Skocz do zawartości

320 Demontaż szyberdachu (odklejone obicie)


Tido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problem , (ciężko mi to opisać fachowym językiem więc napisze to jak widze) że obicie tej wewnętrznej części szyberdachu się odkleja. Dołącze fotki bo ciężko to wytłumaczyc. No i pytanie czy musze demontować CAŁY szyberdach , czy jest opcja żeby tylko ten wewnętrzny element wyjąć? Tak czy siak prosiłbym o instrukcje jak to zrobić , szukałem po forum ale znalazlem tylko demontaż szyberdachu elektrycznego , a ja mam MANUALNY. Normalnie to mi nie przeszkadza , ale kiedy go otwieram to ten "szmat" się podwija i mi ta pianka/gąbka leci na głowe co jest dość wkurzające :) Proszę o pomoc! Pozdrawiam

 

http://vpx.pl/i/2013/04/19/20130419_105236.jpg

http://vpx.pl/i/2013/04/19/2Ghzux.jpg

http://vpx.pl/i/2013/04/19/5gdbJS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym:

zdjął tę uszczelkę co widać do okoła i podkleił to co wisi klejem do tapicerek np.Bonaterm A nie demontując szyberdachu , złożył i spokój

Wchu.. roboty jest z demontarzem szdachu.,całą podsufitówkę trzena zrzucać.

Mam dwa szyberdachy luzem na części zobacze co i jak, ale z tego co pamiętam to aby ten cały element wyjąć, to trzeba szyberdach zrzucić i od jego góry wyjmować.

X2 M35i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się spokojnie ściągnąć wewnętrzną pokrywę bez ściągania podsufitki i szybra.

 

Zacznij od odkręcenia pokrywy zewnętrznej - 3 nakrętki 16mm(?) pod tylną krawędzią.

 

Potem 2 śruby torx na osi odgięcia górnej pokrywy.

 

Potem od góry masz dostęp do 10 śrubek mocujących wewnętrzną pokrywę do prowadnic..

 

Cała sprawa jest banalna, nie daj się wrobić w demontaż podsufitki, bo jest z tym ogrom roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzyła się sytuacja że nie szło odkręcić jednej z tych 2 śrub torx na osi odgięcia górnej pokrywy. :( i pękła ta prowadnica co są do nich one przykręcone.

 

Potwierdzam że demontaż podsufitówki jest czasochłonny, aczkolwiek za drugim razem zdemontowałem podsufitówkę i szyberdach w 25 minut :)

X2 M35i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej jest chyba ze ściągnięciem osłon słupków. W tylnej prawej pękły mi uchwyty.

 

Do wyciągnięcia podsufitki nie trzeba wyciągać tylnej szyby ani w sedanie, ani w coupe.

 

Ja swój szyber wyciągnąłem z zamiarem wyczyszczenia i nasmarowania prowadnic. Potrzebne są do tego 2 osoby bo cała konstrukcja jest dość ciężka.

 

Jakbyś chciał zrobić to samo to ja to:

- zdemontuj przednie fotele

- ściągnij osłony słupków

- odkręć uchwyty przy podsufitce, słoneczniki itp

- ściągnij wewnętrzną uszczelkę szybra

- podsufitka powinna spaść. Ja ją wyciągnąłem z auta przez tyle drzwi.

 

Sam szyber jest przykręcony chyba na 16 albo 20 śrub. Do tego trzeba ściągnąć 4 wężyki odprowadzające wodę (w każdym rogu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem nie jest ciężki do rozwiązania. Trzeba lekko uchylić szyber żeby tył blachy opadł minimalnie (na wyczucie trzeba to robić) i wtedy można rękoma przesuwać wewnętrzną część szybru. Zdejmujesz uszczelkę szyber dachu. odsuwasz część do tyłu i pojawia się problem odkręcenia górnej części szybru. Trzy nakrętki do odkręceni i dwa torxy. Zdejmujesz blache i ręka przesuwasz dolną część co tapicerka się odkleiła. Od góry odkręcisz torxy chyba dwa od prowadnic i można wszystko pokleić. Nie jest ciężko też przerabiałem w razie pytań pisz pw to doradzę. Wszystko składasz w odwrotnej kolejności i najgorsze jest to że trzeba dobrze ustawić przy składaniu poziom górnej części szyber dachu. Całość tak ogólnie ze 2h. A jak chcesz kleić to radzę jakimś klejem w spreyu bo ci przesiąknie i będzie paskudnie a żeby znów się to nie powtórzyło to radzę ten naddatek tapicerki co jest zawinięty zakleić jakimś klejem chemicznym by znów się nie zaciągnęło. Na początku tak nie zrobiłem i znów musiałem wszystko rozkręcać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja szyberdachu odbywa się za pomocą podkładek pod nakrętkami w kształcie klinów. W tym miejscu regulujemy jak pokrywa ma być wysoko uniesiona. Żeby się do tego dostać opisałem we wcześniejszej odpowiedzi w tym poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
da się spokojnie ściągnąć wewnętrzną pokrywę bez ściągania podsufitki i szybra.

 

Zacznij od odkręcenia pokrywy zewnętrznej - 3 nakrętki 16mm(?) pod tylną krawędzią.

.....

 

Witam. Właśnie zabrałem się za demontaż tego elementu, ale te śruby są bardzo trudno dostępne, jak się do nich dostać tą małą szczelina po odchyleniu szyberdachu? Jak Wam się udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dokładnie tak, ale ona się odsuwa po lekkim poluzowaniu, czy też odsunięciu na kilka minimetrów, ehh, zajęło mi to szmat czasu, wrrr. A i tak metalowa część mi nie dała się dźwignąć i dostałem się do śrubek mocujących to co przesunąłem do tyłu (a co tak naprawdę chciałem wydostać) od góry po odkręceniu wszystkich śrub i opuszczeniu całego szyberdachu z mechanizmem itp. Ale już opanowana sprawa, montuje nowo oklejoną podsufitkę i po sprawie ;). Pomogły mi też takie zdjęcia:

http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/101-Projects-78-Sunroof/Pic1-01.jpg

http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/101-Projects-78-Sunroof/Pic2-01.jpg

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.