Skocz do zawartości

Co wybrać 328i ( 245 KM ) czy 320d ( 184 KM )


RutekWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz dokupić gwarancje na 6lat/200 tysięcy lub mniej zależy jak ci pasuje.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bierz rozszerzoną gwarancję jako i ja wezmę, co rok możesz przedłużać aż do 6l/200tyś km - to Ci da komfort, jak coś się sypnie zawsze zrobią ...

Przy Twojej jak i mojej jeździe z tymi autami nic się dziać nie powinno, jak chcesz trzymać motorek w dobrej kondycji to wymieniaj częściej olej i filtry, chłodź turbo po szybszej jeździe i tyle. Sama wymiana oleju dodatkowa poza pakietem 5l/200tyś to tylko 120pln !

Oczywiście pewnie zawieszenie przy większych kołach będzie się psuło szybciej ale z tego co wiem wahacze są bardzo trwałe teraz (i na pewno tańsze niż w MB a zużywają się pewnie podobnie), nie to co miałem swego czasu w Audi, ale z generacji na generację poprawiło się to mocno ...

Jeździłeś do tej pory MB, ja Audi - teraz weź BMW i zobacz jak jeździ, ja byłem ciekawy zwłaszcza okazyjnie jeżdżąc BMW3 starszej generacji (które do dzisiaj uważam za rewelacyjne) i się nie zawiodłem - dobry wybór, zwłaszcza 328i :)

Jedynie to jak nie masz ciśnienia i możesz wydać ciut więcej poczekaj na wersję poliftową, chyba, że chcesz taniej to poluj na wersję przedliftową za parę m-cy ... najlepiej u brokera do odbioru "od ręki". Czasem można ustrzelić na prawdę dobrą okazję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak wszedłem na strony bmw 328i AT i mb c300 AT w celu przedwstępnej konfiguracji, auta sa skonfigurowane w bardzo zbliżonym/prawie takim samym wyposażeniu, jak to wygląda jest na fotkach poniżej + dla merca za aktywne full led oraz za airmatic...

 

tak na szybko w skrócie wspólne cechy:

full skóra

full skóra na desce i boczkach dzwi (bmw chyba nie ma na drzwiach przynajmniej tak wynika z fotek)

oba maja pakiet sportowe

oświetlenie bmw xenon, mb full led

kolor biały

sport kierownice

nawigacje z pakietem mulitemdialnym

pdc bez kamer tyle w skrócie...

 

CENY:

bmw 222 791zł

mb 213 932

 

 

http://oi61.tinypic.com/xbe3pk.jpg

http://oi57.tinypic.com/wrygxs.jpg

 

http://oi62.tinypic.com/24wdpvb.jpg

http://oi59.tinypic.com/a49zf6.jpg

http://oi60.tinypic.com/2cqfz0h.jpg

Edytowane przez UŁA55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc fajniejszy z wyglądu :) Ale w BMW dostaniesz wiekszy rabat spokojnie 12%,masz lepszy silnik i skrzynie, i nie masz tego panelu od videodomofonu na środku konsoli (sorki mam taki sam Kenwei w domu jak w nowych Mercach panel Navi, a ze mam go 6 lat to chyba od Kenweia zmałpili design :D)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB c300 jaki to silnik? ile mocy?

C300 - 1991 cm3, 238 KM, 370 Nm, śr. zużycie paliwa: 6,3 l/100 km

na zdjęciu jest wszystko tak jak powinno w przypadku mb...

co do LCD mi sie akurat bardzo podoba ze wisi w powietrzu ;) zresztą wszyscy już tak robią tak samo lub podobnie...

 

boleknh, wiem ze lepszy szybszy automat jest w bmw, ale wcale mi nie przeszkadza ten "gorszy" w mb, a co do silnika podaj powody dla których silnik bmw jest lepszy od silnika mb, oba to R4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach które przedstawiłeś ten MB nie wygląda dobrze, w rzeczywistości jest lepiej. Ale akurat nie uważam że 3ka odstaje. Po prostu inna b.agresywna linia co się jednym spodoba bardziej, innym mniej itd. :)

R4 ok ale chodzi o zachowanie, przebieg momentu obrotowego, reakcja na gaz, skrzynia, przełożenie napędu na koła, wyważenie auta ... to wszystko wpływa na jakość prowadzenia, która dla większości posiadaczy beemu jest raczej głównym parametrem. Pomimo, że A4 B8 po lifcie, którą miałem również miała balans bliski ideału to płużyła przodem w zakrętach i nie chciała się "skleić", po prostu podsterowność, w 3ce tego praktycznie nie ma ....

Jak powyższe wywody nie są dla Ciebie argumentem "za" i po jazdach próbnych nie widzisz różnic bierz to co Ci się bardziej podoba.

