Skocz do zawartości

M47 dziwny dźwięk z pod maski przy odpuszczaniu gazu


Sweeper

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę polemizować z oceną fachowca, ale na twoim miejscu jeszcze chciałbym skonsultować to z kimś kto ma ten sam silnik i inpę podłaczyłbym pod oba auta, i po kolei sprawdziłbym jak wygląda doładowanie z turbiny- jeśli przeładowuje turbo to widać to będzie w inpa live data i sie upewnisz, a jeśli okaże się, że przeładowuje, to możesz jeszcze zmnejszyc troszke doladowanie za pomocą "kapturka" przy turbo, uważam, że na wielu mechaników idzie po najmniejszej linii oporu i z tego powodu warto jeszcze dokonać kilku prób, troche szkoda 3 koła wykładać...a jesli gosc ma rację, to znaczy, że awaryjnosc turbo jest dużo większa niż sie uważa, bo wieeele osób ma podobne objawy..i to nie tylko w bmw (VW, opel, audi..wszedzie jest podobna historia) ja jeżdze już z tym kilka miesiecy, dzwięk czasem jest, a czasem nie, poprawilo mi sie po czyszczeniu egr.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli mówisz o dźwięku przy odpuszczeniu gazu to ja miałem czyszczony EGR jakieś 5 miesięcy temu i nie pomogło. Turbinę i tak mam do wymiany bo jest wirnik wyszczerbiony i gwiżdże mi przy przyśpieszaniu (jak karetka) już dobre 6-8 miesięcy (jak się zagrzeje po paru km to jest dużo lepiej bo teraz jest na zewn. około 20st). Szczególnie hałasowało w zimie jak były mniejsze temp, więc i tak turbina pada...chyba nie ma co ryzykować i czekać aż się wirnik urwie i wtedy mogą być dużo większe szkody i koszty?

 

Jeśli chodzi o teorie Kamila z TurboRKF polecanego przez ludzi o przeładowaniu to fakt, stwierdził to na słuch, nie podłączał pod kompa. Gość ma dobre opinie dlatego mu ufam, twierdzi, że po wymianie turbo dźwięku nie będzie. Jeśli tylko mankamentem byłby dźwięk przy puszczeniu gazu to fakt nie decydowałbym się na wymianę części za ponad 3koła.. ale to gwizdanie już od dawna przekonuje mnie żeby wymienić turbo i jeździć spokojnie, na wakacje za granice.

 

Masz jeszcze jakiś pomysł poza EGR?

 

Jeszcze jedno pytanie, 30tys. km temu zmieniałem odmę na tą stożkową. Mimo wszystko teraz przy wymianie turbo też chciałbym ją zmienić, czy brać nową całą (230zł) czy sam filterek wystarczy (kosztuje chyba 100zł jakoś)? co polecacie?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą , gdzie się znajduje ten kapturek którym można regulować przeładowanie turbiny , i w którą stronę kręcić żeby nie popieprzyć :wink: (czyszczenie EGR-u w większości przypadków nic nie da)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i jak, jakieś wieści po wymianie turbo?

U mnie jak wspomnialem, czasem coś słychać, ale tylko czasem... zrobilem trase z wawy do jastębiej g. i dzwiek slyszalem ze 2 razy, na 2 biegu.

pozatym: lecialem 7-emką, zajelo mi to 4,5h. z jednym stopem 20 minutowym, auto załadowane po brzegi (dzieciak, żona, bagaże), średnia spalania 6,2 l. auto w automacie..średnia 110km/h, ale bywalo i 190 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem autko :) turbina nówka i żadnego dźwięku nie ma przy odpuszczaniu gazu! Dziękuję tym, którzy stawiali na turbo :)

oczywiście gwizdanie na zimnym też zniknęło, ale to było wiadome. Autko zupełnie inaczej pracuje. Jestem zadowolony. Dam znać jak trochę pojeżdzę,

jutro wybieram się w trasę 500km w jedną stronę, jak wrócę w niedziele będzie już 1000km. Przez pierwsze 1000km lepiej nie przekraczać 2500 obrotów, prawda?

Wirniczek musi leciutki luz złapać.. przynajmniej gdzieś tak ktoś pisał ;)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy można prosić o Waszą opinię co do sposobu zamontowania turbiny?

