Skocz do zawartości

[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 240
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to już czytałem.

 

A pytanie.

 

Czy panel sterowania szybami jest powiązany z lusterkami 3pin 5pin czy uniwersalny ?

Ten pod 3 pin ma przycisk składania lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to już czytałem.

 

A pytanie.

 

Czy panel sterowania szybami jest powiązany z lusterkami 3pin 5pin czy uniwersalny ?

Ten pod 3 pin ma przycisk składania lusterek.

 

No to wszystko jasne :)

 

A teraz pytanie.

Czy te 5 pin po zakodowaniu mogą się opusczać na biegu wstecznym? (chodzi o prawe lusterko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
A jaki koszt takiej imprezy?

Rozumiem ze punktem wyjściowym był fotochrom wewnętrzny i to to opisałes...

Tak, mam fotochrom wewnętrzny fabrycznie.

Ceny...

- kpl. lusterek - 550,00 zł

- panel sterujący szybami, nowy po maksymalnych zniżkach - 309,00 zł

- wiązka na zamówienie, nowa - 116,00 zł

 

Pozdrawiam :cool2:

 

Pytanie mam jak wygląda wtedy impreza i co trzeba dołożyć jak mam zwykłe lusterko środkowe a chciałbym wymienić na fotochromatyczne, zewnętrzne wpadły mi ostatnio 3 pinowe składane fotochromatyczne. Co potrzebuje do środka lusterko ? jakiś moduł czy tylko kablowanie?

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Myślę nad doposażeniem e91 lift w lusterka elektrycznie składane z funkcją fotochrom. Obecnie posiadam zwykłe lusterka. Wewnątrz posiadam lusterko wsteczne fotochrom opcja S431A

Mam pytania z tego co wyczytałem lusterka składane elektrycznie z funkcją fotochrom występują jedynie jako tzw. 3 PIN czy to prawda?

Czy każde lusterko 3 PIN obsługuje elektryczne składanie i fotochrom, czy też występują np składane elektrycznie bez fotochromu? czy jeśli kupię składane elektrycznie montując wkład lusterka fotochrom będzie działało ściemnianie czy też te fotochromowe mają dodatkowy przewód?

 

Posiada ktoś zdjęcia takich lusterek?

Nie chcę kupić niewłaściwych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega marko0424 ma poliftowe do sprzedania

viewtopic.php?f=158&t=246801&p=2405576#p2405576

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każde lusterko 3 PIN obsługuje elektryczne składanie i fotochrom

 

Odpowiedź brzmi - nie. Są nawet lusterka 3pin bez fotochromu i bez składania. Z tego co mi wiadomo nie występują lusterka z fotochromem ale bez składania.

 

Z lusterek z angola wykorzystać można obudowy w kolor, moduły (ale trzeba je zamienić stronami w obudowach, dość delikatna sprawa ale się da), wkłady fotochrom. I tak będziesz potrzebować lusterek EU minimum składanych.

 

Czego trzeba wypatrywać po zdjęciach to:

 

- Okrągły moduł z tyłu lusterka = lusterko jest 3pin

- Wkład fotochrom (w przedlifcie gruba czarna plastikowa ramka, w polifcie ramka na szkle, jakby szkło miało jaśniejszą obwódkę) lub wtyczka 4 pin zamiast 2 kabelków (widoczna na fotce poniżej)

- silniczek do składania jest widoczny przy zdjętym wkładzie lub obudowie lusterka, na zdjęciu poniżej srebrny cylinder po lewej stronie:

http://www.gtvebay.eu/bency/item_photos/2016vasaris/1800391.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frack dzięki za namiar :cool2: jestem w kontakcie z marko0424

marvel.marv dziękuję za wyjaśnienie.

 

rozumiem, że po zakupieniu elektrycznie składanych [3 PIN bez fotochromu] trzeba będzie przerobić/ dodać wiązkę w samochodzie - mam zwykłe prawdopodobnie 5 PIN a następnie wszystko zakodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po stronie kierowcy nic nie trzeba robić oprócz kodowania. Po stronie pasażera trzeba dociągnąc dwa sygnały. Zasilanie może być każde jakie znajdziesz lub po bożemu ze skrzynki bezpieczników oraz sygnał z modułu FRM. To dociągasz na odpowiednie piny do drzwi. Co do kabli w samych drzwiach to są dwa wyjścia, albo kupujesz w ASO lub używaną wiązkę całych drzwi do wersji z lusterkami 3PIN albo przerabiasz tą co masz przekładając PINY we wtyczce przy lusterku i przy drzwiach. Twój wybór.

