Skocz do zawartości

Wielosezonowe Goodyear Vector 4Seasons 205/55 R16


fox00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem, że temat opon już był wiele razy ale mam konkretne zapytanie : czy ktoś miał na swoim BMW właśnie te oponki Goodyear 4season ? Przy przebiegach max. 5-7 tys km rocznie i tylko miasto wydaje mi się że mogą się nadać ale potrzebuję opinie kogoś kto je już kiedyś kupił bo gawędziarzy to jest wielu w kwestii wyższości opon sezonowych nad wielosezonowymi, tylko raczej na takich nie jeździli. Powtarzam - małe przebiegi, żadnych tras - do pracy z buta 5 minut :), można by wogóle sprzedać samochód ale nie wypada i zawsze jest pod ręka na wypad do supermarketu hehe :)

Moja Betka to E46 320D 150KM

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam czasy gdy jeździło się cały rok na polskich oponach i nikt nie narzekał. Inna sprawa, że dzisiejsze typowo letnie opony są zaprojektowane do wyłącznie szybkiej i cichej jazdy więc zimą są zabójcami.

Zakup takich wielosezonówek ma na pewno sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam czasy gdy jeździło się cały rok na polskich oponach i nikt nie narzekał. Inna sprawa, że dzisiejsze typowo letnie opony są zaprojektowane do wyłącznie szybkiej i cichej jazdy więc zimą są zabójcami.

Zakup takich wielosezonówek ma na pewno sens.

 

Kiedyś samochody rozwijały prędkość max 80km/h... i szczyciły się mocą 50KM. Teraz trochę innymi parametrami się charakteryzują.

 

Co do opon wielosezonowych pasuje stare polskie powiedzenie "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" :P Mój znajomy bawił się w wielosezonówki chyba ze skompstwa. Kupował je, a później biadolił, że jakie to głośne w lato, jak to źle hamują po deszczu albo w zimę nie da się jeździć. Jednak przy takich przebiegach jak robisz to w sumie mądre rozwiązanie, bo pewnie rzadko musisz udawać się w nieodśnieżone miasto. Goodyear dobra opona, przynajmniej taką ma renomę. Ogólnie moje zdanie jest takie, że te opony to nadają się do krajów o symbolicznej zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba jak sie sam nie przekonam na własnej skórze to nie sprawdzę więc nowe Goodyear 4season na aucie dzisiaj zakupione. Potestuję i dam info jak sie na nich lata. Narazie fajnie cicho szumią, zobaczymy jak znowu wróci zima i jazda na śniegu. Koleiny nie łąpia tak mocno jak na poprzednich 225.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tych co piszesz nie jeździłem ale właśnie sprzedałem samochód (Citroena xsara II) na innych nowoczesnych wielosezonowych - Kumho SOLUS, więc może moja opinia komuś się przyda.

Zimą całkiem OK, słabiej na mokrym - tu spodziewałem się lepiej, na suchym w ciepłe dni też OK. Co więcej, mogę śmiało napisać, że kiedy je kupiłem jak było jeszcze cieplutko, to z całą pewnością zachowywały się lepiej niż kilkuletnie typowo letnie jakieś Nexen-y (miały jeszcze około 1.5 mm nad bezpiecznik). Gdybym miał jeszcze raz kupić, to: do samochodów z małą mocą lub wyjątkowo spokojnego kierowcy - tak, na krótkie odcinki - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
a inny misus to taki ze wielosezonowka w lato nie da optymalniej przyczepnośći takiej jak nowa opona letnia i drugi minus to samo tylko ze w zime :) ale jak ktoś jedzi normalnie bez szalenstw to takie opony zdaja egzamin , ja jezdze ostro po zakretach latem i potrzebuje opon dobrych sportowych dlatego parwie 2 kola za kapcie wywaliłem :wink: a ze w zimie sie nie szaleje to kupilem dobre uzywki a nie nowe:) więc jest kwestia gustu i potrzeb dlatego jedni biora wielosezon a inni maja po 2 zestawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.