Skocz do zawartości

Kierownica Wielofunkcyjna + Nowe Radio - zmiana


LossiuE46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam e46 z kierownica wielofukncyjna ktora dzialala w standardowym radiu ale wsadzilem do niej nowe jvc i jest taka mozliwosc tzn zmiana kosci czy cos zeby dzialala ta kierownica z radiem??prosze o odp jesli bym juz taki temat przepraszam nieznalazlem.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie mam e46 z kierownica wielofukncyjna ktora dzialala w standardowym radiu ale wsadzilem do niej nowe jvc i jest taka mozliwosc tzn zmiana kosci czy cos zeby dzialala ta kierownica z radiem??prosze o odp jesli bym juz taki temat przepraszam nieznalazlem.pozdrawiam

 

zależy jaki to model radia,zależy czy jest możliwość sterowania w radiu.

Jeśli tak to musiałbyś kupić moduł lub jak kto woli interfejs bmw-jvc,wpinasz wszystko w gotowe kosci i działa.

Nie wiem czy twoje radio da się tak podłączyć,wysokie ( a moze i wszystkie) clariony,alpine i pioneery tak mają.Koszt modułu ok.150-200 zł

osa-ozo


Sprzedam :

Oryginalne tylne lampy BMW e46 do sedana - zewnętrzne i w klape.

Kierunkowskazy przednie e46

Ceny : Tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Mam pytanie dotyczące radia samochodowego aktualnie posiadam oryginalne radio na cd a chciałbym zmienić na radio z wyświetlaczem lcd 6 bądź 7cali. Proszę mi powiedzieć czy to jest możliwe włożenie takiego radia, co bym musiał zrobić żeby takie radio zamontować i prosiłbym o poradę jakie radio byłoby odpowiednie do mojego samochodu :) posiadam 800zł. na radio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli 2 dinowe chce radio zamontować, z wyświetlaczem lcd, trzeba będzie coś przerabiać (wycinać przecinać usuwać jakieś plastiki)? jakie radio jeżeli macie jakieś doświadczenie prosiłbym o rady, zależy mi na wejsciu usb, odtwarzaniem filmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wycinac ani w inny sposob trwale uszkadzac/zmieniac konstrukcji.

Co do radyjek to musisz sie okreslic: 1din, 2din, ze wzmakiem dodatkowym i zmiana glosnikow czy same radio. Osobiscie radzil bym ci 2 din. 1din sa asymetryczne i brzydko to wyglada (sam niedlugo kupuje radio cd bmw bo mnie moje 1din denerwuje). Z tym że 2din za 800zl moze byc ciezko wyrwac.

Edytowane przez pawelwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba wycinac ani w inny sposob trwale uszkadzac/zmieniac konstrukcji.

Co do radyjek to musisz sie okreslic: 1din, 2din, ze wzmakiem dodatkowym i zmiana glosnikow czy same radio. Osobiscie radzil bym ci 2 din. 1din sa asymetryczne i brzydko to wyglada (sam niedlugo kupuje radio cd bmw bo mnie moje 1din denerwuje).

jak narazie to samo radio wymienie a z czasem nastawie się na wymiane innego nagłośnienia, wiec 2din będzie tylko jakby ktoś wytłumaczył jak to zmienić tzw. co zrobić z panelem klimatronika, widziałem że inni mają klimatronik niżej tam gdzie jest schowek nad popielniczką. Da się wyjąć to wszystko bez żadnych przeróbek i wpasować klimatronik w miejsce tego schowka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie chce mi sie szukac bo na tablecie siedze.

Sprawdzilem, i z tego co wyczytalem to trzeba zmienic stelaz pod klimatronika i nie bedzie problemu.

Patrz tez, ze stelaz, ramka itd wszystko kosztuje, a 800zl na samo radio to malo, po odjeciu tych rzeczy to juz w ogole slabiutko.

Radzilbym dozbierac jeszcze, sprzedac cd i wtedy majac kolo 1300-1500 szukac.

Oczywisce najlepsza opcja byla by ori navi lub dynavin ale to juz ponad 2500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro przed chwila sprawdziłem i ramka i zestaw montażowy do samego radia kosztuje 500zl.

http://allegro.pl/ramka-radiowa-2din-bmw-e46-zestaw-montazowy-i3045777741.html

są też ramki po 100zl ale ona nie jest wycentrowana na środku

http://allegro.pl/ramka-radiowa-2din-bmw-3-e46-98-05r-815-i3023168790.html

a więc pytanie tego typu czy trzeba mieć też ten zestaw montażowy do radia na 2din?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam chce wymienic orginalne radio na inne np.firmy pionner i zaczynaja sie schody poniewaz mam orginalne radio i orginalny wzmacniacz i 10 glosnikow dodam jeszcze ze mam System HiFi Profesional DSP. Radio sie wyswietla i dziala ale nie ma glosu bo prawdopodobnie nie moze sie zgrac nowe radio ze starym orginalnym wzmacniaczem i czy moze ktos wie jak to ogranac ? chodzi tu o bmw Z4 ale to praktycznie to samo co bmw E46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że da się to podłączyć bez tej puszki. Tak samo w AUDI A4 siostra ma oryginalnie wzmacniacz przy tylnych głośnikach, zakupiłem taką puszkę z allegro wpinaną w ISO bo nie grał tył przy niefabrycznym radiu.

Ta puszka to konwerter silnego sygnału który idzie na głośniki przez kostkę ISO na sygnał niskiego napięcia RCA (cinche).

 

Przy większości radioodtwarzaczy jest wyjście niskiego napięcia RCA (na wzmacniacz). Wystarczy odpowiednio zrobić kable i będzie to działać. W audi właśnie wywaliłem ten konwerter i podpiąłem się pod RCA w radiu. Ale człowiek nie wiedział co jest grane bo tylko takie zestawy były na allegro.

Trzeba też pamiętać że jakość dźwięku będzie gorsza przez tą puszkę (konwerter) niż po podpięciu do RCA w radioodtwarzaczu.

W tym Pionku na pewno masz RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.