Skocz do zawartości

E39 M52 Rolka napinacza


MarcinKrk

Rekomendowane odpowiedzi

Módlmy się zatem wszyscy za rolkę Marcina, albowiem to ona szumi.

 

Może pomoże :twisted:. A jak nie, to wymiana bo co mamy ci doradzić? Popryskaj smarem, może przestanie, chociaż moim zdaniem tylko modlitwa może ją uratować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy koło pompy może mieć luz i "krzywi" rolke

Tak. Po 50tys po wymianie.

 

Edit: w ogóle to zastanów się o co chcesz zapytać i sformułuj jakoś pytanie wraz z opisem problemu, bo tak to sobie możemy gadać a nic z tego nie wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytam jeszcze raz jakby ktoś miał problem z rozszyfrowaniem problemu. Szumi rolka dolnego napinacza. Napinacz i rolka wymienione i nadal szumi. Czy coś oprócz tej rolki może mieć wpływ na to pier...one szumienie

Czekaj. Ty się pytasz czy nowa rolka może szumieć? Tu na prawdę trzeba rozszyfrowywać, bo piszesz jakbyś nie chciał żeby ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zluzowaniu paska szumienie przechodzi, wiec inna rolka jest winna. Skoro nie ta przy napinaczu, to co Ci zostaje? Alternator (latwo sprawdzic jak zdejmiesz pasek), pompa wody (jak sie rozpadnie moze byc nie ciekawie, ale zwykle da sie wyczuc luz), wspomaganie. U mnie szumialy obydwie rolki napinaczy i lozysko w alternatorze tez bylo juz slychac a w kabinie jak makiem zasial, wiec zrob to szybko zanim sie cos rozpadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie ... od pierwszych dni jak zaczęły się mrozy coś zaczęło mi ćwierkać pod maską, strasznie mnie to denerwuję jak wysiadam z auta gdy silnik pracuję, mam w związku z tym kilka pytań :

 

 

Co jest rutyną przy wymianie pasków ? Bo je chcę też wymienić, tzn jakie rolki trzeba też wymienić, które mogą piszczeć ? Jedną/dwie czy jest ich więcej ? Na pewno dwie napinające, ale przy okazji zmienić jakieś jeszcze ? czy na razie te 2 tylko ?

Wymieniamy same rolki czy z mechanizmem naciągającym ? Jaki jest u mnie mechanizm, hydrauliczny czy mechaniczny?

Jakieś zamienniki dają radę ?

 

Te same pytania tyczą się pompy wody ... tu cena z aso może powalić, więc jakiej firmy zamiennik ? Podejrzewam że jeśli nie te rolki to może być pompa wody... więc przy okazji zmiany pasków zmieniłbym ją

 

 

e39 523i 1997r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żeby zobaczyć co masz musisz chyba rozebrać. Wyczytałem, że do pewnego momentu były napinacze mechaniczne, a później montowali już tylko hydrauliczne. Do tego dochodzi pompa wody (Hepu, SKF), Rolki (prowadząca ia napinająca) z łożyskami i paski (są 2 - klima i cała reszta). Ewentualnie można jeszcze sprawdzić termostat, ale jeśli nie masz z nim problemów to powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniałem jakieś 2 lata temu, nie ma problemów z temperaturą ... trzyma pion

 

Żeby zobaczyć co masz musisz chyba rozebrać. Wyczytałem, że do pewnego momentu były napinacze mechaniczne, a później montowali już tylko hydrauliczne. Do tego dochodzi pompa wody (Hepu, SKF), Rolki (prowadząca ia napinająca) z łożyskami i paski (są 2 - klima i cała reszta). Ewentualnie można jeszcze sprawdzić termostat, ale jeśli nie masz z nim problemów to powinno być ok.

