Skocz do zawartości

[e60] iPhone / USB / Magazyn na płytki


Pawel_jaw

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej e60 posiadam zmieniarkę płyt CD w schowku, jednak bez magazynku - mogę go dokupić i wszystko będzie funkcjonować. Tak po prostu mam wyposażone auto - gotowa instalacja zmieniarki płyt CD. Z tego co się orientowałem, magazynek można kupić w okolicy 300zł. Czytałem, że nie wszystkie magazynki na płyty są dobre, trzeba szukac konkretnego modelu - ktoś pamięta jaki to był i mógłby wspomóc numerem części?

Pytanie rozwinę o kwestię mp3 - czy ze zmieniarki będzie możliwy odczyt plików mp3? Muzyki słucham z Audio, ale audiobooki mogą iść z mp3 i to byłaby świetna opcja. Posiadam navi professional z systemem audio HiFi.

 

 

Kolejna alternatywa to instalacja swapa do mojego iPhonea w podłokietniku. Irytowałoby mnie podpinanie go i odpinanie za każdym razem jak wchodzę i wychodzę z samochodu :/. Tym bardziej, że mam natywny zestaw głośnomówiący, co wykorzystuję wrzucając iPhonea do torby i do bagażnika aby nie kusiło mnie czytanie SMSów / maili podczas prowadzenia samochodu. BT spokojnie daję radę : ). Czy jest możliwość ć transmisji tej muzyki / audiobooka po BT, ale nawigując iDrive?

 

 

Ostatnia opcja to odczytywanie z USB. Mój samochód nie ma takiego portu, chyba że jest gdzieś on zaszyty w dziwnym miejscu i ja go nie widzę? Natomiast korzystanie z pojemnego pendrive'a brzmi świetnie, właśnie ze względu na Audiobooki. Muzykę preferuję z kompaktu. Jeśli auto natywnie nie posiada takiego modułu, czy można go dołożyć z org. pakietu akcesoriów BMW czy też innych producentów nie robiąc rzeźby w samochodzie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Proponuje ci inne rozwiazanie dot musyki. Poszukaj urzadzenia o nazwie iPhone interface. Produkcja Alpine wpinane jako p&p w miejse zmieniarki, sterowanie z iDrive'a - ten sam produkt wystepuje jako akcesoria do Mini. Mi udalo sie kupic cos takiego za 200 PLN. Do tego kup uzywanego iPoda i wgraj sobie muzyke. A telefon moze zostac w bagazniku. Twoj system moze ale nie musi odtwarzac plikow mp3 - czasami trzeba o dokodowac ale jesli masz 2 napedy w desce to jest duza szansa ze czyta. Ze zmieniarki nie ma mozliwosci doczytu mp3 - wydaje mi sie ze tylko z napedu DVD w desce. Portu USB najpradopodobniej nie masz.

Pozdrawiam,

//M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mnow czy możesz podać model tego iPhone interface ? Zainteresowała mnie tym, sam szukam podobnego rozwiązania od dłuższego czasu, ale znalazłem tylko albo ori iPod interface który kosztuje 2,5k pln lub densiona za 1,8k pln.

Z góry dzięki,

 

Pzdr,

Ever

Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mnow - dzięki za odpowiedź! Jest to jakaś opcja, o ile można takie coś kupić do 300-500zł (zamiennik) nie robiąc rzeźby. Jeśli chodzi o wyposażenie samochodu, to jak pisałem: duża navi, wiec CD + DVD na desce. Próbowałem wypalić i odczytywać mp3, jednak coś nie szło. Nie wiem czy coś trzeba dokodować (Panowie z forum, jeśli wiecie - dajcie znać!) czy też jest to innego rodzaju problem. Kolejna sprawa nie wiem jak wypalić taką płyte, można wrzucać pliki do katalogu? CD + R czy - R (adekwatnie w przypadku DVD).

 

 

W sumie jest jedna ciekawostka, której nie zauważyłem w innych Navi profesjonalnych u e60. W Entertainment mam obok CD pozycję DVD. Jest taka... Wygaszona, ktoś wie o co chodzi? Mogę zrobić zdjęcie.

