Skocz do zawartości

F10 550i xDrive 2012


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

http://images62.fotosik.pl/972/d8ecd4c8ebf8f7cbm.jpg

 

Bracik przyjechał z Reichu z geszynkiem na mój geburstag :mrgreen:

Reasumując, plany przejścia na Valvoline muszę odłożyć na kolejne 10 tys km. Świece przydadzą się w przyszłym roku dopiero :? ale jeść nie wołają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pozazdrosc motorku. Pemek a nie chcesz podniesc mocy do okolo 480KM?

Gdzie robisz przeglady?

W BM Cars.

Wystarcza mi z nawiązką to, co mam. Nie chcę kombinować z chipowaniem.

 

Widzę że rozgrzałeś podnośnik z rana :mrgreen: byłem tam trochę później na wymianę klocków hamulcowych :cool2:

:mrgreen: Wielka szkoda, że się nie spotkaliśmy. Faktycznie byłem zaraz po 8mej. Chłopaki odwalają kawał dobrej roboty. Bardzo lubię jeździć do Nich :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a co sie bede pierd... bo nie doczytałem beszczelne pytanie ale ile mniej wiecej dałeś za to cudo.. dwóch gości z Pszczyny ma bardzo podobny model i ja je widzę na prawdę aż mi sie ciepło robi z wrażenia!!! coś pięknego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i pękło 30 tys km :D

Ostatnio mało jeżdżę, staram się korzystać z motoru jak jest pogoda. Daję większą frajdę :wink:

 

http://images84.fotosik.pl/22/7428392db569bcacgen.jpg

 

Umyłem auto i zaraz zaczęło padać :(

 

http://images83.fotosik.pl/22/126cdfa74c8a40ebgen.jpg

Edytowane przez Pemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam, gdy umyję auto czasem nie daję rady wjechać do garażu :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak szybko nagrzewa się u Ciebie olej według wskaźnika na desce ?

 

Zaobserwowałem bardzo szybkie nagrzewanie się oleju do zadanej temperatury w nowych BMW serii F.

U mnie w 335i dopiero po ok 8-10km wskazówka wstaje z 70stopni ( auto pod chmurką, pogoda 14 stopni w nocy, 20 w dzień )

W F10 czy F15 z silnikami diesla, wskazówka momentalnie osiąga pion niczym byłby to wskaźnik temperatury wody.... Dodatkowo na trasie nie ma praktycznie żadnych wahań temperatury niezależnie od stylu jazdy.

W 335i temperatura oleju już rozgrzanego motoru waha się od 100 do 125 stopni w zależności od pałowania.

 

Jak to u Ciebie wygląda Pemek ?

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że silnik szybko się nagrzewa.

Po minucie-dwóch spokojnej jazdy, wskaźnik temp. oleju już się podnosi powyżej 70 C.

Jakiś specjalnych wahnięć temp.oleju nie zauważyłem, przy zagrzanym silniku zarówno w trasie, jak i w mieście wskazówka utrzymuje się mniej-więcej w pozycji 110-115 C. Chociaż przy staniu w korku, zdarzyło mi się, że delikatnie przewędrowała za 120 C, ale na krótko i bardzo niewiele, może na 125 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W wątku "Pomóżcie przy kupnie F10" jest teraz modny temat o spalaniu i pojawiają się tam fotki z komputera pokładowego.

Chciałem tam wrzucić też moją, ale ponieważ nie jest to raczej na temat, postanowiłem tutaj, "u siebie" :wink:

Może komuś się przyda takie info. Poza tym nie takie straszne to V8, skoro ludzie tam piszą że R4 28i potrafi spalić w mieście 14 l.

Sam miałem przez dzień na testach 528xi, i na koniec dnia miałem spalanie 14,1 więc jestem w stanie w to uwierzyć. A wcale nie goniłem jej jak głupi, po prostu żeby ten motor jechał to trzeba go wysoko kręcić, no to i spalanie rośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kupuję silnik 5 litrowy to po co sie interesować spalaniem...ludzie płaczą za tą benzyną jak by kosztowała fortune...a niech se spala nawet i 25 ważne żeby cieszyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przyzwyczajeni do wiekszych pojemnosci zawsze wystukają wieksze spalanie przy pierwszym spotkaniu z mala pojemnoscia, ja np jak jezdze rodzicielki touaregiem 2.5 tdi to krece go do konca na kazdym biegu bo nie moge sie przywyczaic jak to nie jedzie

 

ale zeby miec 14 l /100 w 528 to troche przesada

 

co do Twojego spalania :cool2: :cool2: mi w 335 wychodzi wieksze czesto ;d

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie Pemkowi nie o spalanie chodzi a o rozbudzenie jego wątku i teraz będzie tu dużo ludzi zaglądać :wink: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przyzwyczajeni do wiekszych pojemnosci zawsze wystukają wieksze spalanie przy pierwszym spotkaniu z mala pojemnoscia

Faktycznie, masz rację.

Ale 528i testowałem, jak jeszcze nie miałem F10, ale Accorda 2.4.

 

"Panowie Pemkowi nie o spalanie chodzi a o rozbudzenie jego wątku i teraz będzie tu dużo ludzi zaglądać :wink: :cool2:"

 

Jak przyjadę na zmianę oleju w skrzyni, to się odgryzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.