Skocz do zawartości

e46 czy moje kolo pasowe jest do wymiany?


damianos174

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w sobote wyjezdzam za granice i przygotowuje autko do tego wyjazdu. Jedna z tych rzeczy byla wymiana napinacza paska klimy w moim autku. Wymienilem ten napinacz poniewaz sadzilem ze rolka jest zuzyta. Co sie okazalo? ze po wymianie rolki dalej z tych okolic wydobywa sie dzwiek charakterystyczny dla zuzytej rolki. Zapalam silnik z zalozonym paskiem klimy- dzwiek jest bardzo wyrazisty. Zapalam silnik bez tego paska i dzwiek troche mniejszy. Pytanie: czy wine ma kolo pasowe? dołączam krotkie filmiki.
,http://www.youtube.com/watch?v=mk2PNOnD5EY,
. Proszę o pomoc bo moze zdaze wymienic to koło. Damian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Chcialem sie zapytac jak poszło z wymianą koła pasowego, czy miałeś problemy z odkreceniem sruby bo podobno ciężko ją ruszyc no i jak z resztą rolek i napinaczy?

Pytam bo u mnie chyba tez mnie czeka wymiana :cry: Bo zaczynam słyszeć jakieś szumy dziwne z tych okolic..

Pozdrawiam

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcialem sie zapytac jak poszło z wymianą koła pasowego, czy miałeś problemy z odkreceniem sruby bo podobno ciężko ją ruszyc no i jak z resztą rolek i napinaczy?

Pytam bo u mnie chyba tez mnie czeka wymiana :cry: Bo zaczynam słyszeć jakieś szumy dziwne z tych okolic..

Pozdrawiam

 

Raczej ręcznie tego nie odkręcisz. Czytałem jak kilka osób sobie z tym poradziło, ale poprzez takie techniki i metody że szkoda gadać (dźwignia robiona na 2 metrowej rurze plus trzeba jeszcze blokować koło zamachowe). Najlepiej do tematu podejść z pistoletem pneumatycznym. Wtedy problemów o wiele mniej, nie trzeba nic blokować a dobrej jakości pistolet i sprężarka powinny sobie poradzić w chwilę...

 

Przy wymianie koła pasowego zalecana jest także wymiana śruby mocującej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.