Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie sytuacja wygląda tak, że kupując samochód obojetnie za jaka kwote.... obojetnie czy na marże czy na umowę KS, obojętnie czy z komisu czy od handlarza czy nawet od osoby prywatnej, która mogła rok czy dwa lata temu kupić samochód od handlarza czy z komisu, może się okazać że auto jest z wadą prawną, a nabywając samochód raczej nie ma możliwości żeby to sprawdzić gdyż ciężko aby sprzedający udostępnił, a nawet posiadał wszyskie umowy czy faktury między poprzednimi właścicielami... Tak to wygląda w skrócie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W zeszlym roku moj sasiad kupil dla corki Fiata 500 w pl salonie , zaraz po zakupie przywiozl go do de i tutaj zarejestrowal w niemczech. Roznica byla okolo 1,5tys eur oraz lepsze wyposazenie , oraz w brief adnotacja EU IMPORT PL,

 

Odnosnie tematu bmw, prawdopodobnie taka sama historia.

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora, jeśli przebieg i pochodzenie leasingowe Cię nie odstraszają, to nie lepiej kupić tu: http://www.autohus.de/fahrzeugsuche/erweiterte-suche/?make=BMW&type=Lim&price_to=all&model=BMW+3er&fuel=Diesel&location%5B%5D=Bockel&location%5B%5D=Bremen Akcyza mała za tą pojemność silnika i zgodność prawna z rzeczywistością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora, jeśli przebieg i pochodzenie leasingowe Cię nie odstraszają, to nie lepiej kupić tu: http://www.autohus.de/fahrzeugsuche/erweiterte-suche/?make=BMW&type=Lim&price_to=all&model=BMW+3er&fuel=Diesel&location%5B%5D=Bockel&location%5B%5D=Bremen Akcyza mała za tą pojemność silnika i zgodność prawna z rzeczywistością.

Panie w polsce są tańsze i z mniejszymi przebiegami i na 100%bezwypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci ajcek że jestem zdziwiony. Podczas poszukiwań e91 też obawiałem się wałka w vatem i podrzuciłem temat księgowej w naszej firmie. Z informacji otrzymanych z US dowiedzieliśmy się że o niezapłacony Vat ścigany jest pierwszy właściciel w Polsce, ten który widnieje na umowie kupna sprzedaży lub fakturze a kupowanie auta już zarejestrowanego jest w 100% bezpieczne.

:cool2: Kolega ma rację. Prowadzę firmę i zakupiłem wiele aut również z prywatnych rąk.

Jedynie umowa na"niemca" jest trochę problematyczna,

ale to tez można załatwić odpowiednio przez agencję celną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd gość ma w ogóle oryginalny brief skoro takowy powinien zostać w WK przy pierwszej rejestracji???

 

Nie wszystkie WK zabieraja brief przy pierwszej rej w pl.

 

To nawet nie wiedziałem, mnie zawsze zabierali.

Ale głupoty tu sie pisze :mad2:

Ja zakupiłem w DE 6 szt. aut, zarejestrowałem na siebie,

zresztą posiadam te auta do dziś i BRIEF`y mam u siebie.

Nikt nigdy tego ode mnie nie chciał. Brali sobie tylko ksero z oryginału BRIEF`a

i jego tłumaczenia.

Niesamowite, jacy eksperci "obsiedli ten temat.

Niech któryś się pofatyguje do jakiejkolwiek agencji celnej to WAM trochę światła wleją do tych eksperckich rozważań. :mad2:

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty tu sie pisze :mad2:

Ja zakupiłem w DE 6 szt. aut, zarejestrowałem na siebie,

zresztą posiadam te auta do dziś i BRIEF`y mam u siebie.

Nikt nigdy tego ode mnie nie chciał. Brali sobie tylko ksero z oryginału BRIEF`a

i jego tłumaczenia.

Niesamowite, jacy eksperci "obsiedli ten temat.

Niech któryś się pofatyguje do jakiejkolwiek agencji celnej to WAM trochę światła wleją do tych eksperckich rozważań. :mad2:

 

Rejestruje regularnie auta w trzech WK na śląsku i za każdym razem zostawiam orginał dowodu rejestracyjnego samochodu zza granicy - bo tego wymagają.

Napisałem, ze nie wiem jak jest w innych WK i zdzwiło mnie, że jest inaczej.