 

 

Pozdrawiam, P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP3 można aktywować w każdej navi, wymagana jest chyba tylko wersja softu świeża niż z 09/2005r, każdy kto ogarnia chociaż trochę NCS expert to zrobi. MP3 działa tylko z napędów w konsoli czyli CD i DVD,a pliki mogą być w katalogach, w idrive katalogi są widoczne i można po nich nawigować.

To że widzisz tam wygaszoną pozycje DVD oznacza tylko tyle, że w napędzie DVD nie ma włożonej płyty.

 

Inna opcja to skorzystać z wejścia AUX i odtwarzać wszystko prosto z np telefonu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

iPod interface

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NM71&mospid=48803&btnr=65_1721&hg=65&fg=95

w zalazenosci od wersji.

Podkreslam raz jeszce warto wypatrywac czesci do Mini - jest inny nr katalogowy zestawu ale w srodku znajduja sie dokladnie te same komponenty prod Alpine'a.

Pozdrawiam,

//M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a czy idzie odkodować mp3 do autka bez nawi ?? autko 03.2006

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim e61 05r tez nie ma, a przydałoby sie czasami :cry:

TC-performance Bydgoszcz - Hamownia Podwoziowa


Warsztat, chiptuning, diagnostyka, dpf off-wszystkie marki,

regeneracja vp44

regeneracja turbospreżarek

http://www.TC-PERFORMANCE.eu

https://www.facebook.com/TeCebydgoszcz


725 537 442

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUX można domontować, w radiu z tyłu są piny do podpięcia kabla.Tutaj jest schemat kabla i podłączenia http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=56009&d=1124838370. W ASO ten kabel kosztuje z tego co pamiętam ok 300zł ale można zrobić samemu albo kupić na allegro jakiś za ok 30zł. Po za tym trzeba jeszcze dokodować AUX do wyposażenia.

Też nie miałem wejścia AUX, wiec dorobiłem ale nie wiem po co bo i tak tego nie korzystam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat...

Jest adapter do Iphona wpinany w miejsce telefonu w podłokietniku i jest on nawet dostępny w bmw store za ok 250 zeta jak dobrze pamiętam ,zastanawiałem się nad zakupem ale nie wiem jak to działa,czy nadal będzie trzeba muzykę włączać jak przez AUX ?

Do tego moje AUX jest jakiś ciche co mnie troszkę wk...

Wie lub posiada ktoś z was takie cosik ?

Korzystam z wejscia ale w sumie tak jak kolega wspomniał wczesniej po jakimś czasie robi się to męczące :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dla mnie aux to lipa, potwierdzam że po pierwszym lifcie był ja mam 03.2006 i mam aux i przycisk start stop :), szukam czegoś aby lista piosenek była widoczna w idrive a takie szukanie w iphone czy innym phonie (aux) jest po prostu nie wygodne a nawet niebezpieczne ......

 

czyli najlepiej aby wpiąć to w idrive

 

czy usb w autkach po lifcie jest zintegrowane z idrive ta lista piosenek jest w menu itp .... ??

 

 

Pozdrawiam

Tomek

 

ps. usb można dołożyć ?? jaki koszt ??

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w e60 jest wyjscie AUX ?

 

witam

 

ja odnalazlem ten port dopiero po kilku miesiacach po zakupie (juz mialem doposazac :mad2: ). u mnie znajduje sie on w schowku w podlokietniku... razem z usb. nawiasem mowiac... niezle go ukryli

 

pozdrawiam

 

Jestem w podobnej sytuacji i poszukuję wygodnego sposobu odtwarzania muzyki. Moje BMW jest z początku 2006. Marzę o tym, żeby znaleźć gdzieś ukryte gniazdo USB ale jak dotąd nie znalazłem. AUX też byłoby chyba w miarę przystępnym rozwiązaniem ale nie wiedziałem dokładnie jak wygląda i gdzie szukać. Po przeczytaniu tego wątku zajrzałem w podłokietnik głębiej i pod panelem dla mocowania fabrycznego telefonu, w bocznej ściance pod odsłonięciu takiej przesłony, jest taki oto tajemniczy otwór:

 

http://zapodaj.net/6a53210cd1d9d.jpg.html

 

Co to jest? :-)

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.