Skocz do zawartości

X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA


darjez

Rekomendowane odpowiedzi

Ok.Tylko cena 1tys.zł za zebatkę to mocne przegięcie.

Za te pieniądze bez problemu można kupic nawet i dwa sprawne silniczki nastawne z cała zebatką .

Pytałem się również w różnych warsztatach ,pokazując na wzór stara zębatkę i bez problemu dorobienie takiej samej z dobrego materiału np.jak fosforobrąz kosztuje ok.100-200 zl.sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok.Tylko cena 1tys.zł za zebatkę to mocne przegięcie.

Za te pieniądze bez problemu można kupic nawet i dwa sprawne silniczki nastawne z cała zebatką .

Pytałem się również w różnych warsztatach ,pokazując na wzór stara zębatkę i bez problemu dorobienie takiej samej z dobrego materiału np.jak fosforobrąz kosztuje ok.100-200 zl.sztuka.

 

Pierre, czytaj ze zrozumieniem i przepros Szymona... W cenie montaż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie chcę nikogo zrażać wysoką ceną, wiem jedno poświęciłem na wykonanie tej zębatki 6 godzin (stawka godzinowa na frezarce 5-cio osiowej 100 PLN) moim zdaniem nie wygórowana. Doliczyć należy materiał, który w tym przypadku jest dość drogi. Do tego demontaż i montaż zębatki z ewentualną wymianą uszczelniaczy. Oczywiście mogę zejść z ceny, w przypadku wykonania kilku lub kilkunastu sztuk, wtedy czas przezbrojeń obrabiarki dzieli się na ilość wykonywanych detali. Na dzień dzisiejszy za wykonanie jednej zębatki z montażem obowiązuje aktualna cena z niewielkim rabatem. Przy zamówieniu większej ilości możemy negocjować. Klient u którego zamontowałem część był bardzo zadowolony, przejechał już 1000 km i nic się nie dzieje, a w razie czego może liczyć na ponowną naprawę.

 

P.S. Jeśli w wielu warsztatach nie ma problemu z dorobieniem podobnej zębatki z dobrego materiału i to w cenie 100-200 PLN to uważam moje ogłoszenie za nie byłe, przy takiej konkurencji nie zarobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie chcę nikogo zrażać wysoką ceną, wiem jedno poświęciłem na wykonanie tej zębatki 6 godzin (stawka godzinowa na frezarce 5-cio osiowej 100 PLN) moim zdaniem nie wygórowana. Doliczyć należy materiał, który w tym przypadku jest dość drogi. Do tego demontaż i montaż zębatki z ewentualną wymianą uszczelniaczy. Oczywiście mogę zejść z ceny, w przypadku wykonania kilku lub kilkunastu sztuk, wtedy czas przezbrojeń obrabiarki dzieli się na ilość wykonywanych detali. Na dzień dzisiejszy za wykonanie jednej zębatki z montażem obowiązuje aktualna cena z niewielkim rabatem. Przy zamówieniu większej ilości możemy negocjować. Klient u którego zamontowałem część był bardzo zadowolony, przejechał już 1000 km i nic się nie dzieje, a w razie czego może liczyć na ponowną naprawę.

 

P.S. Jeśli w wielu warsztatach nie ma problemu z dorobieniem podobnej zębatki z dobrego materiału i to w cenie 100-200 PLN to uważam moje ogłoszenie za nie byłe, przy takiej konkurencji nie zarobię :)

 

Szymon, ja rozumiem Twoja cene, sam od kilkunastu dni staram sie znalezc firme, ktora bedzie w stanie technicznym dorobic mi zebatke. Albo nie maja odpowiedniego parku maszyn albo zadaja dokumentacji w.. Corelu albo juz lepiej: autocadzie.. (wycinanie laserem).

Poza tym,cena powyzej 400zl za zebatke jest nieoplacalna (sa na ebayu w takiej cenie + wysylka do PL kilkaset zl).

