Skocz do zawartości

TV i panorama - warto??


Hero

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze to moj pierwszy post chcialbym sie przywitac i pozdrowic uzytkownikow forum. Jestem z 3miasta i obecnie uzytkuje e90 320d od ponad 4 lat. Z gory przepraszam za brak polskich znakow, akorat jestem za granica i nie mam polskiej klawiatury.

 

Do rzeczy:

Zamieniam kupic x3 F25 (prawdopodobnie 20d). Bylem juz na jezdzie probnej i generalnie samochod mi odpowiada wielkosciowo itd. Oczywiscie w trakcie jazdy polowy pytan do sprzedawcy zapomnialem;-)

 

Chcialbym poznac wasze opinie czy warto doplacac do funkcji TV i czy to w miare dobrze dziala w naszym kraju?? To samo czy warto montowac dach panoramiczny i czy nie stwarza problemow np krzypienie (kiedys czytalem w jakims magazynie motoryzacyjnym test e90 z panorama i twierdzili ze skrzypi).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TV ,nie wiem jak działa w Polsce... Dach panoramiczny robi wrażenie szczególnie od środka (powiększa optycznie i doświetla wnętrze) ,oczywiście ma także minusy : wnętrze nagrzewa się znacznie mocniej :wink: Co do działania : jest cicho w każdej pozycji dachu ,zasłonka nie wydaje żadnych dzwięków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szklany dach - super z wyglądu, w lecie utrapienie, tak jak napisał przedmówca środek nagrzewa się diabelnie szybko... nawet sprzedawca nie za bardzo polecał...

TV - to miły gadżet, ale mało praktyczny, weź coś innego.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szklany dach użyjesz tylko by pokazać znajomym a później zapomnisz o nim :)

TV to kwestia gustu ale wolał bym wypasione fotele lub kamerkę czy Mpakiet...

Zawsze w chwilach nudy możesz oglądać filmy na DVD a wiadomości słuchać w Radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus funkcji TV jaki przychodzi mi do głowy to prawdopodobnie wejście audio video ( ewentualny podgląd tylnych monitorów , zewnętrzna nawigacja, kamera cofania etc. ) . Za późno zauważyłem i sobie nie zamówiłem.

 

Co do dachu to jeśli nie chcesz nic montować do podbitki to opcja warta rozwagi ( upalnych dni w kraju nad Wisła nie ma za wiele) . Ze znanych mi minusów to czasem zbytnie oslepianie pasażerów na tyle ( częściej w nocy niż w dzień) No ale przecież można zasłonić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że w słońcu mocnym trzeba zamykać. Natomiast rano, przed południem, wieczorem i w nocy... jest bajka! :mrgreen:

Dach posiadam i uważam, że warto go kupować jeżeli któryś z poniższych punktów jest dla Ciebie istotny:

 

1. Nie lubisz klimatyzacji.

Preferujesz chłodzenie powietrzem.

 

2. Pasażerowie z tyłu często narzekają Tobie na wiejący wiatr po otwarciu szyb bocznych.

Otwarty dach nie powoduje żadnych specjalnych powiewów wewnątrz kabiny w przeciwieństwie do otwartych okien.

 

3. Nie oczekujesz wrażeń jak z kabrioletu, ale lubisz słyszeć i czuć co się dzieje poza autem.

W kabriolecie jest nieporównywalnie mocniejsze wrażenie jazdy na powietrzu. Tutaj jest się jednak mocno osłoniętym.

 

4. Ktoś z Twoich pasażerów lubi oglądać niebo, deszcz ;-)

 

5. Chcesz zrobić wrażenie na sąsiedzie, znajomym. ;-)

 

6. Chcesz zaimponować ukochanej romantyczną randką.

Wtedy wieczorem jedziecie za miasto. Rozkładasz z tyłu siedzenia na płasko, otwierasz dach. Możecie leżeć i oglądać gwiazdy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Chcesz zaimponować ukochanej romantyczną randką.

