Skocz do zawartości

e36 compact - Opinie i informacje


B.Obama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak w skrócie: Właśnie sprzedałem swoje autko i planuję zakup nowego.

Strasznie podoba mi się e36compact, tylko nigdy nie miałem okazji nawet w nim siedzieć : :) .

Mam 29 lat i planuję zakup zadbanego egzemplarza ( zero przeróbek - oryginał) najwyżej fabryczny m-pakiet . Najprwdopodobniej będę przywoził z Niemiec.

Do wydania mam 9000 (max 100tyś, ale to musiałbym się już zmieścić w tej kwocie z opłatami.

 

Jak jakościowo prezentuje się kokpit w E36 compact (spasowanie i jakość materiału) ? Czy doruwnuje temu w standardowej E36 ?

Bardzo ważne jest dla mnie aby samochód był dobrze zabezpieczony przed korozją (blachy-podłoga).

Ostatnio miałem perełkę, Golf III GTI 20 Jahre . Wszystko było perfekt dopuki nie zajrzałem pod spód i zdjąłem nakładki na progi (zgroza) .

Wiem że Audi A4 jest dobre pod tym względem, a jak to jest w E36 ? Bo z tego co tam mi się obiło o uszy, to jest gorzej niż w Audi.

W grę wchodzi silnik benzynowy 1,6 , jak przedstawia się spalanie i jego eksploatacja ?

 

No i na koniec.

Czy jest to dobry wybór na samochód, który ma być u mnie przez lata który będzie mi wiernie służył, a i ja zawsze o niego zadbam .

O czym możecie wspomnieć z własnego doświadczenia z E36 COMPACT, jakieś wskazówki ?

 

Czy za tą kwotę kupię egzemplarz nie wymagający większych inwestycji ?

 

 

Najbardziej chciałbym trafić coś w tym stylu, z tą kierownicą i tapicerką :D Ale wiadomo że na rynku wturnym wybór jest ograniczony

 

http://moto.allegro.pl/bmw-316i-102km-m-pakiet-perelka-z-niemiec-compact-2798583726.html

Edytowane przez B.Obama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 - ani oszczędny, ani tymbardziej dynamiczny.

 

No to może powiedziałbyś coś więcej. Dorzadził .

 

 

Ten z aukcji ma przepięknie umyty i wyplakowany silnik. Żałosne.

Myślisz że ja się wczoraj urodziłem ?? :duh:

Tą aukcje pokazałem tylko po to żeby pokazać na jaim wyposażeniu(tapicerce) mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kokpit, to wykonanie jest całkiem dobre tzn. nie trzeszczy na wybojach. Niestety nie jest to kokpit taki jak w sedanie, coupe czy kombi. Deska rozdzielcza pochodzi z poprzedniej generacji E30, przez co może wydawać się przestarzała. Aczkolwiek jest wykonana przejrzyście i wszystko jest na swoim miejscu.

Zabezpieczenie przed korozją, nie jest źle, lecz u mnie na progach pojawiły się bąble (na szczęście niewiele), czyli ruda już czeka żeby wyjść :| . Pamiętaj, że Audi cynkuje blachy, przez co u nich zabezpieczenie przed korozją jest bardzo dobre, powiedziałbym najlepsze na rynku.

Silnik 1.6, 3 lata używam compacta z takim silnikiem. Przebieg 300 tys. KM, zero problemów. Wszystko sprowadza się do regularnych wymian oleju i filtrów. Silnik wciąż pracuje cicho i nie dymi. Spalanie w trasie to 6-7 litrów przy jeździe z prędkością 90-110 km/h. W mieście nie mierzone, ale też nie jest duże. Może nie jest to demon prędkości, ale do spokojnej, oszczędnej jazdy wystarczy. Najważniejsze to trafić na taki nie zajechany, ponieważ wtedy odwdzięczy się bezawaryjną pracą.

Tak jak wyżej napisałem, gdy trafisz na zadbany, nie zajechany egzemplarz i będziesz o niego dbał, to będziesz jeździł i jeździł. Pamiętaj żeby kupić samochód z silnikiem M43 (po 1994 roku) ponieważ były w nich stosowane łańcuchy rozrządu, przez co eksploatacja jest tańsza i nie martwisz się, że pasek pęknie :D . Za tą kwotę powinieneś znaleźć porządnego compacta. Jeżeli chcesz szukać w Niemczech to polecam Ci stronę http://www.mobile.eu, tam jest dużo ciekawych egzemplarzy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij pod auto w okolicach baku (mocowania tylnej belki i miejsce gdzie idą przewody hamulcowe). Popatrz na błotniki i ich mocowanie do grila. Zobacz pod korki lewarka. Co do wnętrza: atrapa poduszki pasażera jest nieraz zniekształcona od słońca, to nie występuje w jażdym aucie. Innych wad nie zauważyłem. Kup auto z klimatyzacją bo większość aut jest czarna w środku i szybko się nagrzewa. Silnik 1.6 pali we Wrocławiu 10l przy normalnej i dość dynamicznej jeździe, nie miałem nigdy problemów z samym silnikiem. Trzeba skontrolować kruciec z tyłu silnika i chłodnicę. Motor m43 o pojemności 1.9 ma trochę lepszą kulturę pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kokpit, to wykonanie jest całkiem dobre tzn. nie trzeszczy na wybojach. Niestety nie jest to kokpit taki jak w sedanie, coupe czy kombi. Deska rozdzielcza pochodzi z poprzedniej generacji E30, przez co może wydawać się przestarzała.

