Skocz do zawartości

zmiana koloru podświetlenia panelu klimatronika


paulaa272

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym zmienić oświetlenie klimatronika tak jak w temacie, więc w związku z tym pytanie brzmi: czy jest to możliwe? Jeśli tak to jakie lampeczki zakupić? interesuje mnie kolor więc jaki to będzie typ żaróweczki. Z góry dziekuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci sie klimatronic to proponuje i zegary i wszystko inne by gralo kolorystycznie :wink:

Ale po co Ci to :think:

Osobiscie-beznadzieja

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak rozbierałem radio to tam jest wyświetlacz na tej samej zasadzie co wszystkie w e39. Do podświetlenia służą diody wlutowane w płytkę, niestety nie wiem czy są barwione. Samym przewodnikiem strumienia świetlnego jest z kolei półprzezroczysta plastikowa płytka, która u mnie była w kolorze bursztynowym bo takie mam podświetlenie. Teoretycznie więc jeśli zastosowane diody mają barwę białą to wymiana ori półprzezroczystej płytki na taką o innej barwie powinna załatwić sprawę. Ewentualnie jeśli diody święcą pod kolor podświetlenia dodatkowo wzmacniając efekt można pobawić się w dobór tej płytki na zasadach mieszania barw. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.dtmpower.net/forum/attachments/australia/27838d1114436869-custom-interior-led-conversion-blue-3.jpg

 

Jak widać da się zrobić, ale zapewne trzeba po kolei wszystkie diody wywalić i przylutować w nowym kolorze.. masakra, przynajmniej w przypadku zegarów, tam cokolwiek zrobić nie uszkadzając czegoś przy okazji to mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bursztynowy pasuje, lubię ta barwę a z moim szwagrem zmienialiśmy całe podswietlenie w jego E60 na biały zimny kolor, przelutować trzeba było wszystkie diody, kupa rozbierania, troche tego było nie ukrywam ale efekt naprawdę piorunujący - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moim szwagrem zmienialiśmy całe podswietlenie w jego E60 na biały zimny kolor

 

no właśnie jak piszesz zimny kolor, podobnie jak na zdjęciu nieco wyżej - taki trochę odpychający i bez życia :nienie: jak dla mnie tylko miły dla oka oryginał bursztynowy :cool2:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.