Skocz do zawartości

e34 m20b25 strzały LPG w wydech na wolnych


dawis112

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panów

 

pacjent to e34 m20b25 z LPG "na śrubę"

 

objawy to strzały w wydech na LPG (na PB nie strzela) na wolnych obrotach i podczas hamowania silnikiem, do tego czasem szarpie podczas jazdy i wolniej się auto zbiera ogólnie. po dwóch godzinach rozmyśleń nad silnikiem nic mi do głowy nie przyszło bo wydaje się że wszystko jest ok. czy ktoś z Was miał taki problem? i jak go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę to dziwne że nie strzela pod obciążeniem czy podczas przyśpieszania.O układzie WN nic nie pisałem bo przy lpg musi być we wzorowym stanie.Jak nie wiesz kiedy świece były wymieniane to trzeba je sprawdzić wizualnie czy nie są powypalane.Przy lpg warto zmniejszyć odstęp między elektrodami na 0,7mm oraz sprawdzić rezystancję kabli zapłonowych.Rezystancja około 5 kohm.Wyczyścić palec i kopułkę bo tam czasami jest sporo nalotu.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal tą instalację bo niedługo zniszczy ci ona silnik. Instalacje II generacji nadają się do silników gaznikowych i do nich została zaprojektowana. Przy jej instalacji do silników wtryskowych gaziarze robią jakieś alpejskie obejścia z elektryką. To powolne morderstwo silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że m20 nie za bardzo lubi się z gazem, a już szczególnie z 'takim'. Skoro już teraz strzela, wypruj to cholerstwo z niej jak najszybciej, bo szkoda tego fajnego silnika. Wiem, że łatwo się mówi. Ale wolę jeździć mniej niż wkładać gaz - póki co przynajmniej... Miej litość dla bidulki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.