod to...

 

wymiana nawigacji CIC na NBT :)

oczywiście z obsługą HUDa i takie tam.

Póki co foty tylko z zamontowania ale widać już między innymi że kamerka cofania działa i ma się dobrze.

 

DSC_1676.jpg

 

DSC_1677.jpg

 

DSC_1678.jpg

 

Jeszcze troszkę trzeba pokodować nawi aby wszystko działało jak chcę ale pierwsze wrażenia jak najbardziej na plus.

Navi działa szybciej i lepiej wyszukuje adresy /chociaż stara mapa :) /. Jest funkcjonalność comboxa a nawet więcej /streaming muzy po BT, internet, bmw connect, przeglądanie katalogów telefonu po USB itd/.

Jak coś służę pomocą w tej kwestii oczywiście.

 

Kolejna ważna sprawa to wizyta u Dyzia w MP Serwis

 

Rzeczy które były zaplanowane to:

 

tuleje wahaczy przód /duże/wymiana na nowe LMI

łączniki stabilizatora przód obie strony LMI

Drążki kierownicze wraz z końcówkami LMI

I najważniejsze wymiana hamulców przód na tarcze 400mm z M5 F10 oraz zaciski sześciotłoczkowe z jarzmami od Walusia.

Z małymi kłopotami jak zawsze udało się to zamontować wszystko i ustawić też zbieżność.

Na przód poszły dystanse z tyłu aby w ogóle zaciski mogły się w moje 20" wkomponować i dzięki temu nawet lepiej się przód spasował.

Kolor zacisków oczywiście jedyny słuszny czyli AlpinBlue2 czyli kolor flagowy ALPINY.

Na zaciski wleciały też napisy wiadomo jakie /dzięki Waluś jeszcze raz/ w kolorze białym ale fluorescencyjne :)

Kilka fotek po zamontowaniu bez naklejek:

 

DSC_1691.jpg

 

DSC_1692.jpg

 

Dzisiaj bez koła ale jeszcze bez naklejek

 

DSC_1698.jpg

 

DSC_1699.jpg

 

i z naklejkami

 

DSC_1700.jpg

 

DSC_1707.jpg

 

DSC_1709.jpg

 

Z pierwszych wrażeń to hamulce bardziej wyczuwalne no i na bank jeszcze mocniejsze jak te co miałem /chociaż jeszcze klocek się nie dotarł nawet/

Moje zaciski i tarcze pojechały do nowego właściciela w dniu dzisiejszym i mam nadzieje że będą go cieszyły jak mnie do teraz.

 

Z rzeczy nie planowanych to po drodze do Dyzia usłyszałem dziwne syczenie przy przyspieszaniu więc szybka diagnoza i winowajcą okazał się wąż gumowy górny który wchodzi do klapy gaszącej i do EGR. Chyba czułem że tak będzie bo w bagażniku jeździła ze mną rurka zastępująca EGR i klapę oraz kolanko sylikonowe.

Dyziu od razu przystąpił do działania i EGR usunięty /z programu już dawno/ oraz chłodniczka EGR wraz z termostatem też. Dodatkowo klapa gasząca siłą rzeczy też wylądowała w bagażniku.

Auto dostało inny dźwięk delikatnie i jakby zrobiło się żwawsze :) Plan teraz to wywalenie programowe tej klapy / bo błędy są w inpie / i przy okazji jakiś mały wirusik czy coś .................. 400 ..........................:)

 

Dyziu dzięki wielkie za robotę profi przy serwisie.

Waluś dzięki za pomoc z heblami

 

Dalsze prace już niebawem a teraz kończę bo zanudzam

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwuje twoj projekt dlugi czas tu i glownie na 5er :wink: metamorfoza jest okropna nie wiem jak to opisac widac ogrom pracy wlozony w auto i oczywiscie koszta jakie to za soba ciagnie :shock: zastanawiam sie gdzie bedzie koniec modyfikacji bo ciagle jest daleko daleko gratuluje wytrwalosci i chetnie zobacze co dalej .... :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nizle mody szacun...

 

Dzięki wielkie

obserwuje twoj projekt dlugi czas tu i glownie na 5er metamorfoza jest okropna nie wiem jak to opisac widac ogrom pracy wlozony w auto i oczywiscie koszta jakie to za soba ciagnie zastanawiam sie gdzie bedzie koniec modyfikacji bo ciagle jest daleko daleko gratuluje wytrwalosci i chetnie zobacze co dalej ....

