Skocz do zawartości

Więcej mocy


Przemo251685044236

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem że rok 99, ale masz enigmatycznie napisane BMW 3, a mógł to być jeszcze np Touring a on zachaczył o 99r jeszcze jako E36. Jeśli E46 to na 100% masz jakiś przekręt w papierach. Najlepiej sprawdź w ASO. Ja jak kupowałem swojego to miał w briefie 105KW czyli 140KM - też ktoś nie wierzył że jest taki słaby motor z taką dużą pojemnością :mrgreen: Co gorsza ja też nie wiedziałem :oops: Dopiero ASO mnie uświadomiło... :mad2: Ale na szczęście w compakcie jakoś się zbiera :wink:
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero tydzien temu byl sproawdzony z niemiec. Ale spoko bede zmienial silnik na 3 litrowego diesela. Nie bede kupowal po kolei tych czesci, aby zmienic silnik, ale bede sprowadzal auto z angli po kasacji, tylko caly uklad jezdny bedzie sprawny i wtedy bede przekladal, bo mam od tego odpowiednich ludzi. Jak bede to robil to postaram sie w miare wszystko szczegolowo zapisac i porobic zdjecia i umieszcze na forum zmiane silnika benz na diesela z kosztorysem. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wklep 7 ostatnich numerów VIN`u na te strony będziesz wiedział (a i ja z Ciekawości) z jakim silnikiem auto wyjechało z fabryki:

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

http://www.e34.de/vin/index.php

 

Co do 3.0d był taki swap (był bo już nie ma) ale w E36 i to tam miało sens bo ten silnik nie wychodził w tej pace a na dodatek to było coupe.

U Ciebie taniej i lepiej byłoby po prostu kupić e46 3.0d, no chyba że nie chcesz sprzedawać obecnego z jakiś tam powodów. Ale do przekładania będzie trochę rzeczy: włącznie z zegarami, dyfrem, zawiecha, hamulce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!! zrobili przekret niezmiemski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wpisalem ten vip i sie okazalo, ze to jest 316i a w dowodzie mam 320!!!

 

Ale jestem wsciekly!! dzisiaj jade do tego faceta co kupilem auto, albo oddadza mi kase, ale niech wstawia mi ten 2.0 benz na wlasny koszt tak jak jest w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku oddawaj to czym prędzien nie ma tam że wstawią 2 litry niewiadomo czy ona nie jest przeszczepiona masz prawo oddać jak cię oszukali nawet się nie zastanawiaj :duh:

 

Nic nie przeszczepiona tylko to jest 316i 1.9 a ktoś pewnie pozmieniał w papierach i na klapie oznaczenie na 320 bo pojemność się na oko zgodzi i laik sie nie połapie :x Lub gdzieś przy przerejestrowaniu sie walneli ale wątpie. Jakby to była 320 przeszczepiona na 1.9 to pojemność w cm się nie zgodziła a tak jest oki. Napisz czy udało się wyjaśnić sprawę. Oby pozytywnie.

P.S. Ja już się raz na handlarzu naciołem... Miał być golfik IV GTI TDI150PS ale przekręt też dobry. Auto spadło ze skarpy a koleś zrobił mu zawias że niby tylko po bokach obity. Zawias z losowo wybranych modeli i wogóle full niezgodności.. A niby tylko z zewnątrz poobijany :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektt przeslij jak mozesz numer VIN, sprawdze go w katalogach bmw co to za model i jaki powinien mieć silnik, jak chcesz oczywiście

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NIeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!! zrobili przekret niezmiemski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wpisalem ten vip i sie okazalo, ze to jest 316i a w dowodzie mam 320!!!

 

Ale jestem wsciekly!! dzisiaj jade do tego faceta co kupilem auto, albo oddadza mi kase, ale niech wstawia mi ten 2.0 benz na wlasny koszt tak jak jest w dowodzie.

 

 

Czytajcie trochę te posty uważniej a najlepiej cały topic od początku do końca :?

Edytowane przez tudm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zajrzałem na forum, ale odrazu podaje dane wg. TIS:

SERIES:E46

MODEL: 316i SAL

YEAR: 2000

MOTOR: M43TU

GEAR BOX: MECH

POWER:

a) 87 kW 180 Nm/ 3900 rpm Upper power stage

b) 77 kW 165Nm/2500 rpm Lower power stage

jesli chodzi o pojemność to: 1895 ccm

No jeszcze ilość oleju 4 litry i takie tam

tak podaje to katalog fabryczny TIS

hm..bardzo mi przykro Projektt, lae naprawde ten wóz ma 105 KM, a znaczek na klapie ktoś poprostu przykleił jaki chciał, jeśli dogadywales sie na sprowadzenie 2,0 litrai mówileś (albo sprowadzający/sprzedający mowił) o mocy ok 150 kucyków to zrobił Ci niestety ktoś w bambus, tego sie w zasadzie nie da chyba sprawdzic "na oko" ile taki silnik ma mocy, chyba że to jest jeszcze inny przewał, ze w papierach masz wiecej mocy niż pod maska?

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś w stanie wyjaśnic dlaczego BMW czasem zrywa z zasadą oznaczania modelu wg. pojemności silnika? Dlaczego są 323 z silnikiem 2,5l albo 523 z silnikiem 2,5 litra?Czy ma to związek z moca??

 

Marketing, a poza tym odróżnienie silnika 2,5l o mocy 192KM i 170KM.

Zobacz, kiedy były 523, między jakimi modelami i zastanów się, dlaczego marketingowcy BMW tak postąpili...

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.