Skocz do zawartości

[E46] Bagażnik z pilota


przemas073

Rekomendowane odpowiedzi

Temat bardzo ciekawy... Sam się zastanawiałem nad tym... W końcu dobre było by to zabezpieczenie, gdyby po odpaleniu auta, nie można otworzyć bagażnika. Ale u mnie raz się otwiera, a raz nie... i to niezależnie od tego czy silnik jest włączony...
Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez ba­rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie normalnie otwierasz przyciskiem w klapie

 

Otwierasz w momencie kiedy silnik jest uruchomiony?

 

Sprawdź w jakiej pozycji masz przekręcony zamek w klapie bagażnika bo od tego zależy czy możesz otworzyć ją ręcznie czy tylko z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie raz się otwiera, a raz nie... i to niezależnie od tego czy silnik jest włączony...

 

Latem miałem ten sam problem. Występował sporadycznie ale później parę razy nawet nie dało się otworzyć z pilota. Z czasem doszło do tego to, że chwilę po włączeniu auta bagażnik czasem sam się otwierał, co jest bardzo dziwne bo wskazywałoby na usterkę elektroniki typu jakiś moduł komfortu czy co tam jest ale z kolei jak nie dało się przyciskiem w klapie to na 90% przypadków z pilota otwierał. Do tego kiedy nie było podawane napięcie na zamek (nie otwierał się) poruszanie klapą w tą i powrotem pomagało. Badałem kable w gumowej rurce do klapy, stycznik w klapie, zamek i kable w samej klapie wszystko OK. 3 razy podchodziłem do tematu i nic nie wskórałem bo raz działało raz nie i nie dało się nic ustalić. Stwierdziłem że poczekam aż coś się rozleci całkiem i wtedy znajdę przyczynę ale od 3 miesięcy problem nie powtórzył się ani razu. Temat-zagadka dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Dręczy mnie jedna kwestia. Mianowicie czy jedynym wyjściem na otwarcie bagażnika przy uruchomionym silniku jest wyłączenie go i naciśnięcie przycisku na pilocie?

:mad2:

W coupe otworzysz bagaznik naciskajac przycisk blokady drzwi. A czy w sedanie jest tak samo, nie wiem.

Zalezy jeszcze jak masz skonfigurowany centralny zamek, jesli dwuetapowo, to nawet z przycisku w klapie nie moge otworzyc bagaznika jesli nie sa odblokowane wszystkie drzwi.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną rolę odgrywa pozycja zamka bagażnika w klapie jak wspominał guzior2. Otwór zamka w pozycji pionowej.

W tej chwili bagażnik otwieram przy włączonym silniku wduszając przycisk ryglowania drzwi. Jeżeli nawet drzwi kierowcy są odryglowane, aby otworzyć bagażnik muszę odryglować wszystkie drzwi.

 

Reasumując - problem rozwiązany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik normalnie otwarty jest w momencie kiedy na pilocie otwierasz wszystkie drzwi czyli naciśniecię na pilocie strzałki dwa razy wtedy bagażnik można otworzyć za pomocą przycisku w tylnej klapie gdy bagażnik się nie otwiera znaczy że nie działa Ci ten przycisk w listtwie oświetleniowej bagażnika miałem ten sam problem gdyż otwierałem bagażnik tylko za pomocą pilota i przycisku który go otwierał całkowicie, problem się rozwiąże gdy wymienisz listwe podświetleniową tablicy rejestracyjnej w której to zamontowany jest guzik otwierania bagażnika. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę... Może nigdy nie zwróciłem przez ponad 2 lata, ale wydawało mi się, że zawsze jak raz kliknę, to wszystkie drzwi mi się otwierają..
Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez ba­rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę... Może nigdy nie zwróciłem przez ponad 2 lata, ale wydawało mi się, że zawsze jak raz kliknę, to wszystkie drzwi mi się otwierają..

 

Taką opcję zamawia się w ASO przy zakupie lub w trakcie eksploatacji (nie wiem czy poza ASO można sobie coś takiego zaprogramować).

Po prostu opcja dodatkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. U mnie coś żadna metoda z powyższych nie działa.

Mam odpalony silnik i chce się dostać do bagażnika. Przycisk na klapie jest w pozycji pionowej, ale i tak nie mogę wcisnąć tego kółka, żeby klapę otworzyć manualnie. Takie wrażenie sprawia jakby w ogóle nie był wciskany.

Wciskam na pilocie, który jest w stacyjce przycisk bagażnika i nic się nie dzieje

Wciskam na pilocie, który jest w stacyjce kilkar raz przycisk od otwierania drzwi i też nic

Wciskam na kokpicie przycisk zamykania drzwi. One się zamykają i potem otwierają, ale bagażnik nie.

 

 

E46 320d polift. Jakieś pomysły co tu zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Tak, już ktoś wcześniej napisał, ja podsumuję:

1)klapy z pilota który znajduje się w stacyjce nie otworzysz,

2)aby manualnie otworzyć (na włączonym , jak i zgaszonym silniku- ale tylko przy otwartym centralnym) wymień listwę podświetleniową (w compakcie na 100% są te same co w sedanie, nie wiem jak z coupe), w której znajduje się moduł i pewnie Ci się wysypał. Miałem tak samo i widziałem inne E46 z tym samym problemem.

 

w twoim przypadku klapę otworzysz tylko na zgaszonym silniku z pilota i niezależnie czy drzwi będą zamknięte czy otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. najlepiej znaleźć w kolorze nadwozia niż inny i lakierować -rzecz jasna. Nie powinieneś mieć z tym problemu raczej, choć zależy jaki masz kolor. tą listwę zmienia się w ciąg 2 minut więc zawsze można sprawdzić na miejscu czy "nowa" działa. i prawdopodobnie jest taka sama w touring, sedan, coupe, compakt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.