 

Takie mam małe zboczenie czy też choroba :mrgreen: :mrgreen:

 

Jak coś to E63 też ogarniam więc zapraszam jak coś ci przyjdzie do głowy :)

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo! brawo!

to jest nie do opisania jaka masz "chorobę" do tych modyfikacji :cool2:

 

czy mógł bym prosić o numer części tych tylnych osłon fotela pod ekran?

 

kiedy wjadą te nowe felgi?

daj znać jak się na nich śmiga bo też mi chodzą po głowie :-) a ori tak jak mówiłeś cena jest dość oporowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede mial to na uwadze :wink: e63 nie uciglo by tulu dodatkow hehe czekam na nastepne mody ktore beda coraz bardziej zaskakiwac :twisted:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo! brawo!

to jest nie do opisania jaka masz "chorobę" do tych modyfikacji :cool2:

 

czy mógł bym prosić o numer części tych tylnych osłon fotela pod ekran?

 

kiedy wjadą te nowe felgi?

daj znać jak się na nich śmiga bo też mi chodzą po głowie :-) a ori tak jak mówiłeś cena jest dość oporowa

 

Muszę sprawdzić nr tych osłon:)

 

A felgi wpadają w tym tygodniu.

 

bede mial to na uwadze e63 nie uciglo by tulu dodatkow hehe czekam na nastepne mody ktore beda coraz bardziej zaskakiwac

 

Nie peniaj e63 też daje radę i można sporo wkomponować w auto

 

Co do modów to pomysły są byle tylko czasu i kasy stykło

 

wez zmien na cos nowszego bo to co wkładasz w e60 to by f-ka fajna była

 

Do pożądnej F-ki z tą mocą i takimi dodatkami to duuuużo brakuje

 

Mały update na dziś a raczej na wczoraj.

 

Nareszcie temat panelu sterowania foteli w wersji max zakończony pełnym sukcesem.

Tak wygląda panel na gotowo jeszcze poza autem

 

DSC_1711.jpg

 

Tak podświetlany w nocy

 

DSC_1724.jpg

 

Tak przy włączeniu wszystkich funkcji (oczywiście działających jak trzeba)

 

DSC_1726.jpg

 

Krótko o tym jak wykonany jest panel. Od strony elektroniki jest wszystko zrobione zgodnie z oryginałem (dzięki Szelu za foty ori panelu). Jak widać na forach wszystko zgodnie kolorystycznie jak i funkcyjne.

Panel czołowy został wyfrezowany na maszynie cnc tak aby wszystko pasowało pod przyciski itd.

I przyciski które zostały profesjonalne przerobione sitodrukiem aby miały właściwe znaczki zgodne z ori no i oczywiście z funkcją za jaki odpowiadają.

Jestem obecnie w stanie wykonać dowolny panel więc jak ktoś potrzebuje którejś z opcji to zapraszam :)

 

Z rzeczy jakie dokończyłem nareszcie (brak czasu jest niestety permanentny u mnie ostatnio).

Nareszcie zamontowalem na gotowo przycisk SPORT w ramkę dźwigni zmiany biegów.

I kolejna rzecz to wymiana idrive na najnowszy z serii F z funkcją touch :drunk:

Niestety albo stety nie pasuje p&p za idrive od CICa gdyż jest nieco dłuższy i trzeba było troszkę podebrać listwę ozdobna tunelu.

Ale efekt mnie zadowala i w nocy wygląda tak:

 

DSC_1727.jpg

 

W dzień też jest nie najgorzej :)

 

DSC_1729.jpg

 

Na koniec filmik jak działa touch :)

 

 

Mam nadzieję że się podoba

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No skrzyni i silnika nie wymieniam na bank :)

 

Co do wyglądu lci to hmmmmmm........

 

Z bieżących rzeczy to dziś udało się z Matrixem oblepić gumą nowe zimowe koła które nabierały mocy na balkonie i wyszło z tego takie coś.

 

20161020_171011.jpg

 

Nawet Matrix się załapał :)

 

Strzeliłem jeszcze foto w robocie

 

20161020_170755.jpg

 

Tak się heble prezentują w tej feldze

 

20161020_170635.jpg

 

I żeby standardom w mojej galerii stało się zadość konieczne było zrobić foto w garazu hahaha

 

20161020_170524.jpg

 

Jestem mega zadowolony z efektu wizualnego.

 

Mam nadzieję że wam choć w połowie się podoba.

 

Do wyglądu zewnętrznego też chodzi po głowie mały mod ale to na spokojnie. Krok po kroku się da.

 

To by było na tyle dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.