Skocz do zawartości

330d/xd - największy zasięg na baku


tas23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy możecie napisać jaki największy zasięg osiągnęliście na pełnym baku?

 

Mi do tej pory udało się przejechać najwięcej 625km i zabrakło mi paliwa (a właściwie żonie, myślała, że na rezerwie zrobi 100km...).

Na razie za mną tylko 3 tankowania, więc wynik nie jest wymierny, ale średni zasięg z nich to 581km... Kurde trochę mało, ale wszystko w Warszawie, na krótkich dystansach.

Kto z Was robi więcej? Podajcie też dla pewności ile z tego było na trasie, a ile w mieście. Może fajne zestawienie nam wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w normie. Nawet (zaniżone zazwyczaj) informacje producenta podają spalanie w cyklu miejskim dla 330xd na poziomie 1o litrów.

Czyli 630 km na pełnym baku do skończenia paliwa. Do tego dodaj niską temperaturę otoczenia i niedogrzany silnik (krótkie odcinki) i już wszystko wiadomo.

 

Temat o spalaniu ma 60 stron, nie ma sensu tworzyć tutaj nowej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkinj sobie na spalanie mojej 330d. Link do motostat w moim podpisie.

Twoje spalanie jak na warszawe i napęd na 4 koła jak najbardziej w normie.

Spalanie zależy od kierowcy i tego gdzie jeździ.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 750 km na 55 litrach paliwa, to 7,3 ltr na setkę, czyli 2 litry mniej, niż podaje instrukcja. Z tego wynika, że w mieszanym musi palić ok. 5, a w trasie jakieś 3,5. Zazdroszczę takiego spalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miescie nie jezdze bo mieszkam na wsi wiec jazde mozna uznac za srednio mieszana ale ja na full baku robie okolo 850-900km. na trasie przy predkosci do 110km wychodzi 5,1l sprawdzane nie raz. a tutaj po wsi jak jezdze to max do 7l przy zróznicowanej jezdzie.

2,0d 136km raz udało mi sie na baku zrobic 1080km ale to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 750 km na 55 litrach paliwa, to 7,3 ltr na setkę, czyli 2 litry mniej, niż podaje instrukcja. Z tego wynika, że w mieszanym musi palić ok. 5, a w trasie jakieś 3,5. Zazdroszczę takiego spalania.

W trasie koło 5,5 litra.I przestań czytać instrukcję obsługi tylko zacznij sam kombinować jak obsłużyć swój samochód :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinuję od 3 tygodni (od tylu posiadam moje pierwsze auto) i nic.

Napisz do Bawarii, zawsze zaniżają spalanie katalogowe, a tu się okazuje, że jeszcze można 2 litry zejść. Jak dla mnie powinni się zrzucić na jakąś nagrodę za pokazanie im nowej drogi życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinuję od 3 tygodni (od tylu posiadam moje pierwsze auto) i nic.

Napisz do Bawarii, zawsze zaniżają spalanie katalogowe, a tu się okazuje, że jeszcze można 2 litry zejść. Jak dla mnie powinni się zrzucić na jakąś nagrodę za pokazanie im nowej drogi życia.

Człowieku jak masz jakieś ciężkie dni to się zamknij w ciemnym pomieszczeniu a nie piszesz o pierdołach.Daj na luz.Jak nie umiesz śmigać oszczędnie to i 12 ci spali.Mam do roboty 15 km.Bez korków,kilka postojów na światłach i tak wychodzi.Jak ci dużo pali to zmień przepływkę albo zacznij śmigać komunikacją miejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 kilometrów. Hmm, spore miasto.

Ty mnie dzieciaku nie będziesz uczył o przepływkach, bo za mały jesteś do tego.

Zalej raz do pełna, a nie pobożne życzenia z kompa odczytane :duh:

Z kim by nie rozmawiał, to każdemu 330d pali jakieś 9 litrów w mieście. Ale zawsze zdarzy się marzyciel. A przepraszam, znawca techniki jazdy autem :cool2:

Przypomina mi się ten cwaniak ostatnio co tu cuda pisał, a okazało się, że po obwodnicy śmiga. A skoro obwodnica jest w obrębie miasta, to spalanie w mieście 7 ltr.

Bez odbioru.

Edytowane przez zielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinuję od 3 tygodni (od tylu posiadam moje pierwsze auto) i nic.

