Skocz do zawartości

lampka wewnetrzna tylna


kifer90

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a ja mam problem z bocznymi lampkami do czytania po wymianie w tylnej lampce. Środkowa działa jak należy, zapala się przy wzbudzaniu samochodu itp. Diody też świecą ale nie mogę sobie poradzić z tymi bocznymi. Przejrzalem wds kilka razy i wszystko wydaje się być dobrze podłączone, przejście pomierzyłem i też jest ok. Podłączyłem zgodnie z rozpiską z tego postu. Co może być nie halo? Miał ktoś taki przypadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W tych lampkach do czytania masz żarówki czy diody?

Jeżeli masz diody to one mają swoją biegunowość i włożone odwrotnie nie będą świecić.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych lampkach do czytania masz żarówki czy diody?

Jeżeli masz diody to one mają swoją biegunowość i włożone odwrotnie nie będą świecić.

 

:nienie:

Zawód: technik elektronik, student mechatroniki, cóż wykluczam taką pomyłkę :D

 

Sprawdzone na diodach, żarówkach na miernikach i nic, lampki się nie wzbudzają.

Z wds wynika, że były różne moduły (przednie lampki) "with FZD" i "without FZD".

Ale z tego co wszyscy piszą to lampkę wystarczy wpiąć i działa. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wątpię w twoją znajomość zagadnień elektrycznych/elektronicznych, ale ciężko wywnioskować kto się czym zajmuje.

A czasem oczywiste oczywistości są pomijane.

 

Natomiast skoro w tym wypadku zostało to wyjaśnione to napisz ile przewodów (pomijając te, które sam dołożyłeś) jest wpiętych u Ciebie w lampkę przednią.

To pozwoli przynajmniej ustalić czy tylne lampki do czytania powinny świecić czy nie.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię w twoją znajomość zagadnień elektrycznych/elektronicznych, ale ciężko wywnioskować kto się czym zajmuje.

A czasem oczywiste oczywistości są pomijane.

 

Zgadzam się z Tobą w tej kwestii.

 

Co do oświetlenia.

W sumie w przedniej lampce oryginalnie są dwie kostki plus mikrofon plus kostka do tylnej lampki. Wczesniej do tylnej lampki były tylko dwa przewody, teraz zgodnie ze schematem jest osiem.

Chyba nie pozostało mi nic innego jak tylko pomierzyć pozostałe piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy i mam problem wszystko podłączone jak w opisie a lampka z tylu dalej nie dział to znaczy sieci tylko ta środkowa a do czytania nie świecą

sprawdziłem tam napięcie i tak przycisk włączenia środkowej lampki ma napięcie 12v a przyciski lampek do czytania 4,5v macie jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kolejny temat, z którym sobie sam poradziłem. Ot takie to pomocne forum. Wydaje mi się, że nieliczni mogą pomagać ale trzymają informacje w tajemnicy. To moje zdanie tak na marginesie (już kiedyś ktoś - nie będę pisał kto - powiedział mi na forum, cytuję "widzę, że sam ogarniasz swoje auto, to po co pytasz").

Kolego Banan202 nie obędzie się bez kodowania, wszystko podłączasz wg opisu z forum (co zresztą pokrywa się ze schematami wds diagram). Po poprawnym podłączeniu działają: pomarańczowe diody oraz środkowa lampka. W NCS należy przekodować moduł FZD, a tam wpis INNENLICHT z nicht_aktiv na aktiv. I włala lampki boczne ożyją :D

W razie pytań PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Więc kolejny temat, z którym sobie sam poradziłem. Ot takie to pomocne forum. Wydaje mi się, że nieliczni mogą pomagać ale trzymają informacje w tajemnicy. To moje zdanie tak na marginesie (już kiedyś ktoś - nie będę pisał kto - powiedział mi na forum, cytuję "widzę, że sam ogarniasz swoje auto, to po co pytasz").

