Skocz do zawartości

[e46] 320d uszczelka pod głowicą? (ucieka płyn chłodniczy)


gkm86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Sprawa nie dotyczy mojego auta, a mojego brata - bmw 320d (136km), 2001r.

Gdzieś ucieka płyn chłodniczy w dużej ilości - rano pod samochodem kałuża, trzeba sporo dolewać - pół litra na dobę (o ile nie przeinaczam słów mojego brata).

Był dziś u mechanika (któremu niezbyt ufam) - nie widział wycieku, nie wie skąd może lecieć. Od razu rzucił temat uszczelki pod głowicą, trochę mi to nie pasuje do silnika wysokoprężnego - gdyby była to uszczelka, to po przejechaniu 100-200km by ją wydmuchało i skończyłaby się jazda.

Nie widać by w środku było mokro, nic nie wspominał też o parujących szybach.

Mechanik patrzył na pompę wody - twierdzi, że to nie to. Nie ma masła na korku oleju i bagnecie, olej czarny.

 

Macie może pomysł gdzie może być wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lecieć ze zbiorniczka gdzie dolewasz płyn, dużo osób ma z tym problem, zależy z której strony auta leci. podłóżcie pod auto jakiś karton i zobacz gdzie kapie, orientacyjnie z której strony, wtedy bedziecie wiedziec gdzie ewentualnie sie przyjrzeć, może któryś wąż nie trzyma. Miejsc w których moze cieknąć jest pełno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia szczelność odpowietrzników, połączeń, zaworu wodnego nagrzewnicy i węży. Jeżeli silnik pracuje prawidłowo i w zbiorniku wyrównawczym nie śmierdzi spalinami to uszczelkę podgłowicową można na razie "odstawić".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknie z prawej strony auta. Dzis niby troche mniej dolał, ale ostatnio koło pol litra codziennie. Tez uwazam, ze to nie uszczelka, gdyby cos z nia bylo nie tak, to nie przejechalby 200km w ciagu ostatniego tygodnia - turbina by ja wydmuchala. Oczywiscie nie jestem spece, dlatego pytam was :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz w tym temacie, widać na zdjęciu:

viewtopic.php?f=69&t=181863&start=0

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście w ktorym mieszka moj brat, nikt nie jest w stanie powiedziec gdzie ucieka olej, zabralem go do siebie. Przejechalem wiec 90km tym autem. Pracuje normalnie, przyspiesza porzadnie.

Popatrzylem na niego od spodu, olej kapie gdzies z tylu silnika, na jakis drążek biegnacy po przekatnej (nie znam sie). Zagladalem na spod tak pod drżwiami pasazera. Oleju nie ubylo po tej podrozy, przed wyjazdem dolalem ponad pol litra (wsazywalo na bagnecie ponad polowe dopuszczalnego stanu).

Jesli chodzi chlodziwo - gruby waz ktory idzie do chlodnicy (ten ktory jest na gorze, na wierzchu) byl goracy i miekki. Sprawdzalem to jakies 20min po tej trasie. Przed wyjazdem dolalem jakies pol litra wody destylowanej.

W poniedzialek ląduje u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi uciekal plyn przez odpowietrznik ten pod obudowac z prawej storny. Wsytarczy sciaganac jedna oslone i juz widac :) Moze tez ubuwac przez chlodniczke spalin i wtedy tez wyparuje albo z termostatu ERG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona pompa wody - ciekło z niej. Ciężko się tam dostać, trochę to kosztowało...

Jeśli chodzi o olej, banalna sprawa - jakaś śruba przy turbinie była niedokręcona (czy wcale jej nie było - nie pamietam juz :) ) i olej ciekł po gwincie

 

Podstawowy wniosek z tego płynący - nie ufać pierwszemu lepszemu mechanikowi, wymiana uszczelki pod głowicą skutkowałaby w między czasie telefonem "widze, że jeszcze ci z pompy wody cieknie - robimy?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.