Skocz do zawartości

Pierwsza zima e30 (Troche wcześnie ale warto zapytać)


Pit11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem sobie BMW e30 :) z czego bardzo się ciesze lecz dopadł mnie pewien bardzo duży problem a mianowicie dotarło do mnie co mnie czeka , mianowicie pierwsza zima wiem ze to może zbyt wcześnie ale wolę zapytać odrazu o jakieś rady aby pozniej coś nie zaskoczyło przypadkiem ... Sami rozumiecie :). A i jeszcze jedno czy w deszczu ciężko się jezdzi bo znajomi mówili ze najgorzej?

 

I jak jest z podjeżdżaniem pod górkę zimą i na mokrym? Bo do tej pory mialem okazję tylko śmigać VW Golfem.

 

Pozdrawiam czekam na odpowiedzi :) z Góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naped na tył to jest calkiem inny swiat.

ciezko stwierdzic co Cie czeka, bo nie powiedziales na jakim ogumieniu jezdzisz, jaki silnik itd..

ja osobiscie zapinajac 3 bieg na lekkim luku przy ok 60-70 wpadlem w poslizg ale uratowana Bawarka. co prawda opony byly jakies 14' zimowe po 1-2mm bieznika :mrgreen: no i silnik byl tylko 1.8 m40b18 :8)

niektorzy tylko czekaja na zime czy deszcz by polatac tylnonapedowcem. jak to ktos okreslil, to nieraz da wiecej satysfakcji niz sex :mrgreen: :twisted:

 

jak masz dobre zimowki, to zadna gorka Ci nie straszna bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie bojliwy jestes. jak moja baba dosyc ze nie wie o co sie ma bac to do tego jeszcze w razie czego na zapas sie troche bedzie bac a apap wezmie wrazie gdyby ją miała głowa bolec..... co za pytanie .... to tak jak: jak to jest za pierwszym razem? nikt Ci nie odpowie dokładnie dopóki nie spróbujesz .....
Staram się pisać posty takie jakie sam chciał bym otrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno czy w deszczu ciężko się jezdzi bo znajomi mówili ze najgorzej?

I jak jest z podjeżdżaniem pod górkę zimą i na mokrym? Bo do tej pory mialem okazję tylko śmigać VW Golfem.

widać że żaden z twoich znajomych e30 nie jeździł a jedynie przednionapędowymi golfami :)

tak jak u Tobiego moja kobieta ogarnia m52 ze szperą to czego się tu bać?

ogarnięty kierownik tylnym napędem obleci każde mocowo podobne fwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu to bym się bardziej martwił tym żeby po zimie rdza nigdzie nie wyskoczyła bo to też mogą być niezłe koszta. Lepiej autko dobrze zabezpieczyć bo lubi rdzewieć. A co do jazdy to często nawet dobre oponki nie wystarczą bo bez szpery łatwo się zakopać niestety :? Najlepsza metoda na opanowanie jazdy to przy pierwszym śniegu na jakiś większy pusty parking wieczorem i sam sprawdź na co autko pozwala, jak robić kontry itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.