Nie wiem co do tego ma agencja celna? :duh:

 

Kolego ekspert nabijaj dalej nic niewnoszące posty :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze tak

kolego lskora czy BMW z 2010r przepraszam z 2009r :) moze kosztowac 58tys? :duh: odpowiedz sobie powaznie na to pytanie i bedziesz wiedzial czy warto dalej drazyc temat zagadkowej historii auta

jeszcze troche to beda sprzedawac roczne za 70tys :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o Celny to ok , biorą tylko xero brief'u ale jeśli chodzi o wydział komunikacji to od zawsze zabierali mi oryginały chyba że masz tzw stary i nowy brief wtedy ten stary możesz sobie zostawić jak piszesz i żeby było jasne, to nie było 6szt na rok :mrgreen: W PL musi być nienormalnie żeby było normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma reguły jeśli chodzi o wydziały komunikacji. W jednych zabierają oryginały dokumentów rejestracyjnych w innych nie, więc nie macie co się sprzeczać. W takim kraju żyjemy, że co urząd to inne podejście do przepisów. Takich przykładów są dziesiątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim kraju żyjemy, że co urząd to inne podejście do przepisów. Takich przykładów są dziesiątki.

 

Dokładnie tak :cool2:

 

Jak rejestruje samochód młodszy niż 3 lata nie ważne z jakiego kraju, to do WK w moim Urzędzie Miasta nie mam nawet co wchodzić bez pierwszego przeglądu. A w Starostwie powiatowym jeszcze nigdy nie robiłem pierwszego przeglądu do auta młodszego niż 3 lata, nawet jak auto było z Włoch i nie było wszystkich danych w dowodzie to Pani sama sobie ustaliła rozkodowując VIN.

Niestety ale co urzędnik to inna interpretacja przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to to jakiś cud w ogóle o czym piszesz. :) W Łodzi musi być identyfikacja nawet jak auto ma ważny przegląd z Francji albo Belgii. Zresztą na zachodzie sprawa jest prosta. Wyciąg z homologacji, bez tego nic nie zarejestrujesz (tzw COC). Oczywście nie jest problem go uzyskać bo ASO za odpowiednią opłatą go udostępniają. W Polsce pracownik stacji diagnostycznej ustala dane z nieba tak naprawdę, z internetu, katalogów itd. Niestety tak to jest jak przepisy i ustawy piszą ludzie nie mający pojęcia o danej branży. Polska rzeczywistość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was szanowni koledzy.

Przeczytałem większość waszych postrzeżeń na temat tego auta i postaram się sie wtrącić parę groszy od siebie.

 

Kupiłem w Holandii w ubiegłym roku Audi. Auto w komisie gdzie SA dobre ceny; samochody na export.

Audi kupiłem: dostałem umowę kupna i xero dokumentów holenderskich.

Oryginały miąłem dostać pocztą. Po tygodniu otrzymałem brief niemiecki, którym była wpisana firma niemiecka z okolic Meppen.

 

O co chodzi!?

 

Chodzi o zwrot nie podatku VAT tylko BPM (podatek od luksusu, który każdy holender płaci jak kupuje nowe auto w salonie)

Później żeby go odzyskać musi sprzedać auto na export.

 

Zmieniają na BRIEF NIEMICKI po to żeby mieć pewność ze zwrot dostaną. Także w większości handlarzy ma niemiecką firme w okolicy granicy Niemicko-NL

 

Jak holender cie dobrze zna to sprzeda ci auto bez przerabiana na brief niemiecki, ale wtedy będziesz musiał szybko zarejestrować auto w Polsce?

i wysłać mu skan dowodu rejestracyjnego na podstawie, którego on dostanie zwrot podatku BPM.

 

A czy auto ma VAT zapłacony czy nie to odrębna sprawa. Myślę, że jeśli właściciel ma auto na siebie to chyba w kolano sam sobie nie strzela.

 

Firma która jest w Briefe z Meppen na pewno była właścicilem pojazdu jeden dzien zobaczcie na date rejestracji i date wyrejestrowania.

 

A kto był właścicielem w NL juz możemy sie nie dowiedziec chyba ze jest w Ks serwisowej wpisany.

 

Tu macie link do strony na której sprawdzasz wysokość zwrotu BMP (trzba tylko znac numer rej auta)

 

http://www.vwe.nl/Diensten-Producten/Export/Zakelijk/BPM/BPM-calculator-teruggaaf-bij-export.aspx

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was szanowni koledzy.

Przeczytałem większość waszych postrzeżeń na temat tego auta i postaram się sie wtrącić parę groszy od siebie.

