Skocz do zawartości

Drgania podłogi i karoserii od 140 km/h w gore . E90 320 D


marcin04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim BMW E90 320 D 225 000 tys . Na autostradzie przy prędkości 140 km/h w gore zaczynają się drgania podłogi . Po puszczeniu gazu i zmniejszeniu prędkości przestaje . Czy to cos z wałem ? Nie wydaje mi sie żeby to wina felg z opona 225/40/18 , w sumie nie raz wpadłem w nie mała dziurę. Czasami wydaje się jakby kierownica lekko drgała , ale to bardzo minimalnie . Od czego zacząć szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ostatnio pojawił się ten objaw, najgorzej jest przy 120km/h, przy 160km/h ten efekt już zanika. Podmieniane były felgi razem z oponami wraz ze sprawdzeniem czy są proste, przeważane itd. - nie tędy droga, przynajmniej u mnie. Nawet tarcze wymieniałem bo również przyszedł na to czas.

 

Od razu napiszę, że poduszki skrzyni oraz silnika raczej takiego objawu nie wywołają - u siebie już je wymieniłem. Prócz tego, że mniej wibracji na postoju przechodzi na budę, żadnych zmian jeżeli chodzi o objawy opisane przez kolegę. Zakupiłem już jednak oba elastyczne łączniki wału (ze skrzynią oraz dyferencjałem), podporę wału z łożyskiem, 2 przednie poduszki dyferencjału oraz jedną dużą tylną. Wymieniam w najbliższy czwartek.

 

Obstawiam, że problemem jest tak naprawdę łącznik elastyczny. Tutaj filmik (nie mój), co może stać się z tym ustrojstwem ->

 

 

Nie wiem w jakim stanie ten element jest u mnie, sprawdzę po demontażu. Aktualnie kieruję się intuicją ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydaje że to nie wina kół ani poduszek. Do 140 km/h jest idealnie zero drgań czy to kierownicy czy podłogi. Od 140 się zaczyna , ale to nawet nie zawsze Jak przyspieszam cały czas równomiernie z noga na gazie jakby tego nie było czuć , dopiero jak puszcze gaz to podłoga zaczyna drgać a później dodaje gazu i to samo - wibracje. Jeszcze dodam ze na postoju przy zapalonym silniku są takie bardzo minimalne drgania budy , tak co 3-4 s lekkio się ruszy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie kolego, upierałem się, że to nie koła, wymieniłem nawet dobrą podporę wału, a w rezultacie okazało się, ze winne były opony. Najciekawsze było to, że po puszczeniu gazu drgania ustawały i to mnie zgubiło.

 

Zarzuć inny komplet kół

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe opony Michelin Pilot Sport 3 . Co prawda kola to repliki wloskie M3 225/40/18 i juz nie raz mocno wpadłem w dziurę . Hmm spróbuje jechać do wulkanizacji i sprawdzę czy felga nie jest pokrzywiona i ewentualnie wyważę od nowa . No ale dziwne ze do prędkości 140 km/h jadzie idealnie ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to, że koła się wyważą to nie znaczy, że wszystko jest OKEJ. Jedynym wyjściem dającym ci 100% pewności będzie zamiana kół, sposób najtańszy i najszybszy pod warunkiem, że masz drugi komplet lub kogoś znajomego z BMW.

 

Na początek wykluczyłbym to, bo po co się ładować w ewentualne nie potrzebne koszty.

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo!

 

Jestem co dopiero po wymianie:

- podpory wału razem z łożyskiem

- łącznik elastyczny wału przedni oraz tylny

- wszystkie 3 poduszki dyferencjału

 

Samochód jedzie teraz jak po szynach. Wszystkie wibracje zniknęły w 100% w całym zakresie prędkości (testowałem do 200km/h). Różnica jest ogromna. Dodatkowo nie czuć luzu na układzie napędu, kiedy na niskim biegu dodam i nagle odejmę gazu - wcześniej czuć było pojedyncze lekkie szarpnięcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie problem rozwiązany , tz może nie do końca ale przyczyna znana .

Zmieniłem wszystkie 4 koła na zimowe problem zniknął całkowicie , testowałem na autostradzie . Bardzo mylące jest trzęsienie podłoga przez które wydaje się ze to wal ... Proponuje najpierw każdemu zmienić koła.. Teraz muszę zbadać która felga krzywa albo opona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, ja rozwiązałem mój problem z wibracjami podczas prędkości autostradowych.

A mianowicie winowajcą okazały się uszkodzone dystanse. Podczas wymiany kół w warsztacie odpadły wypusty centrujące i koło miało bicie. Jak się okazało te najtańsze dystanse oferowane na sprzedaż są z badziewiastego aluminium. Często gęsto robione w garażach. Dlatego oryginalne dystanse firm tuningowy h typu H&R czy innych kosztują najbiedniej ok 250 zł w zależności od grubości dystansu.

Niestety znalezienie przyczyny kosztowało mnie sporo.. Niepotrzebna wymiana przegubów wału napędowego,poduszki pod silnikiem oraz skrzynią czy łożysko podpory wału. Wszystko na nic za sprawą pierdoły..

Po ściągnięciu dystansow auto jechało jak po maśle, zakupiłem tym razem markowe dystanse 280 zł za 2 szt i problemu dalej nie ma.

 

Dlatego jeszcze raz uprzedzam,jeśli posiadacie dystanse a macie problem z wibracjami powyżej 140 km/h sprawdźcie najpierw dystanse.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
winowajcą okazały się uszkodzone dystanse
Suchutki20 dzięki Twojemu postowi nie popłynąłem na kasę. Też miałem zamiar wymieniać gumowe przeguby wału i podporę. Na szczęście znalazłem ten temat. Okazało się jednak że przyczyną tak jak w Twoim przypadku był uszkodzony wypust centrujący dystansu na tylnym kole. Jak macie pozakładane dystanse i trzepie Wam budą koledzy to zacznijcie od sprawdzenia dystansów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.