Ja świadomie kupiłem beemwu nie tylko dlatego że "chciałem mieć wydatki" i lubię nosić dresik z 3ma paskami - to już raczej stereotyp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UŁŁA bardziej mi chodzi o potencjał,te silniki po przeprogramowaniu robią 0-100 w ok 5 sekund a to juz są naprawde mega osiągi,pozatym sa żywotne nie maja zadnych problemów z rozrządem turbinami panewkami(pierwsze egzemplarze miały problemy z pompami paliwowymi później poprawiono).I nie wierz w spalanie 6.3l bo ten samochód będzie Ci palił średnio ok.10l na 100/km.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UŁŁA bardziej mi chodzi o potencjał,te silniki po przeprogramowaniu robią 0-100 w ok 5 sekund a to juz są naprawde mega osiągi,pozatym sa żywotne nie maja zadnych problemów z rozrządem turbinami panewkami(pierwsze egzemplarze miały problemy z pompami paliwowymi później poprawiono).I nie wierz w spalanie 6.3l bo ten samochód będzie Ci palił średnio ok.10l na 100/km.

w spalanie nie wierze :) co do żywotności silników bmw benzynowych nie wiem jak jest ponieważ tu na forum tylko same ropniaki 2,0d które do udanych chyba nie naleza, same awarje... w sobotejade jeszcze raz do bmw a w nd do merca jeszcze raz sie umowilem na jazde tymrazem troche dam w palinik jedemu i drugiemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle 2.0d po 2010r.kiedy poprawiono rozrząd są bezawaryjne ;) Benzyny 2.8 jeżdżą w 5-tkach od 2011r.niektóre maja po 200tyś.km i są ok.Pozatym ile chcesz przejechać autem? 300tys.km? Do 150 tyś.km to nawet Kia Ceed czy Fiat Panda się nie psuje,patrz co Ci się bardziej podoba, którym Ci się lepiej jeździ,gdzie uzyskasz lepszą cene(rabat),a patrzyłeś na F36 428i Gran Coupe?

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boleknh, w serii 4 bardziej niż w serii 3 f30 podoba mi się przód natomiast co do reszty jest ok ładnie, ale bardziej lubuje się w klasycznym sedanie ;)

byłem dziś na wcześniej umówionej wizycie w salonie bmw, miałem prawie godzinną jazdę próbną auto z zawieszeniem mpakiet 328i i tak, co do wcześniejszych opisanych prze zemnie odczuć nic się nie zmieniło po za tym, że odczułem, iż trzyma się dobrze na zakrętach faktycznie jest różnica w stosunku do mojego obecnego mb, ale jest mega sztywno nie wiem czy tak to jest czy z czasem się robi bardziej miękki w raz z zużyciem, a być może to kwestia przyzwyczajenia nie wiem, ale ogólnie auto sprawia bardzo fajne wrażenia z podróżowania, środek ok tak jak pisałem prosto ładnie z zewnątrz ten przód mi się wciąż wydaje taki "rozklapciały" w starszej 3 e90 po 2009 bardziej mi się podoba w ogóle tam jest wszystko w ledach a tu w nowszym i żarówki?? jutro mam jazdę c300 zawszenie amg do tego airmatic... wydaje mi się ze będzie ciężki wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boleknh, w serii 4 bardziej niż w serii 3 f30 podoba mi się przód natomiast co do reszty jest ok ładnie, ale bardziej lubuje się w klasycznym sedanie ;)

byłem dziś na wcześniej umówionej wizycie w salonie bmw, miałem prawie godzinną jazdę próbną auto z zawieszeniem mpakiet 328i i tak, co do wcześniejszych opisanych prze zemnie odczuć nic się nie zmieniło po za tym, że odczułem, iż trzyma się dobrze na zakrętach faktycznie jest różnica w stosunku do mojego obecnego mb, ale jest mega sztywno nie wiem czy tak to jest czy z czasem się robi bardziej miękki w raz z zużyciem, a być może to kwestia przyzwyczajenia nie wiem, ale ogólnie auto sprawia bardzo fajne wrażenia z podróżowania, środek ok tak jak pisałem prosto ładnie z zewnątrz ten przód mi się wciąż wydaje taki "rozklapciały" w starszej 3 e90 po 2009 bardziej mi się podoba w ogóle tam jest wszystko w ledach a tu w nowszym i żarówki?? jutro mam jazdę c300 zawszenie amg do tego airmatic... wydaje mi się ze będzie ciężki wybór...

 

 

Poczekaj na polifta F30 to bedzie caly w ledach. Obecnie w 3kach nie mozna wsadzic ledow za wyjatkiem M3, ale to sie pewnie zmieni. MB fajny, sam sie zastanawialem, ale taki kobiecy mi sie wydaje :) w najnowszej C klasie widzialem narazie same kobiety :D przod w pakiecie stylistyczym amg ogien, ale ten tyl...masz ciezki wybor to fakt, ale cokolwiek wybierzesz bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MB wygląda ładnie, ale jest tak bardzo pozbawiony charakteru, że jest wręcz nijaki. Ginie w tłumie. Do tego jest chyba szczytowym osiągnięciem w dziedzinie upodabniania do większych modeli, bo tak łudząco przypomina eSkę, że sam łapię się na tym, że mylę oba (oczywiście mówię o przodzie).

 

Trójka ma jednak pazur i nie wygląda jak zerżnięta kopia większego modelu. Wybierasz trójkę i wiadomo, że jedziesz produktem tworzonym od podstaw z własną osobowością. A w C-klasie można wyglądać jak taki "młodszy aspirant do prawdziwego M-B" (czytaj: "mam małą eSkę, bo...").

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje za świadomy wybór, miłego użytkowania nowego pędzidła :)

bardzo dziękuję, w sobotę składam zamówienie na auto, padło jednak na merca z tego względu iż na zawieszeniu amg wraz z airmatic auto prowadzi się tak samo na zakrętach jak bmw to raz a dwa mb jest duzo cichszy i bardziej komfortowy od f30 o wnętrzu się nie wypowiadam bo to kwestia gustu dla mnie bardziej luksusowe w stosunku do bmw, ale to moje odczucia można się z nimi zgadzać lub tez nie, także jeszcze raz dzięki za opinie i miłego użytkowania beemek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.