Skocz do zawartości

E60 wskaźnik zbiornika paliwa / LPG


DarekCHW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam BMW E60 530i, instalacja sekwencyjna STAG300-6. Nie pamietam dokladnie modelu, ale jakos tak bylo. Jesli jest to istotne, wygrzebie papiery z instalacji i sprawdze. Istalacja zakladana w lipcu 2012. Od tamtego czasu blisko 25 tys km idealnej jazdy :P

 

Mianowicie - gdzies czytalem, ze da sie zrobic tak, ze podczas jazdy na benzynie, wskaznik poziomu paliwa bedzie pokazywal dane ze zbiornika z benzyna. A podczas jazdy na LPG pokazuje stan zbiornika z gazem. Jak to zrobic? Trzeba dokupic i zamontowac jakies ustrojstwo? Czy mozna cos gdzies podlaczyc i bedzie dzialac? Gdzies tam bylo, ze trzeba sie wpiac w wiazke idaca do pompy paliwa. Czy to prawda?

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi,

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o wyhylenie wskazowki. O nic wiecej.

Diody sygnalizujace poziom gazu sa malo precyzyjne i zazwyczaj wyglada to tak, ze bardzo dlugo pokazuja pelny zbiornik, a potem jedna po drugiej gasna ;P

 

Dla przykladu - do zbiornika wchodza mi 60-63 litry. W cyklu miejskim, robie 430 km, z czego pierwsza zielona dioda zgasnie po blisko 200 km. A na rzekomej rezerwie, zrobie jeszcze prawie 100 lm :P Mysle, ze wyhylenie wskazowki byloby dokladniejsze.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie idiotyczne zachowanie diod pokazujących stan zbiornika LPG to raczej norma, też tak mam, i również wiele osób na to narzeka na forach. Mój gaziarz twierdzi, że to b łatwo poprawić, ino trzeba mieć pusty zbiornik. No i tak jeżdżę z tym już 2 lata hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz?

hmmm... Zaryzykuje. Jestes w stanie powiedziec mi co musialbym kupic, zeby poskladac taki zestaw?

 

Jestem tego pewien, a dlaczego miało by być inaczej? Przecież te diody symbolizują położenie wskazówki, sama wskazówka podobnie by sie zachowywała, miałbys tylko wiecej jej polozeń. Na początek zajmij sie czujnikiem przy wielozaworze bo to jest główna przyczyna dziwnych wskazań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... Wskaznik na butli (ten okragly) pokazuje dobrze. Bynajmniej tak mi sie wydaje.

A czy wskaznik w zegarach nie bedzie pokazywal wskazan okraglego wskaznika na butli? Jednak co wskazowki, to wskazowki.. Chyba, ze kategorycznie sie myle.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest właśnie czujnik który jest często dosyć prymitywnie rozwiązany, i nie "potrafi" poprawnie zinterpretować położenia mechanizmu pływaka w butli.

Jeśli wskaźnik przy butli pokazuje właściwą ilośc gazu to problem jest czujnikiem, który nie "tłumaczy" tego na wartosci elektryczne. Więc albo jest nie tak ustawiony, albo taki kiepski. Te czujniki mozna regulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chcialbym wznowic temat.

Wiem, ze wskazania nie beda zbyt dokladne. Na chwile obecna diody od poziomu LPG mam w malo widocznym miejscu (wena i inicjatywa gazownika). Podczas jazdy trzeba sie dosc wysilic, zeby dojrzec ilosc gazu. Wskazania na wskazniku paliwa, bylyby idealnym rozwiazaniem.

 

U mnie wyglada to tak:

 

http://img809.imageshack.us/img809/1483/1yer.jpg

 

Jest to chyba WPG4 produkcji AC..

Na jakims innym forum znalazlem jego parametry: pelny zbiornik =0 ohm pusty zbiornik 50 kohm

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego, przecież wystarczy przy tankowaniu do pełna skasować licznik przebiegu chwilowego i przy okazji średniego spalania. Jesteś w stanie na tej podstawie prawie idealnie określić ile masz zużyte gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podczas np. kalibracji lpg gazownik może ci ustawić w programie kiedy diody i przy jakim poziomie gazu mają gasnąć bodajże podaje sie to w ułamkach bo miałem staga 300 premium i dwoch próbowało ale brakowało im matematyki ale podołaliśmy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody diodami. Niech sobie beda. Sa skalibrowane tak jak sa. Ale zamontowane sa w niebardzo widocznym miejscu. Podczas jazdy trzeba sie dosc wysilic, by na nie spojrzec. Dlatego chcialbym miec wskazania poziomy LPG na wskazniku paliwa.

 

Jedyne co znalazlem, to cos takiego. Ostatni post:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic247405-30.html

 

 

 

Skoro udalo sie to komus zrobic w starej Astrze, to dlaczego nie w E60?

Nie jestem elektronikiem, dlatego podany w linku opis jest dla mnie niezrozumialy.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.