Skocz do zawartości

E61 2.0D 2007r-wrażliwość czujnika zmierzchu, a DRL?


johan666666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kiedy mam zakodowane DRL na H7 światła bardzo dziwnie się zachowują-tzn podczas szarugi włączają i wyłączają się DRL-y/przełączają miedzy xenonami a H7. Do niedawna pomagał fakt, iż wyłączałem je w I-drivie i wtedy xenony paliły cały czas, jednak od paru dni jak wyłaczę DRL to xenony potrafią zgasnąć w trakcie jazdy, albo odrazu po wyłączeniu DRL i nic sie nie świeci i wtedy nie palą się żadne światła-tak jakby czujnik cały czas "widział" że są dzienne bo gdy zasłonię reką czujnik, to dioda zielona na auto się zapala i xenony odrazu też-błędów żadnych na kompie niema. Przełącznik świateł oczywiście cały czas trzymam na "auto"

kolega tu z forum podpowiedział mi, że mozna zrobić jakąs inicjację czujnika ewentualnie pobawić się z czułością ale to w Inpie, a że ona jest w pogańskim języku, to prosiłbym aby może ktoś opisał krok po kroczku gdzie tegow INPIE szukac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
w module RLS ( rain and light sensor ) wyierasz sobie f6 i potem f1yb

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super-dziekuję bardzo.

Czy mógłbyś powiedzieć jeszcze, którą wartość wpisać, aby przełączał na xenony już przy minimalnym zaciemnienu? Np. takie pogody jak mamy obecnie-zachmurzenie umiarkowane:)-teraz przełacza mi non-stop co nie jest dobre dla żarników...

Czy to będzie własnie bardzo czuły: wert_03???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Z tego co pamiętam to można też zakodować NCS możliwośc zmiany czułości w locie przez idriva ale nie chce mi się teraz szukać w którym to wpisie było może ktoś podrzuci kto ma przy sobie trace z cappl

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie czy

Modul RLS

 

FLC_SCHWELLWERT_SATZ

wert_01 = wyłączony

wert_02 = normalna

wert_03 = bardzo czuły

wert_04 = czuły

 

jaki parametr jest u was oryginalnie????

ja mam 1 czyli wyłączony ???????????

ale w pozycji auto drl przełączają mi się nawet przy wjechaniu w cień drzew(dosłownie wjechałem do lasu w zacienione miejsce i włącza mi ksenony) a potem przez jakiś czas nie włącza drl. auto 09.2005r.

czy ustawnie nie parametru na 3 zmieni sytuację przy opcji auto przełącznika świateł/??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odświeżę temat.

Jakie wybrać ustawienia żeby światła mijania w ustawieniu automatycznym włączały się jak najpóźniej?

Mam Założone lampy do jazdy dziennej i chciałbym z nich skorzystać. Teraz albo cały czas włącza światła mijania, a jak już je wyłączy to wjazd w cień natychmiast je włącza. Zależy mi na dokładnej odwrotności.

Ktoś pomoże? Może jest ktoś z doświadczeniem i sprzętem w Toruniu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest tajny przycisk po lewej od kierownicy... Przekręcasz na pozycję "0" i masz spokój :mrgreen:

Ja tak jeżdżę bo ustawienia w module LM nic nie dają

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze



Warunkiem bezawaryjnej pracy czujnika światła drogowego są czujniki deszczu


Ze względu na wysoką jasność otoczenia czujnik światła nie wykrywa mgły.


Czujnik światła jest wrażliwy na światło w zakresie podczerwieni. Proporcja podczerwieni jest wysoka, jeśli występuje gęsta pokrywa chmur. Przy jaśniejszym zachmurzeniu lub niebieskim niebie - przede wszystkim zimą - czujnik odbiera znacznie mniej proporcji światła podczerwonego. Oznacza to, że czujnik światła włącza światło wcześniej lub pozostawia na dłużej.


W dobrze oświetlonych wejściach do tuneli uruchomienie może być opóźnione. Wysoki poziom oświetlenia oznacza, że ​​zmierzone wartości są powyżej progu włączenia.


Tworzenie się pęcherzyków / pęcherzy na powierzchni wiążącej elementu optycznego również prowadzi do upośledzenia.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60-520d-lim/wiring-functional-info/body/wiping-wash-functions/window-headlight-cleaning/rain-light-sensor/XSiq8Ag


Automatyczne sterowanie światłami drogowymi. Charakterystyka aktywacji i dezaktywacji jest nieprawdopodobna

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e60-520d-lim/wiring-functional-info/body/wiping-wash-functions/window-headlight-cleaning/rain-light-sensor/1VnXo9yF9O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich bardzo serdecznie


Spróbuje odkopać temat może się uda. Mam E61 lci 03/2007 z bixenon dynamic.

Domyslnie jest tak, ze gdy mam przełącznik świateł ustawiony w A, wkładam kluczyk w stacyjkę i odpalam, to od razu zapalają mi się xenony nawet jak jest jasno na dworze, a dopiero po chwili, gdy czujnik zmierzchu „załapie” ze jest dzień, gasną i świecą same ringi do jazdy dziennej.


I moje pytanie jest takie: czy jest możliwość żeby jakoś opóźnić włączanie tych xenonow po odpaleniu silnika z przełącznikiem ustawionym na A? Żeby najpierw odpalały się same ringi i dopiero później (jeżeli to konieczne np jest ciemno) dopiero xenony?


Próbowałem tez najpierw włączać sam zapłon żeby może czujnik załapał ze jest jasno ale w tym przypadku nawet na samym zapłonie włączają się xenony.


Trochę to wg mnie nieprzemyslane pod względem żywotności zarnikow bo w ten sposób szybciej zużywają a nie należą do najtańszych.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, odgrzewam temat doszedł ktoś do tego jaka wartość zakodować tak aby xenony zapalały się jak najpóźniej żeby faktycznie korzystać z tych dziennych świateł. Bo teraz to jasno na zewnątrz a xenony się palą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.