Ja bym chetnie u Ciebie zamowil 10. takich zebatek ale wlasnie w cenie do 200zl per sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20 sztukach cena za sztukę 350 PLN

To już jest dobra cena w porównaniu do oryginału :)

Proponuje zebrać chętnych, a może będzie większa ilość do zrobienia.

Ja piszę się pierwszy. Niech leży na półce aż będzie potrzebna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając posty w tym temacie zauważyłem ze problemy z zębatką mają posiadacze aut z silnikiem diesla.W moim samochodzie miałem lekkie szarpanie jadąc pod górke.Wymontowałem zębatkę,ale jak sie okazało zupełnie nie potrzebnie,nie ma żadnych śladów zużycia. Chętnie bym wstawił zdjęcie ale nie bardzo wiem jak to zrobić.

Mam auto z silnikiem benzynowym 2.5i.Przebieg 220 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając posty w tym temacie zauważyłem ze problemy z zębatką mają posiadacze aut z silnikiem diesla.W moim samochodzie miałem lekkie szarpanie jadąc pod górke.Wymontowałem zębatkę,ale jak sie okazało zupełnie nie potrzebnie,nie ma żadnych śladów zużycia. Chętnie bym wstawił zdjęcie ale nie bardzo wiem jak to zrobić.

Mam auto z silnikiem benzynowym 2.5i.Przebieg 220 tys.km.

 

Szarpanie pod obciążeniem to skrzynka i jej elementy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy a mieliście może taki problem że podczas jazdy na luzie dochodzą stuki z napędu ? Choć na pierwszym i drugiem biegu też co jakiś czas slychać taki stuk- przeskok w napędzie jakby przednim.

 

Jeden kolega poradził mechanizm różnicowy napędu, dziś mechanik będzie zaglądał, w bmw powiedzieli że może wymiana oleju w skrzynce rozdzielczej pomoże.

 

jakieś pomocne sugestie ?

 

Samochód BMW 330 xd 2009, 180k przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu też "coś" stukało przy przyspieszeniach,przy hamowaniu na zakrętach itp.Odwiedził paru mechaników i każdy mial inny pomysł co to może być,ale pewności nie mial żaden z nich.Pech chciał ze złapał gume i musiał wymienić koło.Wtedy poleciało "coś" na ziemie.Kawałek spreżyny.Wymienił koło w pare dni pózniej sprężyny i już mu nic nie stuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kolego simon51 jesteś drogi jeśli chodzi o zębatkę chcesz się wzbogacic na czyimś nieszczęściu 600 pln to zbyt zadrogo i nie wiem czy ktokolwiek kupi twoją zębatkę 500 stówek kosztuje oryginał na 200000 tyś. km.. pozdro i sukcesów życzę. a i tu też są ; http://www.ebay.de/itm/Zahnrad-Stellmotor-BMW-X3-X5-Verteilergetriebe-ab-Baujahr-1999-2010-/140947185988?pt=DE_Autoteile&hash=item20d11b6144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na pewno się nie wzbogaci na tych zębatkach bo ustawił cene zaporową i odzew jest praktycznie zerowy.

W tej cenie bez problemu można kupic cały silnik nastawny z dobra zebatka .

Pytałem również w paru zakładach pokazując plastikową zębatkę o koszt jej dorobienia.Bez problemu podejmą się jej wykonania w cenie ~~200 zł max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega na pewno się nie wzbogaci na tych zębatkach bo ustawił cene zaporową i odzew jest praktycznie zerowy.

W tej cenie bez problemu można kupic cały silnik nastawny z dobra zebatka .

Pytałem również w paru zakładach pokazując plastikową zębatkę o koszt jej dorobienia.Bez problemu podejmą się jej wykonania w cenie ~~200 zł max.

 

Tak, tylko trzeba to zrobic z glowa a nie "na sztuke" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.