Jak masz kogoś kto posiada lusterka zforum to kupuj od razu. Sprzedawcy na allegro to oszuści i amatorzy, którzy chcą tylko sprzedać. Potem nie odbierają telefonu a ty się bujasz z lusterkami, które ci wcisneli. Od pond roku próbuje kupić takie do E87 i są albo za cenę nowych z ASO albo angole.

Jeżeli lusterka mają fotochrom to są zawsze składane. Reszta się zgadza z tym co klega wyżej napisał. Nie jetem do końca pewien, ale wydaje mi się że nie będą one działały na module z przyciskami szyb bez opcji składania lusterk. Na 90 procent te przełączniko też trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack79 wielkie dzięki :cool2:

lusterka zamówiłem :8) panel sterowania szybami i lusterkami też jest w drodze.

Z tego co piszesz rozumiem, że kostki przy lusterkach które mam obecnie [prawdopodobnie lusterka 5 PIN] zostają te same trzeba tylko pociągnąć przewody i zmienić PIN'y we wtyczce po stronie pasażera natomiast po stronie kierowcy po prostu wpina się obecną wtyczkę w nowe lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie tak. Po stronie kietowcy jest bez problemu. Do pasażera trzeba przerabiać. Wtyczki są te same. Także wersja trudniejsza ale tańsza przerobienie instalacji w drzwiach, tej która jest. Wersja droższa za około 200 zł, bo tyle kosztuje nowa instalacja drzwi pasażera. Wywalasz całe okablowanie w drzwiach pasażera i kładziesz nowe. Kodowanie i wszystko śmiga.

Dodatkowe info ode mnie. Lusterka z E90 nie pasują do E87 jak to piszą na allegro, bo tak samo wyglądaja. Lustetka z E87 nie pasują do E81 bo takie glupoty tez pisza. Sprawdzilem osobiscie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem już prawie wszystko, dziękuję :) :cool2:

wiązka - instalacja w drzwiach pasażera aby działały składane elektrycznie lusterka zapewne musi mieć te opcje:

Dla samochodów z

Lusterko zewn. z funkcją składania (S313A) = TAK

lub

Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn. (S430A) = TAK

lub

Elektryczna regulacja foteli z pamięcią (S459A) = TAK

 

która część [wiązka] jest z tą opcją:

61 12 9 186 574

czy

61 12 9 186 576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie kierowcy nic nie trzeba robić oprócz kodowania. Po stronie pasażera trzeba dociągnąc dwa sygnały. Zasilanie może być każde jakie znajdziesz lub po bożemu ze skrzynki bezpieczników oraz sygnał z modułu FRM. To dociągasz na odpowiednie piny do drzwi. Co do kabli w samych drzwiach to są dwa wyjścia, albo kupujesz w ASO lub używaną wiązkę całych drzwi do wersji z lusterkami 3PIN albo przerabiasz tą co masz przekładając PINY we wtyczce przy lusterku i przy drzwiach. Twój wybór.

Jak masz kogoś kto posiada lusterka zforum to kupuj od razu. Sprzedawcy na allegro to oszuści i amatorzy, którzy chcą tylko sprzedać. Potem nie odbierają telefonu a ty się bujasz z lusterkami, które ci wcisneli. Od pond roku próbuje kupić takie do E87 i są albo za cenę nowych z ASO albo angole.

Jeżeli lusterka mają fotochrom to są zawsze składane. Reszta się zgadza z tym co klega wyżej napisał. Nie jetem do końca pewien, ale wydaje mi się że nie będą one działały na module z przyciskami szyb bez opcji składania lusterk. Na 90 procent te przełączniko też trzeba wymienić.