Wtedy wieczorem jedziecie za miasto. Rozkładasz z tyłu siedzenia na płasko, otwierasz dach. Możecie leżeć i oglądać gwiazdy. :mrgreen:

Wlasnie z tego powodu wzialem pano dach! :norty: :cool2: :mrgreen:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w US panorama przydaje sie do wypatrywania gliniarzy mierzacych predkosc z powietrza :norty:

 

generalnie fajna sprawa; u mnie akurat byl w standardzie, ale pewnie jesli mialbym wybierac pomiedzy innymi przydatnymi gadzetami (np. fotelami komfortowymi), to bym odpuscil sprawe

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie daje rady , w słoneczne dni i wilgotności powyżej 90 % bez zasuniętej zasłonki = piekarnik :cry:

Moze nie masz "HOT CLIMATE VERSION". Sprawdz VIN.

Wyprzedzam pytanie. HOT CLIMATE VERSION zawiera m. in. lepsze A/C i chlodnice oleju, afair.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ,ale pewnie nie mam (takie raczej idą na ,,gorące stany'')

a ja mam, a zamawialem w mass.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam panorama dach

1. zupełnie inne wnętrze - odczucie przestrzeni

2. przy otwartym brak przeciągów - które powodują otwarte okna boczne

3 nawet w czasie deszczu może być uchylony i nie napada do wnętrza tak zaprojektowany.

Jedyny mankament to trzeba dbać o czystość - wszelkie zabrudzenia które wpadną do wnętrza tzn. na prowadnice powinny być usunięte przed zamknięciem - w przeciwnym wypadku mogą zablokować dach. Dach ma bardzo czułe czujniki przeciążeniowe które zaraz blokują zamykanie jak trafią na opór. Ma to zapobiegać wypadkom.

 

Ogólnie panorama dach przy otwartych jeszcze szybach bocznych daje prawie odczucie jazdy jak kabrioletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystkie zalety ,pozostaje kwestia ,,piekarnika w środku'' . Wnętrze nagrzewa się w zastraszającym tempie ... Kto co lubi ,ja raczej w następnym samochodzie daruję sobie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po pierwsze mieszkajac w Kalafiornii nie uwazam, ze to jakis wielki problem z nagrzewaniem sie wnetrza - jesli slonce jest w okolicy zenitu, zasuwa sie podsufitke i tyle... w godzinach przedpoludniowych i popoludniowych nie sadze, aby nagrzewanie sie bylo problemem

 

po drugie mozna dach okleic folia, ktora bedzie zatrzymywala cieplo - koszt niewielki

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach panorama jest kozacki szczególnie jesienią kiedy na zewnątrz szarówa i deszcze - fajne wrażenie i jasno w środku:)

Ja żałuję że obecnie nie mam...

Z tym dachem to coś jak z cabrio - najfajniejsze jest wieczorem gdy słońce zajdzie, ale jest ciepło bo w słońcu wszyscy szukają cienie i klimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie Ci co nie maja, chcieliby mieć, a Ci co maja - już niekoniecznie. Mam w E91 i po raz drugi bym nie kupił. Kilka razy przejechałem się z otwartym i potem syf w całym aucie - to nie nasze drogi. Moja opinia - są fajniejsze dodatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Ci co nie maja, chcieliby mieć, a Ci co maja - już niekoniecznie. Mam w E91 i po raz drugi bym nie kupił. Kilka razy przejechałem się z otwartym i potem syf w całym aucie - to nie nasze drogi. Moja opinia - są fajniejsze dodatki.

A ja mialem w e92, mam w f25 i bede mial w f30 pewnie. Jazda z uchylonym dachem zapewnia wystarczajaca wymiane powietrza. Z otwartych dachem jezdze najczesciej wczesnie rano "po bulki" - swietnie otrzezwia. :cool2:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym samochodzie (F15) panorama dach raczej nie będzie priorytetem ,ale co kto lubi ... Generalnie używam go za rzadko ,żeby same walory estetyczne przeważyły :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.