Firma która jest w Briefe z Meppen na pewno była właścicilem pojazdu jeden dzien zobaczcie na date rejestracji i date wyrejestrowania.

 

A kto był właścicielem w NL juz możemy sie nie dowiedziec chyba ze jest w Ks serwisowej wpisany.

http://www.vwe.nl/Diensten-Producten/Export/Zakelijk/BPM/BPM-calculator-teruggaaf-bij-export.aspx

 

Co ty piszesz? data pierwszej rejestracji w niemczech 13.01.2010 a data wymeldowania 17.10.2012 Wiec gdzie ta firma z Meppen miala samochod 1 dzien?

Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was szanowni koledzy.

Przeczytałem większość waszych postrzeżeń na temat tego auta i postaram się sie wtrącić parę groszy od siebie.

Firma która jest w Briefe z Meppen na pewno była właścicilem pojazdu jeden dzien zobaczcie na date rejestracji i date wyrejestrowania.

 

A kto był właścicielem w NL juz możemy sie nie dowiedziec chyba ze jest w Ks serwisowej wpisany.

http://www.vwe.nl/Diensten-Producten/Export/Zakelijk/BPM/BPM-calculator-teruggaaf-bij-export.aspx

 

Co ty piszesz? data pierwszej rejestracji w niemczech 13.01.2010 a data wymeldowania 17.10.2012 Wiec gdzie ta firma z Meppen miala samochod 1 dzien?

 

kolego data pierwszej rejestracji w rubryce B 13.01.2010 - ta data zostala przepisana z NL dowodu rej

zobacz na daty pod pieczątkami lub w zapisach na dokumencie

tam znajdziesz date zameldowania (wypisania brifu) i data wyrejestrowania

jak znajde taki brief to wam wkleje na przykladzie mojego audi

 

w Rubryce (I) Datum masz podaną date zarejestrowanie w Niemczech w landzie Meppen (duzy brief)

a na odwrocie małego Briefu. Najczęściej jest to ten sam dzien - zarejestrowanie i wyrejestrowanie

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data 1 rej w de jest 13.01.2010 a data wymeldowania w de jest 17.10.2012. Wiec firma w Meppen posiadala samochod prawie 2lata wiec skad piszesz ze data zostala przepisana z nl do de ? Jedynie to wlasnie wlasciciel lub firma w NL mogla posiadac ten samochod miesiac czasu od daty produkcji do daty 1 rej w de.
Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data 1 rej w de jest 13.01.2010 a data wymeldowania w de jest 17.10.2012. Wiec firma w Meppen posiadala samochod prawie 2lata wiec skad piszesz ze data zostala przepisana z nl do de ? Jedynie to wlasnie wlasciciel lub firma w NL mogla posiadac ten samochod miesiac czasu od daty produkcji do daty 1 rej w de.

 

data pierwszej rejestracji jest 13.01.2010 - ta data jest brana z poprzedniego dokumentu.

data 17.10.2012 jest data zarejestrowana w niemczech w landzie Meppen

Nie mamy małego briefu zeby zobaczyc tam date.

Mieszkasz w niemczech a nie wiesz - a ten zapis na dole briefu co oznacza::)

ausgestellt für das aus dem ausland eingeführte fahrzeug

 

Wiem należysz do forumowiczów którzy tylko i wyłącznie mają racje - wydrukuj sobie ten brief z tym zapisem podejdz do pierwszego lepszego

ZULASUNG SERVICE i wytłumaczą ci to po niemeicku jak to wygląda z Autami z NL

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor , masz calkowita racje. Moj blad :duh: ze nie zauwazylem tego wpisu na dole briefu "ausgestellt für das aus dem ausland eingeführte fahrzeug" a kierowalem sie tylko datami.
Sprzedam Bmw 320d E46 2001r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że jeszcze raz odświeżam, ale UWAŻAJCIE NA TO AUTO, jeśli ktoś będzie nim zainteresowany niech dobrze wszystko posprawdza...

 

Poprosiłem o wgląd w dowód zakupu (oczywiście powiedziałem, że cena mnei nei interesuje i nie musze jej widzieć) - odpowiedź: "To sprawa między sprzedającym a kupującym i nie ma takiej możliwości"... No to mówie OK trudno a Pan mi poda nazwe firmy sprawdze sobie w CEIDG czu od dawna firma istnieje - odpowiedź: "Zakończmy może rozmowe, niech to Pana nie interesuje, jest Pan pierwszy ktory robi takie problemy"

 

hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.