Skocz do zawartości

Hamowanie - Szum / Tarcie


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po jakis 5000 km w aucie po hamowaniu delikatnie raz mocniej raz slabiej ale zawsze w jakis sposob slysze szum

tak jak w innych autach klocki mi sie konczyly.

Bylem w serwisie i wykluczyli taka mozliwosc.

Pytanie czy u was tez tak sie dzieje?

Szczegolnie zauwazalne jest to jak auto stoi np 12 h i pozniej jade nim gdzies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie występuje podobna sytuacja, szczególnie jak auto postoi przez noc i rano ruszam, ja się tym nie przejmuję :)

 

A mnie to irytuje niezmiernie.

Auto jak bylo nowe nie wystepowalo to.

Mialem sporo aut i nigdy nie mialem takich objawow chyba ze klocki sie konczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie jestem nowy na forum i na poczatku chcialem sie przywitac,

 

Jestem posiadaczem Bmw od dosc dawna na poczatku e38 740iL 1995, E60 3.0i 2005 i teraz f30 2.0d 2012.

 

Od tego watku minelo juz troche czasu i pewnie wlasciciel juz rozwiazal problem jednak u mnie tez pojawil sie problem dziwnego tarcia podczas ruszania slychac jakby sie klocki konczyly przy wiekszych predkosciach ok 50km/h rowniez to slychac ale mniej takie cykliczne tarcie wraz z obrotem kola tak mi sie wydaje :). Bylem z tym w serwisie w Bielsku powiedzieli, ze troszke slychac, byc moze tarcze bo klocki wygladaja jakby byly nowe dodam, ze nie zmieniane od poczatku 100 tys km jazda tylko po autostradzie ok 115 km dziennie. Zeszlifowali rant tarcz ale nie pomoglo. Jest lepiej po myciu albo w deszcz. Macie jakies pomysly co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie mam pojecia co to jest. Przy delikatnym docisnieciu hamulca slychac jakby klocki ocieraly przy predkosci ok 10-15km/h

 

Serwis swoje, a cos jak ocieralo tak ociera. Chyba trzeba to sprzedac i kupic cos innego :)

A tak powaznie dziwne rzeczy sie dzieja z tymi trojkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.