Skocz do zawartości

ZAKUP e36 PORADY OPINIE


maniek12345

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja jezdzilem 316 w automacie, do setki i miescie calkiem sprawnie, bardzo mi sie podobaja automaty w bemkach, ale na trasie do wyprzedzanie to strasznie nie wygodne tak zeby sie z 80-90km/h zebrac do wyprzedzania to slabo nawet bardzo, jak ktos bedzie uzywal do miasta to polecam

 

-Jesli bylo malowane to podejrzanie wyglada prawy blotnik, ale ciezko strwierdzic po zdjeciach

-m-pakiet jest kompletny do copmacta, wydaje mi sie ze w tej wersji niebylo zderzaka z dyfuzorem tak jak np. w coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co możecie powiedzieć o tym bmw http://olx.pl/oferta/bmw-316-1-6-compact-CID5-ID5CNhZ.html#3bc2fbe71c czy opłaca się jechać na ogledziny ?

Ma to być moje pierwsze autko i chce się nim zaopiekować ale nie wiem czy będzie to opłacalne .

Z czasem chciałbym je odnowić .

Z góry wielkie dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już chcesz e36 na pierwsze auto to szukaj czegoś bardziej zadbanego bo tak to kupisz skarbonkę bez dna i pewnie szybko się jej pozbędziesz a niesmak pozostanie.

Jak cie budżet nie puszcza wyżej to proponuję coś ala opel astra na pierwszą furę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A dlaczego nie? Compakt nie cenią się jakoś bardzo zwłaszcza z tak słabym motorem i zerowym wyposażeniem..

Wnętrze widać nie porwane, więc nie musi być jakoś nadmiernie źle.

Jedno jest pewne "Silnik pracuje równiutko i spokojnie." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się tam nie widzi jakoś ta czerwona :P a dobra astra też tania nie jest, tylko że jej naprawy są 4x tańsze. Ja bym szukał na twoim miejscu jak już kompakta to z 1.8 ISem, kumpel ma i zaiscie idzie :) bo 1.6 mam w sedanie i strach wyprzedzać, już mój drugi samochód - corsa 1.4 zbiera się żwawiej.
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy panowie ale bmw za 2-3-4 tysiące to większy lub mniejszy ..ale sztrucel. Zreszta jakiekolwiek auto za te pieniądze ma na dzień dobry sporo do zrobienia, chyba że lubimy trytytki, klej do glazury itd ;D
"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jestem nowy na forum,więc nie bijcie od razu jeśli czegoś nie ogarniam :)

Chciałbym zakupić BMW e36 i zaciekawiła mnie pewna oferta, mianowicie ten oto egzemplarz http://olx.pl/oferta/bmw-320-150km-95lift-sekwencjabogata-wersja-telefon-klima-alu-ladna-CID5-ID7u7oT.html#893bd41695. Tak,tak wiem,że gaz i zaraz zostanę zrypany od góry do dołu ale ma to być mój pierwszy samochód,więc jeśli będzie odrobinę oszczędniejszy to się przecież nie obrażę :lol: Jeśli mogliby wypowiedzieć na ten temat ludzie,którzy mieli do czynienia już z większą ilością BMW to byłbym wdzięczny! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie o instalacji KME,że jest to jedna z lepszych,więc się zainteresowałem. Chciałbym zobaczyć kilka opinii,ponieważ mam ponad 300km do tego auta,a nie chce się przejechać w tą i we wtą tylko po to,żeby czas tracić no i kasę co jest oczywiste :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na całokształt to myślę, że warto jechać i oglądać, a może nawet kupić. Wygląda normalnie i cena jak za 2 litrowego sedana bez m pakietu wydaje się do przyjęcia. Oczywiście trzeba dobrze przejrzeć i się przejechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś ocenić te auta czy warte uwagi?

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-1-8is-CID5-ID5GMuf.html#d4be5af898

http://olx.pl/oferta/bmw-e36-1-8-is-m-pakie-CID5-ID57Y3D.html#7b377808cd

 

Żółta lepiej wyposażona i młodsza ale żółta :) Co sądzicie o takim kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam w wolnych chwilach ten wątek i pozwolę sobie przedstawić mój zakup E36 i tym podsumować troszeczkę temat.