 

Byłem dziś u mechanika swojego i stwierdził że mam mechaniczny napinacz i nie mam rolki prowadzącej ... pompa wody---alternator---pompa wspomagania---koło pasowe --- napinacz --- pompa wody

 

Zgadzałby się opis z tym :

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_1447-naped-pasowy-pompy-wodypradnicy/vBU28701

 

Jakiej firmy brać paski ? Mogą być conti ? rolki i napinacze wezmę chyba luk/ina ... wolałbym skf ale nie widzę nigdzie kompletów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wow, pasek 150? Za 1/3 ceny Conti można kupić. Ta firma z tego co wiem jest bardzo polecana do pasków.

 

Luk INA podobnie polecane, a pompa z zamienników chyba Hepu najlepsza, wirnik stalowy z jednego odlewu z trzpieniem z tego co wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti jak najbardziej zaufana firma w sprawie pasków. Pompa wody SKF, potem Hepu jako ostateczność Ruvilla można brać. Jak dobrze poszukasz to większość pomp znajdziesz z metalowym wirnikiem, w zależności ile $$$$ chcesz wydać
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti jak najbardziej zaufana firma w sprawie pasków. Pompa wody SKF, potem Hepu jako ostateczność Ruvilla można brać. Jak dobrze poszukasz to większość pomp znajdziesz z metalowym wirnikiem, w zależności ile $$$$ chcesz wydać

 

 

Nie mam zamiaru oszczędzać na czymś takim jak pompa wody ... czy SKF ma ten metalowy wirnik o którym piszecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego SKF'a z metalowym wirnikiem musiał byś pytać u sprzedawcy. Popatrz na allegro tam zazwyczaj są dokładne opisy. Ewentualnie tutaj masz Ruvilla z metalowym http://www.aso-bmw.pl/category/view/pojazd_id/213/kategoria_id/108 lub tutaj http://czescidobmw.pl/kategorie/do-08-1998-roku,9537.html
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa Ruvilla ma metalowy wirnik i zdecydowanie mozna polecic.

Jak sie lozyska oryginalej pompy skonczyly (pompa miala plastykowy wirnik i poaza lozyskami byla ok) to wlasnie kupilem Ruvilla w czescidobmw.pl.

Juz ponad 120 tys km pompa przepracowala i wszystko z nia w najlepszym porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio też miałem "świerszcza" pod maska, rolki napinające - Ruville i pasek z przebiegiem 5kkm - Conti. Po popsikaniu paska piszczenie znikało jednak jak "smarowanie" znikało zaczynało piszczeć na nowo. Został wymieniony pasek na Dayco i po wymianie wszystko OK ale po około 1kkm znowu "świerszczyk". Lekko poirytowany pojechałem do garażu znajomego i spokojnie obserwowałem zachowanie paska i rolek. Okazało się że rolka napinacza jest lekko przekoszona względem paska, mechanizm napinacza mechanicznego był już na tyle wyeksploatowany że źle ustawiał rolkę względem paska powodując jego uślizgi i piszczenie na styku rolka-pasek. Po wymianie zestawu napinacza mechanicznego na nowy (INA) i kolejnego paska na nowy wszytko jest OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio też miałem "świerszcza" pod maska, rolki napinające - Ruville i pasek z przebiegiem 5kkm - Conti. Po popsikaniu paska piszczenie znikało jednak jak "smarowanie" znikało zaczynało piszczeć na nowo. Został wymieniony pasek na Dayco i po wymianie wszystko OK ale po około 1kkm znowu "świerszczyk". Lekko poirytowany pojechałem do garażu znajomego i spokojnie obserwowałem zachowanie paska i rolek. Okazało się że rolka napinacza jest lekko przekoszona względem paska, mechanizm napinacza mechanicznego był już na tyle wyeksploatowany że źle ustawiał rolkę względem paska powodując jego uślizgi i piszczenie na styku rolka-pasek. Po wymianie zestawu napinacza mechanicznego na nowy (INA) i kolejnego paska na nowy wszytko jest OK.

 

Pozdrawiam

 

To jest konkretna odpowiedź, mam też cichą nadzieję że przestanie rzęzić sprężarka od klimy jak jest gorąco, może to rolka od napinacza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.