Skocz do zawartości

[e46] 318d z wtryskami i ECU od 320d.


dxtr71

Rekomendowane odpowiedzi

Mosiezna powiadasz wzmacniane? Uwazales na fizyce kolego? Od kiedy mosiadzem sie wzmacnia, jak mosiadz jest bardziej miekki od stali.

Moze jeszcze kute sa i wzmacniane powloka tytanowa?

 

Powiem Ci, ze takie sa mocne, ze znajomemu jak lal wtrysk to tlok sie jeden wypalil a drugi popekal.

 

Ja nie wiem co chcesz powiedziec, ale dziekuje za taka rade nie bedaca rada. Chce skonczyc zabawe na eco tunningu, jak napisalem a do tego moje tloki mi wystarcza :). Poki co mam tyle ile sie chipem robi z 318d (moze ciutke wiecej) i nikomu tloki jeszcze od tego nie pekly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mosiezna powiadasz wzmacniane? Uwazales na fizyce kolego? Od kiedy mosiadzem sie wzmacnia, jak mosiadz jest bardziej miekki od stali.

Moze jeszcze kute sa i wzmacniane powloka tytanowa?

 

Powiem Ci, ze takie sa mocne, ze znajomemu jak lal wtrysk to tlok sie jeden wypalil a drugi popekal.

 

Ja nie wiem co chcesz powiedziec, ale dziekuje za taka rade nie bedaca rada. Chce skonczyc zabawe na eco tunningu, jak napisalem a do tego moje tloki mi wystarcza :). Poki co mam tyle ile sie chipem robi z 318d (moze ciutke wiecej) i nikomu tloki jeszcze od tego nie pekly.

 

O przepraszam ze sie wtracilem do tematu.

Po odpowiedzi widze ze Ty z mechanika masz tyle samo wspolnego co ja z fizyka :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lał wtrysk to nawet tłok z F1 popłynie. Co innego temperatura topnienia co innego wytrzymałość na obciążenia.

Powodzenia i czekam na wykres z hamowni. BO zawsze fascynowały mnie prace z mało rozwojowymi jednostkami

 

Rozwojowa to taka z F1 jak rozumiem?

Jak mozna malym kosztem podciagnac troche kucy to nie wiem, czemu mialbym tego nie robic.

Pomysl logiczne - wymieniasz sprzeglo, wsadzisz taki badziew jak miales 228mm, czy w tej samej cenie 240mm?

 

Ja nie wiem skad w ludziach tyle zawisci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lał wtrysk to nawet tłok z F1 popłynie. Co innego temperatura topnienia co innego wytrzymałość na obciążenia.

Powodzenia i czekam na wykres z hamowni. BO zawsze fascynowały mnie prace z mało rozwojowymi jednostkami

 

Rozwojowa to taka z F1 jak rozumiem?

Jak mozna malym kosztem podciagnac troche kucy to nie wiem, czemu mialbym tego nie robic.

Pomysl logiczne - wymieniasz sprzeglo, wsadzisz taki badziew jak miales 228mm, czy w tej samej cenie 240mm?

 

Ja nie wiem skad w ludziach tyle zawisci.

 

Właśnie, więcej luzu Koledzy :) Jakby to napisać... "Kultura tuningowa" na forach BMW jeszcze nie jest taka jak na VAG, ale możemy to zmienić i cieszyć się z zajawek innych użytkowników, czego sobie i Wam życzę :cool2:

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlatego trzeba robić swoje i nie patrzeć na innych , jak coś nie wyjdzie trudno ... Każdemu życzę udanych projektów ..

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej luzu panowie. Napisałem, że mało rozwojowa, bo taka dla mnie jest. Tak samo jak mój m57, w którym nic poza programem nic opłaca się robić. Rozwojowe jest M57N.

Co nie znaczy, że nie kibicuje i nie życzę powodzenia w osiąganiu większych mocy.

Nie spinać się tak :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest taka argumentacja, ze wpadnie ktos z SX silnikiem i Ci powie, ze rozwojowe tylko M3.

Nie wiem czemu twoj silnik jest malo rozwojowy niby. Jakbys mial wymieniac wtryski to oplaca Ci sie kupic komplet wydajniejszych, trubo od E60 i duzo nie ustapisz M57N. Kwestia pokombinowac.

 

Zywym dowodem na to, ze sie wszystko da, jak sie chce, jest "nierozwojowe" M47 ze stajni TC.

Wcale nie robione jakims kosmicznym kosztem, tylko pasja i szczerymi checiami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zalozone turbo od 320d M47N (choc marzy mi sie wciaz GTB). Wlasciwie plug and play, wszystko pasuje jak ulal.

Jak ogarne pare tematow pobocznych, jak malowanie listw wnetrza, to postaram sie zhamowac auto dla wlasnej wiedzy.

 

W porownaniu do seryjnego 320d, jest bardzo dobrze. Ocena subiektywna bo nie mam wykresu w lapie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 320d M47N 2002r. Skrzynia 5 bieg (numer masz w realoem). Wal tez od tego auta z jedna podporwa (numer realoem). Zestaw sprzegla byl ze skrzynia LUKa. Standardowy do 5 biegowej skrzyni na ta mniejsza ilosc zebow.

 

Nie kupowalem w ASO wiec Ci numerow nie podam. Jakbym mial wszystko kupic w ASO to bym zmienil auto.

 

Ale z tego co wiem, 6 bieg tak samo pasuje bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.