 

Tutaj jest fotka:

 

viewtopic.php?f=164&t=218013

 

z góry dzięki, zależy mi bardzo na czasie.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
praktycznie zero luzu ani na boki ani wzdłuż, dziś pokręciłem tą sztangą od turbo no i objaw jakby ustał tylko turbo zalacza się tak od 2600 obrotówa ale tego chrupotania oraz takiego puszczenia powietrza przy gaszeniu nie ma. A moze to turbo przeladowywało ? W którą stronę krecić sztangą żeby turbo wczesniej wstawało i nie przeladowywało ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupotanie było czy na zimnym czy na ciepłym było słyszalne tylko na postoju podczas jazdy zero niepokojących objawów będę kombinował z tą sztangą może sie uda a powiedz mi jeszcze od jakiego momentu powinno wbijac w siedzenie od 1600-1700 jak sie budzi czy jak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem turbo że ciągnie tak od 1500 na 3biegu słychać świst ale przy obrotach 3280 wywala blad 4530 i 44cc ci auto przechodzi w tryb awaryjny po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko wraca do normy czyżby geometria nie otwierała się do końca czyli sztangę do góry dać ? Bo chyba za wcześnie wstaje a pożniej brakuje mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej wszystkim.

 

Odświeżam temat. Posiadam swoje bmw od 3ch miesięcy. 318d 122km 2006r przebieg okolo 170tys.

W tym tyg zauważyłem dźwięk który jest poruszany w tym wątku. Dodam że poza nim moje turbo pracuje cicho i normalnie. Nie ma luzu na wirniku. Sprawdzałem

 

https://youtu.be/SD1y8vEs4bQ

 

Po przeczytaniu wszystkiego wychodzi ze moja turbina przeladowuje.

Czy da się wg Was delikatnie wyregulowac to przy pomocy tego grzybka ?

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WItam

 

Wiec podbijam temat:

 

Mam nowke turbo z firmy Diesel Service *turbina mitsu* -mam ja pewnie z 3tyg i niestety mam ten sam problem z dzwiekiem co autor tego tematu.

Czyli taki dzwiek orientacyjnie: https://www.youtube.com/watch?v=Dd5kG-MwpAw&feature=youtu.be

Link zapozyczony, licze, ze autor niebedzie mial pretensji.

 

Wiec na skroty

-nowka turbina fabryczna ma moze z 400km

-nowka dwumas+sprzeglo luka -wczoraj zmienione bo obstwialem jako winowajce // tez sie kwalilifikowalo na zmiane juz, ale niedawalo tego dzwieku

 

Jak dzwiek byl tak dalej jest. Pytanie czy ktos zna rozwiazanie tej zagadki ? *plastiki , rury jeszcze nieposprawdzane*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nierozwiazal tego problemu ?

 

Service w ktorym kupilem turbo twierdzi, ze na 99% wina lezy w montazu>polaczenia itp bo nowe trubo w 100% fabrycznie regulowane.

Moge odeslac turbo, ale to nie takie proste znowu placic za demontaz/montaz + czas nerwy i brak auta.

 

Poleczenia dolotu sprawdzilem (ta rure elastyczna i tu wszystko jest na miejscu)

Pewnie sie umowile na sprawdzene reszty polaczen w serwisie ktory wymianial turbo, albo sam choc chyba wole dac fachowca do sprawdzenia/poprawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już taki odgłos, na 100% wina turbiny , oddaj do reklamacji -na pewno powiedzą że wszystko z turbiną było dobrze ale zrób zdjęcia obu wirników (strona zimna i gorąca) i porównaj po reklamacji a zobaczysz czy nie były wywarzane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już taki odgłos, na 100% wina turbiny , oddaj do reklamacji -na pewno powiedzą że wszystko z turbiną było dobrze ale zrób zdjęcia obu wirników (strona zimna i gorąca) i porównaj po reklamacji a zobaczysz czy nie były wywarzane.

Dzieki za posta, jeszcze licze, ze moze jednak jakies lozysko lub cos z osprzetu - w czwartek daje auto to moze cos sie wyjasni.

 

Mam nadzieje, ze bede mial farta i to jednak nie turbo. Szczegolnie, ze to nowka.

 

Ewentualnie jesli to turbo, to laickie pytanie, czemu tylko na zejsciu z obr ? i czy ma to wplyw na wytrzymalosc turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.