Skocz do zawartości

[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie. Kupując szkła fotochromy na aukcjach proś o foto dokładne. Kupić jest łatwo, ale oddac to już wyższa szkoła jazdy. Wiele jest powylewanych, lub kolesie wciskają zwykłe jako fotochromy. Fotochromy mają grubsza tą czarną obudowę szkła. Samo szkło może być z angola, bo jest identyczne. Niestety całe lusterko już jest inne. Mi znalezienie do e87 zajeło koło roku i niestety trafiłem na jednego oszusta z gdańska i do tej pory bujam się z nimi, bo to zwykłe lusterka. Kupiłem też piękne z e90 od forumowego kolegi, niestety nie pasowały mocowania:( ale te szybko sprzedałem, bo były na serio idealne, tylko bez szkieł.


P.S. te fajne małe owalne pasują z e9x i z e8x od angola i od europejczyka. Oczywiście mowię o samych szkłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie głównie szukam po zdjęciach czy szkła mają obwódkę. Zastanawiam się czy nie szybciej będzie wsadzić obudowy pod fotochrom i założyć tymczasowo swoje zwykle szkła i w tym czasie szukać dobrych szkieł do fotochromów.

Może jak szkła z UK pasują do EU to będzie łatwiej.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z ciekawości, z czego wynika niemożliwość wsadzenia lusterek z UK?

Można coś przerobić? Chodzi mi głównie o lewe lusterko, bo z prawym EU nie mam problemu.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Już wyjaśniliśmy to na priv. Koledze chodziło właśnie o wkład :)

Znalazłem jedną sztukę za 350 lewego i zastanawiam się czy warto dać prawie dwa razy więcej niż za prawe... Tylko jak widzę ile tego jest (czyli nic) to chyba nie będę czekał na okazje...


Pytanie - znalazłem lusterko z wkładem fotochrom wygląd igła. Tylko gość odpisał mi że nie umie stwierdzić czy jest tam elektryczne składanie ale na pewno jest fotochrom... Śmieszne ale chyba nie było takich lusterek? Na pewno to ma 3 piny.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co wiem jak ma fotochrom to ma składanie. Opcja 313 mówi, że lusterko jest tylko składane, zaś opcja 430 zawiera funkcje 313 i dodatkowo jest fotochrom.

Zawsze może zdjąć tylną obudowę i zobaczyć czy idą dwa kabelki do zawiasu, z tego co pamietam biały i żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jeżeli chodzi o opcje wyposażenia to tak też myślałem ale chciałem się upewnić czy nie ma jakichś cudów jeszcze...

Zamówie i będę działać.

Muszę tylko znaleźć model pinów żeby zamówić te które trzeba dołożyć, ale to chyba gdzieś kiedyś widziałem że ktoś pisał..

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

a Więc, udało się kupić wszystko co potrzebne czyli lusterka z fotochromami z preLCI, panel przełączników i piny.

Lusterka założone, kabelki podłączone - mam szary środek więc nie szukałem nawet panelu z przyciskami w kolorze tylko rozwierciłem w swoim otwór na przycisk.

Wszystko zakodowane (czyli CAS, NFRM i JBBF) - zmieniałem kiedyś u siebie frm na nowszy bo chciałem mieć WelcomeLights.

Nie mogłem tylko znaleźć tego plusa który powinien być czerwonym kabelkiem z szarym paskiem... Szukałem nawet w progu gdzie idzie dużo plusów ale były same szare z czerwonym paskiem na których nie było napięcia. Finalnie wziąłem zasilanie z JBBF (na 6pinie - niby tak jak na schemacie - ale cały czerwony).

Działa wszystko jak powinno, tzn. składanie, fotochrom, a na wstecznym opuszczanie prawego lusterka i rozjaśnianie wszystkich - mam automat, i nie mam pamięci w fotelach ani elektrycznych foteli.

Wielkie dzięki za pomoc :)


Mam tylko pytanie, na którejś stronie napisane jest, że można skrócić czas przez jaki trzeba trzymać przycisk zamykania żeby lusterka się zamknęły, jaka opcja za to odpowiada bo szukałem w modułach ale nie znalazłem... Może jest możliwość żeby składały się od razu po zamknięciu (analogicznie do tego jak wygląda to przy otwieraniu, że otwierają się razem z otwarciem samochodu) ?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzięki wielkie

Szukałem czegoś pod hasłem spiegel albo komfort ale nic interesującego nie było ... dużo lepsze byłoby właśnie naciśnięcie raz i wszystko się zamyka i składa...

pomimo wszystko kupowanie carly dla jednej opcji mi się nie uśmiecha :D wolę już zderzak z dyfuzorem w tej cenie ;/


EDIT : znalazłem, muszę sprawdzić jutro czy zadziała.

