Skocz do zawartości

E46 330d Oświetlenie tablicy rejestracyjnej sedan


jasiel1

Rekomendowane odpowiedzi

Heh No to miałeś farta ...Ja jeżdziłem na hidach w Golfie 3 i tez miałem spokój przez rok ! i to wszędzie aż zalazł się jeden brygadzista i poszedł dowód później róznież za ledy w tablicy rej... Swiatło białe jest niedopuszczalne w polskim prawie ..Niestety mamy taki dziwny kraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Heh No to miałeś farta ...Ja jeżdziłem na hidach w Golfie 3 i tez miałem spokój przez rok ! i to wszędzie aż zalazł się jeden brygadzista i poszedł dowód później róznież za ledy w tablicy rej... Swiatło białe jest niedopuszczalne w polskim prawie ..Niestety mamy taki dziwny kraj

 

Moze na francuzkich blachach nie beda sie czepiali zobaczymy w praktyce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też z rok czasu jeździłem na białych ledach z tyłu i żadnego problemu. Ale jedna się spaliła to mam wrzucone normalne.

 

Ogólnie każda przeróbka prawie powoduje zabranie dowodu wiec jeździmy z ryzykiem :D a co jak mam krzyże w lampach przednich, żarówki chromowe w kierunkach pewnie bez homologacji, przyciemnione halogeny i tylne światła, do tego świecące się kierunkowskazy bo mam światła dzienne włączone :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem 3,5 roku paskiem b5fl+ na hidach w soczewce - bezproblemowo ( tyle że na biało świeciły ), astrą 2 lata z czerwonymi lampami z tyłu, 3 lata z tablicą rejestracyjną podwieszoną 15 - 20 cm od ziemi na zawiasach przy zderzaku tylnym ( ale podświetlenie było ), teraz mam już rok ciemne wszystkie szyby - to zależy z tym jak się trafi.

Co do podświetlenia tablicy rejestracyjnej, to też się nad tym zastanawiam, chyba zaryzykuje i założę, jak będzie wiejsko wyglądać to zdejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze o tym żeby zabrali komuś dowód za białe podświetlenie rejestracji, a już tym bardziej że białe światło jest zabronione polskim prawem. Białe podświetlenie jest od lat fabrycznie montowane w Lexusach, od jakiegoś czasu w BMW, Mercedesie czy Audi. Gdyby było to sprzeczne z prawem to chyba oficjalnie by go nie łamano? Na szybko znalazłem fragment dziennika ustaw na jakimś innym forum:

 

"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. nr 32 poz. 262 z dnia 26 lutego 2003 r. z późniejszymi zmianami)

 

Oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej:

 

Liczba świateł: liczba taka, aby zapewniała dobre oświetlenie tablicy rejestracyjnej

 

Barwa świateł : tylko biała

 

Inne wymagania: w sposób zapewniający oświetlenie miejsca umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej

 

Własności świetlne: powinno zapewniać możliwość odczytania znaków na tablicy rejestracyjnej w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 20 m

 

Inne warunki: nie może być bezpośrednio widoczne z tyłu pojazdu z odległości większej od 25 m"

 

Tak czy inaczej, w poniedziałek mają przyjść te ledowe lampki i zobaczymy jak będzie to wyglądało w porównaniu do tych żarówek.

Edytowane przez jasiel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się znajdzie jakiś mądry Ciapek, który powie że w e46 nie wychodziły ledy ori w podświetlenie, że nie ma homologacji znaczka czy coś, ze jemu to śmierdzi i że diagnosta się bardziej zagłębi w temat. To zależy jak się uprze. A nie wiem jaka jest obrona przed zabraniem dowodu rejestracyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrona jest taka że w schowku warto mieć zwykłe, sprawdzone OSRAMY czy inne PHILIPSY świecące na żółto;) Wymiana trwa jakieś 30s, a policjant nie może zabrać dowodu, jeżeli można na miejscu doprowadzić pojazd "do porządku". Faktycznie musiałby być jakiś ostry służbista żeby za to się dowalić. Różni bywają- ostatnio zostałem zatrzymany do kontroli podczas jazdy autem firmowym przez policjanta, który nijak nie chciał mi uwierzyć że auto jest fabrycznie wyposażone w światła do jazdy dziennej i przy dobrzej przejrzystości powietrza nie mam obowiązku jazdy na światłach mijania, jak i nie mam obowiązku mieć zapalonych świateł tylnych pozycyjnych. Chwilę się pomądrzył, próbował mi wmówić że powinienem jeździć na wszystkich światłach świata, po czym zamknął się w radiowozie i po 10 minutach oddał papiery twierdząc że skończy się na pouczeniu;) Miejmy nadzieję że na niego nie trafię z nowymi ledami;) Na wszelki wypadek nie wywalam starych żarówek i będzie dobrze;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał focha na wszystko tego dnia ... co do przypadku zabrania dowodu w przypadku podświetlenia tablicy to ok - to przejdzie, chodziło mi ogólnie - mandatu można nie przyjąć, a jak zabiorą niesłusznie dowód i narażą na koszta to pozostaje tylko skarga czy jak? Z ciekawości tylko pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie przyszło dzisiaj zgodnie z planem i udało mi się już je zamontować. Właśnie o taki efekt mi chodziło, nie wiem na ile jest to widoczne na zdjęciach, ale podświetlenie świeci się teraz bardzo przyzwoicie i uważam że warto było wydać te 100zł na lampki. Zdjęcia:

http://images39.fotosik.pl/1919/f29d9f757a57b95cmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/1699/0458cadebd962134med.jpg

http://images38.fotosik.pl/1925/9f973dd7eb76385bmed.jpg

http://images33.fotosik.pl/542/8eb44de11bc688e8med.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć, ale w garażu telefon się jednak nie sprawdził;) Zrobię lepsze aparatem i później wrzucę w tym temacie.

