Skocz do zawartości

czujnik temperatury zewnetrznej


m.was24gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! Pojawił się kolejny niewielki problem w mojej bawarce otóż ostatnio samochód postał trochę na słońcu i czujnik pokazuje cały czas od tamtej pory +50 stopni C czy to noc czy dzień nie wiem czy to spowodowało uszkodzenie czujnika czy coś? Proszę o poradę pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ruszałem czujnikiem to zmieniała sie temperatura raczej to wina czujnika przewody są dobrze zaizolowane dobry zamiennik kosztuje 90 zł a ja znalazłem na allegro firmy tuv za 20zł plus koszt przesyłki link do strony http://allegro.pl/czujniki-temperatury-50750?string=&utm_source=google&utm_medium=cpc&gclid=CLr-vL_up7cCFU1f3godnn0Atw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie inne odczucie co do tego czujnika za 20 zł, kupiłem go już z 5 m-cy temu i do tej pory odpukać działa prawidłowo... w zimę kopałem się w zaspach i nic się nie działo :D jestem bardzo zadowolony z tego zamiennika. Skusiła mnie cena bo stwierdziłem że nawet jak będzie do kosza to 20 zł nie duży wydatek w porównaniu do Ori 140 zł minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten czujnik temperatury to nie jest czasem zwykły termistor 10k? Jak mierzyłem swój to zachowywał się podobnie jak NTC 10k właśnie. Taki termistor kosztuje mniej niż 1zł w sklepie elektronicznym, czemu BMW sprzedaje to za sumy trzycyfrowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Chłopaki robią sobie sami czujniki (koszt pewnie max. złoty pięćdziesiąt) i nie ma problemu.

Jeszcze dopowiem, że kolega wyżej pomylił czujniki. Omawiany nie znajduje się bowiem za zderzakiem pod rejestracją. Ale to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.