Skocz do zawartości

e46 330i M54 Silnik bierze olej


szogun21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jako uzytkownik m54b30 wtrace swoje 3 grosze :) brala mi ok 1l na 1000km

wymiana odmy nie pomogla rok temu

msc temu wymienilem uszczelniacze zaworowe (bez sciagania glowicy :D ) i powiem tak. jak robilem dluga trase to zuzycie jest niezauwazalne, wiecej pali na krotkich dystansach. na dzien dzisiejszy sytuacja wyglada tak: od remontu przejechalem 5000km, dolałem niecały litr oleju w miedzyczasie i teraz patrzylem ze mam minimum. generalnie jest lepiej po remoncie ale do szczescia troche brakuje :)

 

 

a i jezdzilem tez na polsyntetyku a teraz przy remoncie zmienilem na valvoline 5w50

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent albo ja źle widzę ;) albo patrzymy na różne strony

 

http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9040701&contentId=7074467

 

edit

faktycznie patrzyliśmy na dwie różne strony

tj. mb54 od 2000 do 2001 zalecany 0w40

m54 od 2001 do 2004 zalecany 0w30

ciekawe, że 0w40 z zalecanego oleju już rok później staje się tylko dopuszczalnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dla mnie castrol to DNO... sama zmiana z castrola 5w30 edge na mobila spowodowala ze mi auto mniej zaczelo oleju brac. castrol znikal 1 na 1000 a mobil 5w40 (ma lepsze parametry niz 5w30) 07 na 1500 czyli jest roznica. Poza tym cena jest tez duzo korzystniejsza a silnik juz 3 lata na nim jezdzi bez najmniejszego problemu.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego, że macie zapewne "odrobinę" różne przebiegi :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dla mnie castrol to DNO... sama zmiana z castrola 5w30 edge na mobila spowodowala ze mi auto mniej zaczelo oleju brac. castrol znikal 1 na 1000 a mobil 5w40 (ma lepsze parametry niz 5w30) 07 na 1500 czyli jest roznica. Poza tym cena jest tez duzo korzystniejsza a silnik juz 3 lata na nim jezdzi bez najmniejszego problemu.

No ale jakie tu porównanie marek olejów jak zmieniłeś klasę lepkości.

Jak byś zmienił na 5w50 orlen'a znikało by zapewne jeszcze mniej, bo ma większą lepkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dla mnie castrol to DNO... sama zmiana z castrola 5w30 edge na mobila spowodowala ze mi auto mniej zaczelo oleju brac. castrol znikal 1 na 1000 a mobil 5w40 (ma lepsze parametry niz 5w30) 07 na 1500 czyli jest roznica. Poza tym cena jest tez duzo korzystniejsza a silnik juz 3 lata na nim jezdzi bez najmniejszego problemu.

No ale jakie tu porównanie marek olejów jak zmieniłeś klasę lepkości.

Jak byś zmienił na 5w50 orlen'a znikało by zapewne jeszcze mniej, bo ma większą lepkość.

 

oba to pelne syntetyki wiec klasa lepkosci ta sama

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako uzytkownik m54b30 wtrace swoje 3 grosze :) brala mi ok 1l na 1000km

wymiana odmy nie pomogla rok temu

msc temu wymienilem uszczelniacze zaworowe (bez sciagania glowicy :D ) i powiem tak. jak robilem dluga trase to zuzycie jest niezauwazalne, wiecej pali na krotkich dystansach. na dzien dzisiejszy sytuacja wyglada tak: od remontu przejechalem 5000km, dolałem niecały litr oleju w miedzyczasie i teraz patrzylem ze mam minimum. generalnie jest lepiej po remoncie ale do szczescia troche brakuje :)

 

 

a i jezdzilem tez na polsyntetyku a teraz przy remoncie zmienilem na valvoline 5w50

 

Jak to zrobiłeś i ile Cię to kosztowało ?

 

Czy przy zniszczonych uszczelniaczach zaworów olej nie będzie się gdzieś lał w widocznym miejscu w silniku ?

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zużytych uszczelniaczach olej nie będzie się lał w widocznym miejscu, możesz jedynie rano po odpaleniu zaobserwować przydymianie ale też niekoniecznie. także tak na prawdę dopóki ich nie wymienisz to się nie dowiesz czy są zużyte czy nie

 

kosztowało mnie to 25 x 1 pln za uszczelniacz (elring) plus wiadomo płukanka silnika, olej valvoline 5w50, filtr

robota gratis bo sam robiłem :)

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zużytych uszczelniaczach olej nie będzie się lał w widocznym miejscu, możesz jedynie rano po odpaleniu zaobserwować przydymianie ale też niekoniecznie. także tak na prawdę dopóki ich nie wymienisz to się nie dowiesz czy są zużyte czy nie

 

kosztowało mnie to 25 x 1 pln za uszczelniacz (elring) plus wiadomo płukanka silnika, olej valvoline 5w50, filtr

robota gratis bo sam robiłem :)

 

1 pln za uszczelniacz? Nie pomyliłeś się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.