Skocz do zawartości

rozkrecic auto i niepłacic OC jak to zrobic???


siopo

Rekomendowane odpowiedzi

czesc chce rozkrecic auto e30 ale niechce placic oc co mam zrobic czy mozna isc do wydzialu i poprostu wyrejestrowac auto i wtedy cofnac oc

 

Chcesz sprzadac na czesci czy na czas remontu nie placic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej nie mozna wyrejestrowac samochodu ot tak, chyba, ze jest zabytkowy.

Zeby wyrejestrowac samochod i nie placic OC musisz miec:

- umowe kupna-sprzedazy tego pojazdu, w ktorej figurujesz jako sprzedajacy,

albo

- zaswiadczenie ze zlomu o fakcie zezlomowania pojazdu.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo ostatnio mialem ten sam problem :lol: ja spisalem z kumplem umowe ze sprzedaje mu auto i w umowie zaznaczylismy ze auto uszkodzone na czesci jak narazie jest spokoj ja juz wyrejestrowalem a kumpla tez sie nieczepiaja jak narazie pozdro :twisted: Edytowane przez tygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz umowe za pana Ździsia ze wsi... itd.

Sprawa załatwiona. Nie masz obowiązku sprawdzenia czy osoba kupująca faktycznie istnieje.

Zawsze mnie bawiły kretyńskie i niemożliwe do wyegzekwowania przepisy...

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz umowe za pana Ździsia ze wsi... itd.

Sprawa załatwiona. Nie masz obowiązku sprawdzenia czy osoba kupująca faktycznie istnieje.

Zawsze mnie bawiły kretyńskie i niemożliwe do wyegzekwowania przepisy...

jak napisze umowe na pana zdzisia to czyli dane i imie mam wymyslec a co z numerem z dowodu ??? myslalem jeszcze nad mozliwoscia znalezienia jakiegos bezdomnego dac mu 50zl i niech podpisze umowe tylko ciekawe czy maja dowod osobisty :)
tel;882470616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisze umowe na pana zdzisia to czyli dane i imie mam wymyslec a co z numerem z dowodu ???

 

Dokładnie to samo. Wpisz dowolny i nie zawracaj sobie głowy tematem.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inne pytanie...

 

Właśnie chcę kupić auto na części. Samochód jest aktualnie zarejstrowany, ale nie ma waznego OC.

Jak w zgodzie z prawem kupić samochód na części?

Czy napewno wystarczy w umowie napisać, że jest uszkodzone i kupuje go na części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód który chce kupić nadaje się tylko na cześci

Oryginalny silnik jest uszkodzony i wyjęty z samochodu

Do tego dostaje drugi silnik z papierami

 

A może spisać trzy osobne umowy?

Czy jeśli kupię samą budę coś mi to ułatwi?

 

Jutro muszę odwiedzić wydział komunikacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup go, na drugi dzien sprzedaj "duchowi", nie da sie kupic na czesci. wlasnie rozbieram poloneza, wiec jestem na czasie :-)

bardzo wazne, jak sprzedasz masz 14 albo 30 dni zeby wyrejestrowac w U.M. i potem z tym kwitkiem do ubezpieczyciela wypowiedziec OC. Nikt nie sprawdza czy kupujacy istnieje, mozesz powiedziec ze to konik na gieldzie mial takie dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak ale po cholere komplikować...

Jeżeli nie potrzebujesz budy ani silnika to kup "na słupa". Jeżeli potrzebujesz np. silnik to bierz wszystko a umowę pisz na silnik....

Czy to jest tak wielki problem?

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

hehe - Panowie tak sobie czytam Wasze porady .... i stwierdzam, że to zakrawa na instruktaż - jak popełnić przestępstwo oszustwa, więc jeśli już musicie sobie coś takiego polecać, to istnieją przecież wiadomości prywatne :duh:

 

nie chodzi o to żeby się wymądrzać, ale to jest forum publiczne i na dodatek aprobowane przez BMW Polska :idea:

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zyjemy w tak chorym kraju, ze aby zrobic tak prosta czynnosc trzeba sie nakombinowac. ja nikogo nie namawiam, tylko napisalem jak ja rozwiazalem problem. Polska to taki kraj gdzie srubka do nakretki nie pasuje. wiec kazdy radzi sobie jak moze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy pojazd MUSI posiadac wazne OC, nie wazne czy jezdz, czy nie jezdzi, czy go remontujesz, naprawiasz po wypadku czy wprost zrobiles z niego grila czy kurnik. OC musi byc wazne

nie dotyczy to tylko pojazdow zabytkowych , tylko te pojazdy mozna czasowo zawiesic. i to jest wkurzajace, na moim podworku kupionym za wlasne pieniadze, nie moge trzymac poloneza kupionego za moje pieniadze, nie moge z niego zrobic kurnika czy grila. dlatego uwazam ze to chory kraj, co prawda przepisy te przyczynily sie do tego ze z parkingow przyosiedlowych poznikaly stare maluchy, fiaty 125 itd, pozostalo tylko to co faktycznie jezdzi, ale co do mojego prywatnego podworka to juz nie fer ze ktos paluchy wciska.

 

pozdrawiam, wesolych swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.