Skocz do zawartości

bmw 330D a 320D - koszt części ?


peja31

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, czy koszt naprawy oraz częśći jest większy w bmw 330d ? Czy kupując 330d da radę osiągnąć o 3l większe spalanie? Przy ostrej jeździe ile może sięgnąć spalanie 330d? Liczę na pomoc chłopaki, szukam E46 i wpadała mi idealna tylko 330d a plany były na 320 :duh: Co powiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jeden kierowca w tym samym stylu jazdy osiągnie taką różnicę w mieście to raczej max, w trasie to pewnie 1-1,5l, 2 to raczej max. Jak masz wystarczający budżet na porządne 330d i przeliczyłeś sobie stawkę oc/ac to wybór raczej prosty :wink: koszt części porównywalny (te które są droższe to raczej nie więcej jak 20%, dla pewności porównaj ceny tutaj: http://www.czescidobmw.pl/ ), z racji większych hamulców zapewne tarcze i klocki droższe i pewnie przednie amortyzatory; większa ilość oleju, większa ilość świec żarowych i większa ilość klapek do wycięcia z kolektora :mrgreen: pamiętaj też o droższych oponach, 16 na zimę nie założysz, bo hamulce na to nie pozwolą, min. 17 cali.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również moge powiedziec i potwierdzić że spalanie 320 i 330 jest bardzo bardzo porównywalne. mi nigdy nie udało się złapac spalania 9l. a po trasie do 120km da rade 5l.

z cześciami temat wyczerpany przez poprzednika. bierz 3l i bedziesz zadowolony.

tylko wiedz o tym ze 3l około 2000r w idealnym stanie nie kosztuje 14-15tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie moje 330d 2003r. kosztowało 31000zł (z przywiezieniem rejestracja i naprawą po stłuczce) w zeszłym roku stan...

tylko jak bierzesz 330d to patrz aby Ci przedający FV wystawił albo żeby była zarejestrowana w PL bo akcyza wysoka 18,6% chyba za poj. powyżej 2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Same zderzaki dołożone, progi zwykłe i chińskie felgi, ale dział do oceny to chyba wiesz gdzie jest :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam 330xd w automacie, ale max spalanie jakie osiągnąłem to 12,2l (temp poniżej -15' i trasy po 3-5km), a średnie z 16 tankowań mam 10,86l, ale jeżdżę głównie po Warszawie. Też mi na początku mówili, że będzie paliło 9l:) Co prawda z miesiąc temu udało mi się 9,17l zrobić (200km trasy i Warszawa), ale nie wiem jak to się stało:)

Ja bym brał 330d, naprawdę wiele aut można tym zawstydzić. Już o bezpieczeństwie przy wyprzedzaniu nie wspomnę.

IMO musisz mieć na auto minimum 500 zł miesięcznie i kasę na paliwo i w tym się zmieścisz w jednym i drugim przypadku. Oczywiście to uśrednione, bo na początku wrzucisz w pakiet startowy i ubezpieczenie z 5000 zł, ale potem tak to się mniej więcej rozkłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że znalezienie E46 w moim guście będzie takie trudne. Szukam już 2 miesiące :twisted: Jak się wkurzę to znajdę z jasnym środkiem coupe na 18" i pojadę po nią taki będzie finał :mad2: Dzięki chłopaki za wszelką pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd mam swoją to przeglądam raz w tygodniu ogłoszenia z portali i forum.

Zresztą gdyby były to bym po pół roku szukania 320d nie wziął.

Albo biedak, albo bez xenonów, albo At albo pet, a najczęściej 2 z 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wkurzę to znajdę z jasnym środkiem coupe na 18" i pojadę po nią taki będzie finał :mad2: Dzięki chłopaki za wszelką pomoc.

 

 

myslisz ze znalezc dobre coupe jest latwiej???

 

Muszę cie zmartwic, znalezc dobra coupete, to jest dopiero problem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.