Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem skany książki serwisowej. Wygląda to tak że jednak serwis w Holandii, więc niby wszystko by sie zgadzało. Książka raczej oryginalna.

 

http://www.satfilm.pl/~skora/bmw/1

http://www.satfilm.pl/~skora/bmw/2

http://www.satfilm.pl/~skora/bmw/3

http://www.satfilm.pl/~skora/bmw/4

http://www.satfilm.pl/~skora/bmw/5

 

Dowiem się jeszcze w US, jeśli mi również powiedzą że VAT będzie ściągany z 1 właściciela z PL to chyba pojade obejrzeć to auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To powiem ci ajcek że jestem zdziwiony. Podczas poszukiwań e91 też obawiałem się wałka w vatem i podrzuciłem temat księgowej w naszej firmie. Z informacji otrzymanych z US dowiedzieliśmy się że o niezapłacony Vat ścigany jest pierwszy właściciel w Polsce, ten który widnieje na umowie kupna sprzedaży lub fakturze a kupowanie auta już zarejestrowanego jest w 100% bezpieczne.

to akurat g. prawda.

jakaś głupia baba się zaprodukowała ze skarbówki.

niech Ci na piśmie dadzą :mrgreen:

za każdym razem mają inną interpretację.

na mnie trafiło jak byłem 2 w Polsce :wink:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - odpowiada aktualny właściciel pojazdu i on jest ciągany do odpowiedzialności w razie wykrycia jakichkolwiek wałków. Kup samochód na umowę kupna-sprzedaży, skoro Pan ma je na siebie - firma zawsze może zniknąć :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj "coś nie tak" to zwróce na to uwage...

 

Przyjrzyj sie nad lewą lampa i prawą coś mi tu nie pasuje ,a z resztą niema zdjęć dokładnych lewej strony ,jestem stary i bleszczaty na jedno oko ale coś mi tam śmierdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci ajcek że jestem zdziwiony. Podczas poszukiwań e91 też obawiałem się wałka w vatem i podrzuciłem temat księgowej w naszej firmie. Z informacji otrzymanych z US dowiedzieliśmy się że o niezapłacony Vat ścigany jest pierwszy właściciel w Polsce, ten który widnieje na umowie kupna sprzedaży lub fakturze a kupowanie auta już zarejestrowanego jest w 100% bezpieczne.

 

...za podatek nieopłacony od transakcji NL/D albo D/D odpowiada aktualny właściciel samochodu ..." a kupowanie auta już zarejestrowanego jest w 100% bezpieczne" to akuratnie nie jest prawdą w przypadku auta z wadą prawną ( nawet na umowę kupna-sprzedaży )bo kupujący ma "obowiązek sprawdzenia stanu faktycznego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli jak sprawdzić stan faktyczny? Strasznie sie boję, że coś może być z tym podatkiem, z przebiegu wynika że auto śmiagało w firmie, auto z NL a sprzedający mowi że on sprowadził z D i że normalnie niemiecki brief...

 

A może poprosić sprzedającego o jakieś oświadczenie dołączone do FV?

 

Bo kończą mi się pomysły, a boje sie właśnie tego podatku, że potem soć wyjdzie... Co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dokumenty holendeskie+umowa/faktura sprzedaży do DE , dokumenty rejestracyjne w DE+właściciel w DE i umowa/faktura sprzedaży do RP i następnie wystarczy telefonicznie lub mailem sprawdzic dane w urzędach NL i DE ...trwa to od 3 dni do dwóch tygodni

...oświadczenia nie mają jakiejkolwiek mocy prawnej

...uparłeś się na to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że sie uparłem, ale się nad nim zastawnawiam, a nie chce mi sie jechać 300 km z myślą że i tak go nie kupie bo po jakimś czasie moge do niego dołożyć kupe kasy albo mogą mi go zabrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobrze kombinujesz :cool2: podaj mi na priv adres mailowy to wyśle Ci przykładową dokumentację auta z aukcji poleasingowych z DE ...nie warto ryzykowac kiedy są wątpliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowasza wiadomość:

 

Witam. Mogę wysłać jutro Panu zdjęcie briefu niemieckiego. Auto mialo

jednego wlasciciela i jezdziło w firmie. Ja nigdy z tym nie miałem

problemu. Bmw jest zarejestrowane w PL od 30.11.2012r. Pozdrawiam

 

Hm.. jeden właściciel. Brief niemeicki... To czemu auto z NL? Co dowiem sie z tego Briefu? Jeśli tylko jeden właściciel to może łatwiej będzie namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć coraz większe obawy co do tego auta. Okazało się, że auto kupione NL przez pośrednika z DE. Następnie handlarz z Polski kupuje na placu w DE z niemieckim briefem i rejestruje w PL na początku listopada. Wedlug tego co sie wczytałem na różnych forach to na 90% wychodzi mi, że auto zalega z Vatem. W US nikt nic nie wie, sprawdzić też sie nie da... Prowadze dalej moje śledztwo;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć coraz większe obawy co do tego auta. Okazało się, że auto kupione NL przez pośrednika z DE. Następnie handlarz z Polski kupuje na placu w DE z niemieckim briefem i rejestruje w PL na początku listopada. Wedlug tego co sie wczytałem na różnych forach to na 90% wychodzi mi, że auto zalega z Vatem. W US nikt nic nie wie, sprawdzić też sie nie da... Prowadze dalej moje śledztwo;)

 

Przy dzisiejszej podaży samochodów, chyba lepiej poświęcić ten czas na szukanie konkretnego modelu i olać "niepewne" samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo lepiej samemu jechać do DE i kupić coś pewnego np. u dealera. Tylko cena pewnie będzie wyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... Brief wyglada tak:

 

http://www.satfilm.pl/~skora/bmw/brief

 

Co o tym myślicie? Słup?

 

Nie znam się na tym i nie wiem nawet, który adres sprawdzać z tego dokumentu, ale przy tym pierwszym wyskakuje mi DEKRA:

 

http://www.dekra-akademie.de/akademie/standorte/kontakt/,navigation_id,31,standorte_id,108.html

 

Tylko tutaj jest jakies vdc deutschland gmbh. Hm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto od nowości jeździło w D. Meppen jest zaraz koło granicy z NL wiec może dlatego zostało kupione w Holandii.

Właścicielem była raczej firma.

A skąd gość ma w ogóle oryginalny brief skoro takowy powinien zostać w WK przy pierwszej rejestracji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum czesto ktoś szuka głupot i wymyśla historie pisząc o nich poważnie nie mając wiedzy. Też kiedyś miałem passata B5 2003r od pierwszego wlasciela od nowosci prywatnego Niemca a auto było na Francje, na tylnej szybie nawet było po francusku napisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem foto brief powiedział, że nie ma problemu tylko podjedzie po niego do księgowej i na drugi dzień dostałem to foto... Najgorsze że takiej firmy nie moge znalezc w google i sprzedajacy mowil ze kupil od posrednika i otrzymał od niego rachunek czy fakture juz nie wiem... To tego pośrednika nie musi być w Briefie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd gość ma w ogóle oryginalny brief skoro takowy powinien zostać w WK przy pierwszej rejestracji???

 

Nie wszystkie WK zabieraja brief przy pierwszej rej w pl.

 

To nawet nie wiedziałem, mnie zawsze zabierali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak marudze, już nawet nie chodzi o to auto, ale z każdym innym może być tak samo... Dlatego lepiej to rozpracować;).

 

Jeżeli auto jest już ponad 4 miesiące w PL i właściciel wraz z potencjalnym kupującym poszedłby do US to by coś powiedzieli? Czy oni sami nie wiedzą co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.