Napisz do Bawarii, zawsze zaniżają spalanie katalogowe, a tu się okazuje, że jeszcze można 2 litry zejść. Jak dla mnie powinni się zrzucić na jakąś nagrodę za pokazanie im nowej drogi życia.

 

A ja miałem 9 róznych BMW i nigdy spalanie nie przekroczyło danych z Bawarii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie starszy ciężka noga u pana a jeszcze cięższy styl myślenia nie masz 330d to zamilcz i się nie odzywaj.Jakbyś miał to mógłbyś się wypowiedzieć.Kończę głupią rozmowę z tobą bo patrzę,że zaczyna się tu jakaś wojna użytkownika 330d z kimś kto takiego nie tankuje.Pozdrawiam wszystkich teoretyków :lol: :lol: :lol: Narka dziadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie czytam dokładnie. Najpierw podajesz spalanie po mieście, a potem demaskujesz sam siebie, mówiąc, że jeździsz do pracy 15 kilometrów w jedną stronę. Po mieście to jakieś 30-40 skrzyżowań ze światłami :duh: A twoje kilka skrzyżowań to nic innego, jak wyjazd z miasta i potem długa prosta (lub odwrotnie). A to jest cykl mieszany. Nie mierz nas swoją miarą i nie rób z nas idiotów. Ściemniać trzeba umieć. Trzeba było napisać, że masz spalanie w mieszanym 7,3 litra i nikt by się nie czepiał.

 

A co do wojny, to wybacz, ale nie jesteś dla mnie przeciwnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl co chcesz, pomyśl też o wszystkich właścicielach 330d, którzy śmieją się z twoich pierdół.

Najpierw miałeś "kilka postojów na światłach", a teraz jakieś krzywe doszły. Przestań się motać i trzymaj się jakiejś jednej wersji. Zamiast przyznać się do tych 15 kilometrów, dalej ciśniesz, jak zadowolone z siebie dziecko. Lubisz się ośmieszać, twoja sprawa. Obrażając mnie, tego nie zmienisz. Tak świat nie działa, kiedyś to zrozumiesz. Pozdro dla krzywych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne zdemaskowałeś mnie jestem oszustem.Jak z tym żyć?Teraz muszę zmienić forum.Na samym początku napisałem że po zatankowaniu pełnego baku śmigam i przy wyskoczeniu na liczniku 750 km.zapala mi się rezerwa.Jak myślisz czemu miałbym pisać nieprawdę?To jest mój ostatni post skierowany do ciebie.Ogarnij się i nie szukaj dziury w całym.Przestań prowadzić jakieś śledztwo z kalkulatorem,bo ludzie będą się bać pisać na forum przez ciebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie będą się bać pisać na forum przez ciebie

Jeśli mają pisać tak:

 

zamknij w ciemnym pomieszczeniu

zacznij śmigać komunikacją miejską

zamilcz i się nie odzywaj

są ludzie i taborety

skończ tą gadkę

ogarnij się

 

to straty nie będzie.

 

Do autora - jak pisałem wyżej i koledzy potwierdzili, twoje spalanie jest normalne dla xd, tym bardziej, że temperaura otoczenia spada. Dla świętego spokoju można zrobić diagnostykę, jak będziesz na Pomorzu, to u mnie live data i co tam będziesz chciał, masz za darmo. To w ramach zadoścuczynienia z mojej strony za zaśmiecanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako weteran trzy litrowego diesla podaję średnie spalanie w cyklu mieszanym według BC jakie miałem:

330d 2001 M57 184KM - 8,1

330d 2004 M57N 204KM - 7,3

330xd 2006 M57N2 231KM - 9,0

 

w xd poszło do góry, mimo nowszego konstrukcyjnie i teoretycznie oszczędniejszego silnika. przy aktualnej porze roku w samym mieście z trudem zamyka się w 11 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego początku kiedy kupiłem e46 330xd manual 5b, prowadzę statystyki spalania. Każde tankowanie miałem na tej samej stacji w Płocku i za każdym razem "pod korek". W poniższym zstawieniu typowego miasta jest około 20%, typowe trasy około 20% a reszta 60% to cykl mieszany. Cena paliwa zaznaczona na pomarańczowo to Diesel Gold (nie zauważyłem różnicy w spalaniu w porównaniu do zwykłego ON)

 

http://imageshack.us/a/img203/938/statystykigp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.