Skocz do zawartości

E39 525 tds 1998 szybko rozładowuje aku


DZWILU88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam nowy wątek bo wszystkie watki o aku są stare i nie pomogły mi w rozwiązaniu problemu.

 

Sytuacja wygląda tak:

-Dzień pierwszy 16:00 naładowałem aku bo jakiś słaby był.

-Pojechałem na miasto w sumie odpaliłem 2 razy zrobiłem przy tym kilkanaście kilometrów i zaparkowałem pod domem.

-Rano 5:40 ledwie odpalił. Przyjechałem do pracy ale już o 14:00 nie odjechałem musiałem odpalać na kable.

 

Diagnostyka:

-Zamknąłem samochód ale bez ryglowania i bez alarmu tak tylko trzasnąć drzwiami i pobiera mi wtedy na początku 280mA a po około 1 min 131mA, w sumie nigdy tak niezostawiań samochodu ale zrobiłem test i wyjmowałem po kolei wszystkie bezpieczniki i pobór prądu spadł chyba na dwóch ale tylko nieznacznie.

-drugi test ważniejszy pozamykałem wszystko jak należy włączyłem alarm odczekałem 30 min i na mierniku jest 91mA

 

- Ładowanie mam na poziomie 14,0V 14,1V

 

Więc ręce opadają niby nic nie pobiera a aku po jednej nocy wychechłany do zera :((((

 

Dodam że mam drugi aku pożyczony i dzieje się to samo :((((

 

Najważniejsza informacja to że aku ma pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z tych rzeczy pojechałem do kumpla co sprzedaje akumulatory więc mam pewność że nie będzie mi chciał wepchnąć czegoś na siłę :)))) " \Panie ten aku to bo wyjebania..." heheheh a pojechałem kiedyś z nowym tak dla jaj .

 

Okazało się że mój aku padł, z dnia na dzień prąd rozruchowy spadł z 760 na 230 więc od razu go wyjeb... i wziąłem nowy. Varta 325 zł normalnie 550zł jak coś nie dajcie się naciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.