Z tego co pamiętam dodawałem krótką wiązkę (1 czy 2 przewody) z drzwi kierowcy do FRM, do drzwi pasażera nic nie ciągnąłem tylko przepięcie pinów. Nie pamiętam na 1000% ale raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Rozkoduj na

Bimmer.work lub etk.cc

 

Czy warto to zależy od ciebie. Ja w moim E87 chętnie zrobiłem, gdyż często na parkingach gdzie staje przechodzą strudzeni pijani łamiąc lustra. Niestety jedno stare nie składane już straciłem.

Koszt jeśli chodzi o mnie wyszedł koło 650 zł za lusterka fotochromy składane kompletne plus używany panel otwierania szyb z przyciskiem do składania za 50 zł. No i jeszcze 3 piny kupione w BMW do instalacji za jakieś 20 zł. Największy problem jest z kupieniem składanych fotochromów z auta europejskiego. Szkła mogą być z anglika bo są identyczne w EU i UK, ale stelarz musi być z EU.

Strona kierowcy działa od razu bez problemu. Niestety strona pasażera wymaga przerabiania instalacji. Trzeba albo kupić kompletną wiązkę drzwi pasażera za koło 120 zł, albo przerobić istniejącą. Ja przerobiłem. Oraz dołożyć zasilanie i sygnał LIN do drzwi pasażera, tymi trzema pinami o których pisałem wcześniej. Pozostaje jeszcze kodowanie. Mi zeszło około 3-4 godzin pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Do ogarnięcia tylko ta orginalna wiązka do drzwi pasażera znasz może nr. katalogowy[ o tą chodzi 61129186574] [po stronie kierowcy kostkę też cza przerabiać ?] i najgorsze programowanie co i jak ?

Bawiłem sie w mojej starej e46 w kodowanie i jakoś wszystko szło ale w e90 nic jeszcze nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystkie czesci jakie moga byc w twoim aucie znajdziesz w katalogu czesci po wpisaniu swojego VIN na stronie

Realoem.com lub etk.cc

Wiązka drzwi jest tu:

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UT71-EUR-05-2011-E91N-BMW-325i&diagId=61_1945

Ty bys potrzebował kupić numer 2 dla wersji ze składanymi lusterkami czyli 61129186576. Tą już masz 61129186574. Starą wyciągasz z drzwi nową kładziesz. Drzwi kierowcy nie ruszasz. Tu jest wszystko uniwersalne. Zresztą widzisz że nie ma innej wiązki dla drzwi kierowcy. Zabawa est tylko z pasażerem.

Co do kodowania to jest pełno instrukcji. Wystarczy dodać dla fotochromu i składania opcje 430 i tyle. Oczywiście niezbędny kabelek do diagnozy auta i działająca INPA. Jak sam nie dasz rady to zrobi to każdy, kwestia tylko za ile:)

Jak bawiłeś sie w e46 ncs expertem to tu robi się tak samo:)

Dziwne jest to że masz fajnie wyposażone auto a lusterek składanych nie wsadzili:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Jak skompletuje wszystko zacznę montować. Kabel zamówię będzie lepiej.

Co do programowania dokładnie tym programem kodowałem więc znam go i kabel z e46 podejdzie mam nadzieje. Tylko dobry opis muszę znaleźć i powinienem dać rady.

A co do ściemniania lusterek muszę też jakiś kabel dodatkowo ciągnąć do lusterka wewnętrznego ?

I na allegro jest lusterko lewe 3 pin a prawe 5 pin tak ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie. Lusterka mają być trzy pinowe składane. Bo były też 3 pin nie składane. To są lusterka działające po szynie danych. 5 pin to ty teraz masz. Dla mnie wygodnie było pozamieniać piny, bo nie musiałem odklejać maty na drzwiach, bo potem cieknie. Poza tym przezbrajanie całych drzwi wydawało mi sie męczące:)kabel od e46 nie bedzie pasował bo tam idzie linia k can a ty potrzebujesz k+d can. Ja kupiłem taki z przełacznikiem i wtedy ogarnia zarówno e46 jak i e90.

 

Oglądałem allegro i nie ma tego za dużo, szczególnie fotochromów. Nie daj się tylko oszukać, bo kupuje się łatwo a potem sprzedający nie odbiera.mam taki jeden komplet do sprzedania:( Lusterko fotochrom ma taką grubą plastikową ramkę wkoło szkła. Proś o wyraźne fotki. I pilnuj żeby nie był angol.

Edytowane przez Jack79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.