Skocz do zawartości

Mocowanie belek do bagaznika dachowego E90


pascal_poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym w sedanie (e90) zamontowac bagaznik dachowy mocowany na belkach. Potrzebne sa do tego uchwyty do montazu w miejscach fabrycznych.

 

Czy ktos z Was ma doswiadczenia, jakie wybrac? Nie zalezy mi na wygladzie, wygoda mocowania tez nie gra duzej roli, bo bagaznik bede montowac rzadko. Zalezy mi na pewnosci mocowania.

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały zestaw thule (mocowanie + belki + uchwyty na rowery), jest super. Same mocowania + najtańsze belki kosztowały mnie chyba ok 600 zł (z tego sam komplet mocowań ok 250 zl, nie pamiętam dokładnie). Sprawdzona firma, zdarzało mi się jechać z rowerami znacznie powyżej rekomendowanych max 120 kmh i nic nie pospadało ;), belki siedzą sztywno i pewnie. Edytowane przez ra1406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Thule z belkami Wingbar. Bardzo polecam. Są ciche i sztywne. Jest na nich sporo miejsca, choć nie wyglądają tak ładnie jak Whispbar. Bardzo łatwo montuje się bagażniki Thule z "łapami" zaciskowymi. Na wsuwki trochę trudniej, ale da się żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem ten sam dylemat i kupiłem oryginał BMW za chyba 729zl brutto.

Dla mnie oryginał to oryginał.

Oryginał jest bardzo podobny do montblanc co brat posiada - tak wiec nie wiem czy to oni czasem tego nie produkują.

Ta sama cena co Thule, z tym ze thule masz z zamkami a bmw bez.

Choc te zamki w thule to dziadostwo, kiedys jak mi 1 zardzewiał to otworzyłem srubokretem, ale zawsze odstrasza.

Thule ponoć sprzedaje najwięcej bagażników dachowych na swiecie.

Kupując thule jest taka zaleta ze przy wymianie samochodu możemy potem wymienić same koncowki za okło 550 - dokładnie nie pamietam ceny.

Albo majac 2 samochody mozemy kupic koncowki np do relingow i mocowania dachowego.

Choc nie do końca gdyż belki i np boxy takze sie zmieniają i niekoniecznie jest np mozliwosc zamontowania bardzo starego boxa na nowych belkach 80mm szerokosci - choc z jakims adapterem kto wie?.

Sprawdzałem, to 160 km/h spoko wytrzymują - i thule i BMW. Generalnie nie przekraczam 150 z boxem.

W ory BMW dostajesz taki prosty kluczyk dynamomentryczny co by śrub w dachu nie pourywać, niewiem jak thule. Thule które posiadalem bylo na relingi.

Decyzja należy do ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze

Miałem w swoim E90 aluminiowe Thule AeroBar o kształcie zbliżonym do tego co oferują te z logiem BMW. To nie jest nie wiadomo jak skomplikowane więc po prostu działa. Problem tylko z hałasem przy takim kształcie. Do tego w cenie tych z logiem BMW kupisz lepsze Thule z zamkiem na kluczyk. ;)

Zmieniając samochód zmieniłem też belki na Thule WingBar - niebo a ziemia jeśli chodzi o hałas. Baaardzo polecam.

Dodatkowym atutem Thule jest to, że zmieniając samochód nie musisz zmieniać belek. Wystarczy zmienić adaptery (poniżej 200 zł) lub całe stopy jeśli będzie potrzebna taka zmiana. Oczywiście zakładając, że długość belek pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kupilem oryginał, myśląc że to najlepsza opcja. Jeżeli chodzi o mocowanie i max predkości to nawet do 180km/h nie było problemów. Mam także oryginalnego boxa. Oryginalny bagażnik ma wadę że jest dość głośny. Szczelina w którą wprowadzamy T-uchwyty trochę świszczy. Kupując bagażnik kilka miesiecy temu do F31 kupilem najcichszy z możliwych czyli yakima. Mocowanie nie jest tak proste jak w oryginalnym ale, biorąc pod uwagę to że f31 jest glosniejsze od serii e90 jestem zadowolony. Yakima i chyba podobnie Thule wyzsze modele, mają gumę w szczelinie aby nie świszczały. Przy oryginalnym BMW trzeba jeszcze pamietac że szerokość rowka do mocowania za pomoca uchwytów T nie jest kompatybilne z Thule. Tzn kupując mocowania na rower trzeba zakupic specjalne śruby/uchyty-T, nie jest to drogie ale trzeba o tym pamiętać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.