Requires Nettodat coding


CAS
KMFRT_SCHLIESSEN


Choose one of the values you want to custom set it to.
new value 00 (instantly)
new value 05 (.5 seconds)
new value 0A (1 second)
Default value 0F (2.5 seconds)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdziłem, wystarczyło dodać nową wartość przez NETTODAT w CAS KMFRT_SCHLIESSEN

Ustawiłem sobie pół sekundy żeby można było zamknąć auto zimą na mrozach bez zamykania lusterek :)

pozdro

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,


Panowie potrzebuję porady albo kogoś kto mi to ogarnie z korzyścią dla obydwu stron oczywiście.


BMW E92 335i z usa, 2011 rok produkcji, lekko uderzony w drzwi kierowcy - brakuje lusterka kierowcy.


Z VIN mam lusterka elektrycznie składane, podgrzewane, z pamięcią i automatycznym fotochromem, lusterko jest 5-pin. Tak na 100% jest 5-pin bo sprawdzałem wtyczkę.

Wcześniej wymienione funkcje też sprawdziłem bo lusterko pasażera jest całe i wszystko działa. Można lusterka też składać z pilota.

Wrzucam VIN na wszelki wypadek: WBAKG7C58CE802353


Nigdzie nie mogę znaleźć lusterka pasującego do mojego auta, a większość sprzedawców mówi że powinno być 3-pinowe skoro to full opcja - ale tak nie jest.



Kupiłem nawet jakieś lusterko tymczasowe, 5-pinowe od polifta, bez fotochromu ale po podłączeniu nie działa ani lusterko ani sterowanie szybami i drugim lusterkiem z panelu w drzwiach kierowcy.


Czy ktoś jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdzie masz te 5 pinów? W lusterku tyle miałeś?

Ogólnie po vinie masz najbardziej wypasioną opcję, czyli składane fotochromy z pamięcią foteli, mpakietowe błyszczące. Numer z realoem to 51167282649. Niestety po tym numerze nie znajdziesz nic, bo lusterka nie są tak opisywane.

Według mnie szukasz błyszczących 3 pinowych. Na tej stronie numer się zgadza i są to 3 pinowe lusterka.

https://www.olx.ua/obyavlenie/levoe-zerkalo-bmw-e92-e93-s-pamyatyu-skladyvaniem-i-zatemneniem-IDEWX9z.html?sd=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jest. Wiązka jest uniwersalna. Chyba nie chciało ci się czytać tego tematu, bo wałkowane jest to non stop. Wiązki kierowcy sie nie zmienia w zależności od wyposażenia. Jest zawsze ta sama. Kodowanie zmienia jak i gdzie idą sygnały. Myślałem że masz fragmenty starego lusterka tak ten post napisałeś. Szukaj błyszczącego lusterko, żebyś podstawy nie musiał z matu malować.

Tu masz link gdzie wsadzali takie lusterko. Zakładka ZASTOSOWANE W POJAZDACH.

https://sklep.auto-voll.pl/51167282649-oryginal-bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, przejrzałem cały temat i się trochę w tym pogubiłem.

Mam elektryczne składane lusterka z pamięcią i fotochrom i zepsuło mi się zatrzymywanie lewego lusterka we właściwej pozycji (otwiera się na max). Czy ww. funkcje oznaczają że mam lusterko 3PIN z opcją elektrycznego skladania (bo rozumiem że nie każde 3Pin tą opcję posiada ale każde składane to 3Pin)? Co z fotochromem i pamięcią? Fotochrom podobno da się przełożyć, a pamięć jest uzależniona od samego lusterka? Kolorową obudowę w kolorze karoserii mam nadzieję przełożę bez problemu?

Podsumowując: czy muszę szukać lusterka 3Pin z opcją elektrycznego składania? Czy mogę kupić lusterko lewe z wersji angielskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, jak masz składane to masz 3 PIN. Fotochrom poznasz po wtyczce, bo ma 4 żyłową wtyczkę pod samo szkło, a nie dwie wsuwki. Wszystkie funkcje są puszczane szyną danych LIN. Jak masz 3 PIN lusterko to wszystko będzie działać. Całe lusterko z angola nie podejdzie, zły kąt. Jedynie sam wkład jest identyczny.

Próbowałeś kalibracji, na necie są linki jak wykonać. Czasami to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Tak. Te przewody trzeba dociągnąć zawsze. Jeden od FRM z sygnałem LIN, drugi z zasilaniem. Odchodzi ci kwestia wymiany pinów w drzwiach, bo wymieniasz całą wiązkę na trzy pinową. Moim zdaniem szkoda kasy, starej wiązki i roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.