Skocz do zawartości

[E87] 120d - Dwumas, sprzęgło czy łożysko?


BruceLee

Rekomendowane odpowiedzi

nie zaznaczyli by :roll: Mam kilka rzeczy, które są teoretycznie inne i działają nawet lepiej od tych co mają być. BMW nie może zrobić innej skrzyni do każdego modelu bo chodzi o zysk, a projektowanie itp. kosztuje :wink:

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaznaczyli by :roll: Mam kilka rzeczy, które są teoretycznie inne i działają nawet lepiej od tych co mają być. BMW nie może zrobić innej skrzyni do każdego modelu bo chodzi o zysk, a projektowanie itp. kosztuje :wink:

 

Zgadza sie ale pamiętaj że X3 ma napęd na 4 koła i oprócz skrzyni biegów jest jeszcze w układzie przeniesienia napędu skrzynia rozdzielcza i to już daje podstawy by to zaprojektować na nowo ;) ale oczywiście się nie upieram że nie pasuje ta tarcza i że jest inna skrzynia niż w jedynce tylko tak dedukuje :norty:

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie przy wymianie dwumasa, uzyto tych samych srub do skrzyni, a dwumas dokrecili z czuciem, i to wszystko, oczywiscie przd montazem bylo wszystko dobrze oczyszczone.

I do tej pory gra gitara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Koledzy takie pytanie mam odnośnie łożyska oporowego. Mianowicie czy można wymienić samo łożysko czy muszę razem z łapą. Znalazłem samo łożysko z identycznym numerem czesci co moje łożysko ale w specyfikacji nie ma e87 pomimo że numer łożyska jest taki sam. Wszędzie gdzie dzwonie to niby zestaw tylko jest a na moje pytanie odnośnie samego łożyska to mówią że na chłopski rozum jeśli łożyska mają ten sam numer to powinno pasować... Także czy kupić łożysko i wcisnąć do łapy czy jednak cały zestaw muszę kupić?? Nie ukrywam że różnica w cenie jest znaczna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lozysko ma ten sam nr to mozesz samo lozysko wymienic

 

Taki sam numer jest ale jak dzwoniłem do sklepu to jak mi sprawdzali po numerze VIN to usłyszałem do do E87 tylko z łapą można kupić...a faktycznie numer łożyska taki sam może być ale "niby" za szerokie jest i nie wejdzie w łapę...i właśnie jakoś nie chce mi się wierzyć że numer części taki sam jest a może nie pasować ( chociaż jak wbijam po numerze łożyska to wszędzie pokazuje że do E87 nie pasuje...do serii 3 tak, serii 5 tak...ale do serii 1 nie...) dziwna sprawa z tym jest...albo tak jest albo chce mnie naciągnąć...bo koszt łożyska z łapą wychodzi jeszcze raz tyle co samo łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.