Kolego Banan202 nie obędzie się bez kodowania, wszystko podłączasz wg opisu z forum (co zresztą pokrywa się ze schematami wds diagram). Po poprawnym podłączeniu działają: pomarańczowe diody oraz środkowa lampka. W NCS należy przekodować moduł FZD, a tam wpis INNENLICHT z nicht_aktiv na aktiv. I włala lampki boczne ożyją :D

W razie pytań PW!

Mam ten sam problem z tym ze u mnie wpis innenlicht jest aktiv po zczytaniu modułu fzd ,wiązkę sprawdzałem 3razy jest podpięta tak jak na schemacie, działają pomarańczowe diody jak zapalam światła, środkowa lampka da się ja zgasić osobno a boczne zero reakcji , cos pominołem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

chcialem powiedziec ze lampki dzialaja ,problemem okazal sie standart tool a dokladniej ncs po reinstalacji na nowym tablecie wszystko ladnie zaczelo dzialac po zmianie INNENLICHT_activ w konfigu panelu fzd , jedna zecz ktura zauwarzylem to ze mam dwa foldery SGDAT a prawde mowiac nie pamietam jak dodawalem sp-daten co tam bylo… cz to jest ok?

 

2018-01-23efo2s.png

Edytowane przez samurai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Odnowię trochę temat. Mam BMW E90 bieda edyszyn i chciałem ją trochę wzbogacić o oświetlenie.

Obecnie mam z przodu lampkę z jednym przyciskiem oraz jedną żarówką i zastanawiam się czy można zrobić podmiankę na taką z trzema lampkami.

Obecnie w moją lampkę wchodzi kostka z 4 kabelkami, domyślam się, że jest to 30, 15, - i jakiś dodatkowy :)

Czy ktoś z obecnych forumowiczów próbował zrobić taką modyfikację lub napotkał się na taki temat?

Lampka którą posiadam to taka jak pod nr 10 w linku poniżej:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/63_0911-rozne-lapmki-oswietlenia-wnetrza/i50487#part10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem to w module FZD kostką zasilającą jest X14286 (jak patrzymy z przodu i lampki są skierowane do góry, to pierwsza z prawej). Poza zasilaniem są tam również piny od CAN. No i teraz nasuwają mi się 2 pytania:

Czy one są wymagane do sterowania zasilaniem lampkami?

Czy jest możliwość doprowadzenia tych sygnałów z kostki gdzieś wcześniej?

Zanim rozpruję pół auta i zakupie lampki wolałbym się upewnić.

Może ktoś z was przed podłączeniem lampki/lampek do auta łączył je i testował podłączając np. bezpośrednio pod 12V i wie, że do działania samych lampek wystarczy podłączyć + i masę do modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Czy ktoś kto już zmieniał lampki może mi napisać jakie zamawiał piny?

Do nowej tylnej lampki 8 pinowej są wtyki mqs.

Do przedniej kostki niestety nie pasują te z tylnej.

Jaki rodzaj zamawialiascie to przedniej 20 pinowej?

Pozdrawiam


Edit

Piny te same, nie wyjalem kostki z obudowy.

Jakby ktoś szukał są to piny MQS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie z przodu była lampka potrójna, a z tyłu pojedyncza. Zakupiłem komplet przód potrójny, tył potrójny, słoneczniki, lampki słoneczników oraz wiązka.

Podłączyłem wszystko PnP, bez kodowania. Cały zestaw kosztował 150pln, więc uznałem, że nie ma sensu bawić się w sztukowania kabli i wtyczek.


Przeprowadziłem też test polegający na podpięciu lampki trójdzielnej tylnej za pomocą nowej wiązki do lampki trójdzielnej przedniej która zainstalowana była pierwotnie.

Działało tylko światełko środkowe tylne, boczne tylne nie działały. Lampki przednie nowa i stara wyglądały identycznie, ale oznaczenie części miały inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.