Skocz do zawartości

e46 320d olej skrzynia i most


skols003

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
w skrzyni można wymienić.Co do mostu to bym się poważnie zastanowił.Już był przypadek,że profilaktycznie komuś zachciało się wymienić olej w moście i zaczeły się stuki

stuki się zaczęły bo motodoktor był w oleju.

albo jakiś inny silikon na wyciszeni złomu.

nie ma prawa być głośno po wymianie oleju, a wręcz powinno być ciszej.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja bylem na stacji diagnostycznej i tam gosc powiedzial ze najprawdopodobniej to ten simering.

z drugiej strony trzebaby to rozebrac i sprawdzic co jest przyczyną, ale sam tego nie zrobie, musze do mechanika jechac.

co radzicie w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ktoś mi powiedział ze oleju sie nie wymienia na zywotność auta czyli wedlug niemcow jest to 200tys i ze nie trzeba wymieniać, od założenia tematu jeszcze nie podjolem sie wymiany i myśle czy zmienić olej w skrzyni i dyfrze czy nie obecnie 202tysw juz na zegarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to sobie go spuść odrobinę i sprawdź.

ja zmieniałem przy 180tkm.

u mnie w skrzyni był czarny szlam, za to z tyłu miodek jak nowy.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,w moim przypadku mam 130tys.na liczniku, mój mechanik(specjalizacja bmw) w sprawie wymiany oleju w skrzyni i dyfrze powiedział: nie dotykać!. Ale myślę że jakbym miał 200tys i chciałbym jeżdzić jeszcze dłużej to bym nie wytrzymał i wymienił.Znajomy po 20 latach chciał wymienić olej w audi b3(2 właściciel) jak zobaczył że olej jest żółty(czysty)to odpuścił.Także jest to sprawa trochę indywidualna,trzeba znać historię samochodu itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nic nie jest wieczne. Olej po 10 latach pracy w dużej amplitudzie temperatur traci swoje właściwości. Ja osobiście nie widzę problemu w wymianie oleju w skrzyni i dyferencjale, bo niby co się złego może stać? Jedynie może być tylko lepiej. No chyba, że są jakieś nieszczelności to nowy rzadki olej może znaleźć drogę ucieczki. Na pewno obowiązkiem jest przy każdej wymianie oleju w silniku sprawdzenie poziomu oleju w skrzyni i dyferencjale, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dzień dobroci dla Stanisława :8)

http://www.bmw-z1.com/vin/VINdecode-e.cgi

 

Odnośnie imbusa 14 to przegoń maszynę do castoramy czy leroya i po sprawie, w końcu odkurzysz furę :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziwne tylko to,że olej jest taki w dyfrze jak nowy w butelce... aha i co się rzuca w oczy jedna śruba stara,zardzewiała ta co spuszcza się olej..natomiast ta do sprawdzenia całkiem młodsza..

 

no nic wymienię olej w dyfrze za 2tyg na Fusch 1l

 

Jutro w silniku będzie Valvoline Syn Power 5w30 :norty: + filter mann :D

 

Płyn chłodniczy 2 razy wymieniany na prestone raz po uderzeniu w sarnę bo trza było chłodnicę wymienić a raz po kupnie więc też nówka :norty:

 

Płyn hamulcowy nówka ATE :norty:

 

Od wspomagania to układ taki jak by z fabryki wyjechał dno widać płyn czerwieniutki (6 razy wymieniany w tym jeden raz na Valvoline)

 

zostanie tylko skrzynia ;)

 

i musi być:

 

Hulaj Dusza Wycia Nie Ma :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

nic nie zacznie stukać :mrgreen:

gorzej na pewno nie będzie.może być tak samo albo lepiej.

ja np. w dyfrze miałem ładny a w skrzyni szlam przy przebiegu 160tkm,auto miało wtedy 6 czy 7lat.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem ostatnio na wymianie poduszki pasażera (akcja serwisowa) u Dobrzańskiego w Krakowie,oczywiście przy okazji autko sprawdzili wszystko ok :D wyszło i założenie poduszki oraz ogólna kondycja buni, stan kilometrów zgadzał się prawie z tym sczytanym z kluczyka. Zagadałem o wymianę oleju w dyfrze oraz skrzyni. Odpowiedź była taka: BMW nie przewiduje wymianę oleju w skrzyni i dyfrze ale gdybym miał jeździć tym samochodem to bym wymienił, więc wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniłem 1h temu :norty: stary po odkręceniu śruby do sprawdzenia był niby okej..ale jak odkręciłem śrubę spustową to poleciał taki dość mocno brązowy

 

 

trochę się przestraszyłem bo wlewam olej (strzykawka 100ml+pół metra rurki przezroczystej) i już 1L wlany a i tak nic się nie wylewa(tzn przelewa ze już okej jest) ale włożyłem palca tam i olej od razu był

 

wycie dalej słyszalne przy 85km/h ale jutro mam trasę 200km to sie zobaczy jak dobrze się tam rozejdzie ten olej nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiu czemu nowy nick ?

 

taka trasa 200km to dla srebrnej strzały świętość, przegoń dobrze klekota aby było po co inpe podłączyć po powrocie, tylko nie mów że tego nie zrobisz bo nie uwiężę ;p :norty:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.