Otóż z racji posiadania dopieszczonej E38 728iA powoli umierając z nudów których powodem jest brak konieczności grzebania przy swoim aucie wpadłem na pomysł zakupu czegoś mniejszego co miało by służyć do zabawy i jako wozidełko dla żony na zakupy. Wybór padł na E36 compact z silnikiem 1,8Ti .Po przeglądnięciu ofert internetowych ,obejrzeniu zdjęć ślicznych ,wyplakowanych i "doinwestowanych igieł" moją uwagę przykuł pewien egzemplarz z 98r.w komisie zlokalizowanym jakieś 120 km od mojego miejsca zamieszkania.Po 15 minutach namysłu i krótkiej rozmowie telefonicznej z ,której wynikało ,że pojazd jest w bardzo dobrym stanie (jak większość) z małymi uwagami (cena lekko ponad 4 tys.PLN) wsiadłem w auto i pojechałem na oględziny wozu.Jako,że w życiu troszkę aut kupiłem i naprawiłem obeszło się bez ASO,SKP ,tabunu towarzyszących mi mechaników ,lakierników czy blacharzy i tylko moim oczom ukazał się widok pojazdu za rozsądną cenę :) Po zewnętrznych obserwacjach stwierdziłem ,że kilkunastoletnie BMW nie posiada oryginalnego lakieru czego się spodziewałem ,za to posiada kilka rysek, źle spasowaną maskę i lekko przesunięty zderzak.Całości dopełniały letnie opony ze śladową ilością bieżnika.No cóż to samochód z 98r. Pocieszeniem stało się ,że ktoś niedawno wymienił klocki z tarczami ,elementy zawieszenia, podłoga jest cała i są progi!

Minęło kilka mocnych minut i dotarł właściciel z kluczykami - nawet trzema sztukami oryginalnych kluczy! Po otwarciu okazało się ,że wnętrze jest całkiem przyzwoite, fotele czyste i niewytarte do tego z regulacją długości siedziska,podgrzewane.Po zajęciu miejsca za trójramienną kierownicą straciłem możliwość zamknięcia za sobą drzwi gdyż boczek tapicerki został mi w ręce :) Ktoś zapomniał go przykręcić.Gdy już udało mi się zamknąć drzwi odpaliłem silnik .Praca silnika okazała się idealna za to kilku kontrolek na desce brak a reszta kolorowo się świeci za to klimatyzacja super sprawna! Brak radia ,które było w ogłoszeniu to szczegół drobny .Jedyny problem to praktycznie cały wydech do wymiany. Otwarcie maski nie objawiło drażniących szczegółów oprócz tego ,że leciała na łeb - szczegół siłowniki to tylko 50 PLN. Konstrukcyjnie auto w jednym kawałku i wszystko na swoim miejscu bez większych wycieków czy innych niespodzianek. Jazda próbna nie wykazała żadnych problemów - samochód nawet dobrze jechał ,nie dymił,nie szarpał . Cóż po lekkich rozmowach o interesach pojazd został zakupiony i dojechał do domu ponad 120 km ! Sukces !

W domu po podłączeniu komputera stwierdziłem konieczność wymiany 3 czujników ABS-u i problemy z połączeniami w układzie poduszek .He te poduszki to 10 minut roboty + wymiana spalonej żarówki kontrolki airbag-u. Wymiana czujników rozwiązała problem z kontrolkami i wszystko wróciło do normy. Przy okazji naprawiłem niedziałającą prawą szybę i kilka drobiazgów. Wymieniony wydech i już jest przyjemnie. Efekt końcowy to całkiem przyzwoity wozik za małą kasę. Niektórzy powiedzą ,że 4 tys.PLN to zwiastun problemów i pospolity złom a to niekoniecznie prawda. Wiele bzdurnych drobiazgów jest uważanych za dyskwalifikujące auto jak np.kontrolki ABS czy odpadająca tapicerka .To są już prawie pełnoletnie auta i w każdym trzeba coś naprawić! W moim przypadku koszt naprawy wszystkich rzeczy to 500PLN w tym moja praca. Opony miałem w odpowiadającym rozmiarze,radio też się znalazło.Jeszcze kilka drobnych szczegółów pewnie zrobię w wolnych chwilach. Na upartego jeszcze przyda się lakierowanie kilku elementów ale to na wiosnę :) Reasumując tanie niekoniecznie musi być złe o ile nie macie mechaników zdzierców. Co do tych droższych w tym samym roczniku to obawiam się ,że też wymagają mniejszych lub większych kosztów. Sztuką jest ocena wkładu jaki wymaga samochód a nie szukanie na siłę idealnego za małe pieniądze .Powodzenia w poszukiwaniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.