Pozdrawiam!

Edytowane przez jasiel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, według mnie odmładza tył auta o kilka ładnych lat:) Niektórzy twierdzą że ledy sprawiają że auto wygląda jak z odpustu- wydaje mi się że w tym wypadku nie jest źle, światło jest też fajnego koloru, nie wpada w żaden niebieski odcień, a jest to jaśniutka biel i o to mi właśnie chodziło. Na zdjęciach z poprzednim patentem właśnie to nie bardzo mi się podobało. Dzięki wszystkim za porady, efekt został osiągnięty:)

 

Teraz czas zrobić porządek z końcówką tłumika;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o efekt występujący na przykład we wspomnianym Audi S5, to uwierzcie mi że obecny stan jest do niego bardziej zbliżony, niż ten z poprzednimi żarówkami, głównie ze względu na kolor podświetlenia, ale także na jego moc, poprzednie żarówki dawały dwie wiązki światła, a te lampki bardziej rozpraszają światło na tablice. Jak ze wszystkim- jednym się to podoba, drugim nie. Ja należę do tej pierwszej grupy i najważniejsze, że w tym przypadku mi się to podoba. A pisanie że robię z auta choinkę jest trochę nie na miejscu- rozumiałbym gdyby były to jakieś kolorowe ledy;) Na żywo wygląda to zdecydowanie lepiej.

 

Szanuję wypowiedzi osób którym się to nie podoba, jak z wszystkim- kwestia gustu. Mi na przykład nie podoba się zmiana kierunków na pomarańczowe w E46, a są rzesze ludzi które sie tym jarają- różni ludzie, różne gusta. Gdyby wszyscy mieli taki sam gust, to każda E46 wyglądałaby podobnie, a tak jest delikatna różnorodność;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam ten sam problem, jednakze chialbym zapytac czy przy wymianie calej listwy trzeba zdejmowac okladzine z klapy bagaznika, aby dostac sie do kostki? A jesli tak, to jak to zrobic? Chodzi mi dokladnie o to w jaki soposob wyciagnac wpiecia mocujace okladzine? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam ten sam problem, jednakze chialbym zapytac czy przy wymianie calej listwy trzeba zdejmowac okladzine z klapy bagaznika, aby dostac sie do kostki? A jesli tak, to jak to zrobic? Chodzi mi dokladnie o to w jaki soposob wyciagnac wpiecia mocujace okladzine? Pozdrawiam.

 

Ja nie chcąc pourywać kabli odchylałem wykładzinę klapy, demontując uprzednio te 4 plastikowe spinki. Wystarczy podważyć płaskim śrubokrętem środkową część spinki i wyjąć ten bolec ze środka, po czym ta druga część już swobodnie wyjdzie. Brzmi skomplikowanie, ale demontaż tego jest totalnie intuicyjny, tam się praktycznie nie da nic pomylić;) To prostsze od odkręcenia śruby śrubokrętem;)

Następnie po odchyleniu wykładziny jest elegancki dostęp i można to na spokojnie ogarnąć.

 

Natomiast jak odbierałem nową listwę od lakiernika, to listwę montował już "fachowiec", który nie zdejmował wykładziny, a jedynie pociągnął całą wiązkę i wyciągnął kostkę przez otwór, po czym podpiął nową i tyle, więc jak widać też się tak da, zależy co kto lubi. Ja obawiałem się żeby czegoś nie pourywać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy przymierzam się do modyfikacji oświetlenia tablicy.

Koszt 100 za nowe kompletne lampki LED to trochę dużo... więc mam zamiar wsadzić w miejsce zwykłych żarówek C5W żarówki LED.

 

Tu pojawia się pytanie do Was :mrgreen: Czy montował Ktoś takie żarówki? Istota pytania polega na tym, że nie nie wiem czy aby był dobry efekt [ładne podświetlenie rejestracji nie całego zderzaka :D ] brać te, które mają 2,3 czy jeszcze więcej diód... czy ma ktoś namiar na sprawdzone żarówki - takie, które ładnie świecą i nie powodują błędu spalonej żarówki obsługują CAN BUS?

 

z góry dziękuję za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem takie, ktore maja po 6 czy 8 smd diod. Cena niska, efekt bardzo dobry jak na moje oko. Zblizony do oryginalnego a nie jak pas startowy.

Polecam usunac z oryginalnych szybek ta wstawke smieszna czarna i bedzie swiecic jeszcze lepiej.

 

http://www.auto-soft.pl/auto-soft/ledy/w210.jpg

 

U mnie mniej wiecej tak to swieci. Nie potrzebuje bardziej. Najchetniej w ogole bym usunal podswietlenie gdyby to bylo dopuszczalne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Padło mi oświetlenie tablicy. W jednej lampce wszystko przerdzewiało i już nawet nie ma styków :/, w drugiej nie było plastiku i stan lepszy ale też już na wykończeniu. Mimo że tylko jedna lampka się świeci to komputer nie pokazuje błędu. Błąd był wyświetlany przy dwóch przepalonych żarówkach. Da się to jakoś w prosty sposób zregenerować czy zostaje tylko kupno jakiejś działającej używki? Jeśli regeneracja to jak to zrobić aby po kolejnej zimie nie było tego samego? Widzieliście jakieś DIY do tego?

 

 

Pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem lampki led (wraz z tą osłoną plastikową) rozkręciłem all i przeprowadziłem świeże przewody + zaizolowałem wsio silikonem, nie widać aby coś było grzebane a i ładnie świeci.

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.