 

Własnie dlatego tak mi się podoba compact, za tą nietypową deskę rozdzielczą (mnie osobiście się bardzo podoba) i za budę.

 

Nawet trochę się zdziwiłem że zadbaną e36 można kupić za nieduże pieniądze.

Czasmi za starsze Golfy III więcej sobie życzą , i to mnie trochę zastanowiło. :shock: :?: Czy coś stoi za takim stanem żeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie e36 to w większości zajechane egzemplarze. Doprowadzenie ich do stanu używalności jest w większości niemożliwe, są po bardzo poważnych wypadkach. Powód nr 2: w pl utarło się, że vw/audi to coś lepszego a więc musi być droższe, tylko rzeczywistość jest zupełnie inna. Patrz na stan blach i silnika, przebieg zostaw na koniec. Co do wnętrza to ma swój klimat, wszystko jest na swoim miejscu. Wsiądziesz, przejedziesz się i będziesz chciał kupić. Więc nie napalaj się na pierwszy lepszy samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie i dobrze go sprawdź na warsztacie bo e36 jest stosunkowo nie drogim samochodem z napędem rwd i przeważnie kupują go do zabaw później wymienią parę plastików,listw i udają że jeżdżone przez kobietę itd i wystawiają za większe pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem m43b16 compact (zero awarii) teraz robię bardzo duże przebiegi też compactem m44b19, czyli 1.8ti i różnica w spalaniu minimalna a osiągi zdecydowanie lepsze i przede wszystkim wyposażenie wersji ti fajne, klima, grzane fotele,szukaj najlepiej wersji mpakiet zgodnie z nr vin z ostatnich lat produkcji i najlepiej z forum od kogoś, kto kupił dobry egz. , włożył w niego masę pracy i kasy...poniżej 10tys kupisz dobry egz. w polsce, nie kupuj od turka w niemczech ani w polskim komisie, bo będzie to na 99% złom...

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cóż co do E36 compact .

 

Co do silnika m43 1.6 - co do bezawarynjości to tak 1,5 roku jazdy - bez awarii (wymieniłem tylko termostat i olej regularnie , więcej nic)

Przy 244 tys pękł łańcuch rozrządu , co oczywiście uśmierciło moją bemkę .

 

Więc przestroga jest taka - wymieniać łańcuch przy dużych przebiegach!

Do 180tys miałem przebieg udokumentowany . Kupiłem z przebiegiem 222 tys . Od ostatniego wpisu do 222 minęło ponad 1,5 roku , czyli moje 244 realne. Rocznik 97'

 

Nie jestem mechanikiem , ale najpierw spaliło mi się sprzęgło dojechałem 2 km i koniec ...

Sprzęgło spaliłem przez głupotę - holowanie innego samochodu w takich warunkach pogodowych! Co ciekawe wcześniej sprzęgło nie miało objawów "kończenia sie"

 

Wspomnę jeszcze o spalaniu :

 

Realne 7,5 - przy normalnej jeździe .

Nigdy jakoś specjalnie nie wariowałem ani nie poruszam się w wielkich aglomeracjach - więc 8,5 chyba nie przekroczyłem .

 

Co do dynamiki tego silnika - mój egzemplarz silnika wydawał się igłą i to szło (jak na 1.6)

na pewno lepiej od 1.6 z grupy vw (albo jeździłem dojechanymi 1.6 z tych marek).

 

Zawieszenie ? u mnie było autko lekko obniżone , ale przez 1,5 roku brak widocznych elementów zużycia zawieszenia (a nie wiem kiedy autko miało wcześniej robione)

 

Minusy ?

 

- u mnie lekkie skrzypienie było słychać .

- awaryjne podnośniki szyb ( ja wymieniałem , koszt części jak i wymiana tanie)

- spore jednak spalanie .

 

Jak ktoś mało jeździ to warto ... jak dużo to nie (spalanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1.6 - ani oszczędny, ani tymbardziej dynamiczny.

 

No to może powiedziałbyś coś więcej. Dorzadził .

 

 

Ten z aukcji ma przepięknie umyty i wyplakowany silnik. Żałosne.

Myślisz że ja się wczoraj urodziłem ?? :duh:

Tą aukcje pokazałem tylko po to żeby pokazać na jaim wyposażeniu(tapicerce) mi zależy.

 

Jesli szukasz e36 compact - i masz do wydania 9-10 tys zł - to szukaj najlepiej takiego z silnikiem 1,9 o mocy 105 koni. Bardzo trwała i elastyczna jednostka, duzo lepsza niz starsze 1.6. Compacty z tymi silnikami były produkowane do 2000 roku.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.